10.9.Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 1. kolo
17.9.Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 2. kolo
Doškolení trenérů v Olomouci
Šachová exhibice Jeseník
Pozvánka na QCC Cup České Budějovice 2024
Nový šachový server
Získáme zlatou a stříbrnou medaili na mistrovství Evropy mládeže? ( + 9.kolo on-line)
Rapid turnaje ano nebo ne?
Mistrovství České republiky Amatérů 2025 - aktualizace 29.8.
Sinquefield Cup: Firouzja si zajistil vítězství v Grand Chess Tour
Šachy.cz
České vlajky
Dvojité vítězství
Finišuje Sinquefield Cup 2024 a Salvador Dalí na konci :-)
Skončilo Grand Prix

V sobotu 21. 4. 2012 se v Kulturním domě ve Vinarech konalo poslední (páté) kolo KP mládeže v rapid šachu 2011/2012. Celkem 38 dětí a 14 dospěláků bojovalo za šachovnicí. Přerovským a vinarským hráčům přijely konkurovat početné skupiny z Prostějova a Skaličky. Byli tu také hráči z Grygova, Hrabišína a Konice. Hrálo se tradičních 7 kol tempem 20 minut pro oba hráče na partii.

V nejmladší kategorii A (do 10 let) hrálo 14 hráčů. S plným bodovým ziskem zvítězil Martin Nehyba ze Sokola Skalička, který se stal také celkovým vítězem seriálu KP mládeže. Druhý skončil Vojta Jiříček ze Sokola Skalička a třetí Lukáš Vysloužil z Rošády Prostějov. Překvapením je čtvrté místo Matěje Hrazdiry, který odehrál svůj vůbec první turnaj.

V kategorii B (do 12 let) hrálo 12 hráčů a všem to natřel Tonda Hartinger z Hrabišína, druhý skončil Jakub Jiříček ze Sokola Skalička a oba postupují na Mistrovství ČR. Třetí byl pak Milan Skula z Agentury 64 Grygov. Nejlepší dívka a také postupující je Míša Čížová ze Sokola Skalička. Domácím hráčům se moc nedařilo, velkou šanci promarnil Albert Ležák, který měl v 5. kole v jednoduché pozici figurku navíc proti Tondovi Hartingerovi, ale na vítězství to nestačilo.

V kategorii C (do 14 let) hrálo 12 hráčů a zvítězil Jáchym Bareš z Agentury 64 Grygov, druhý se stejným počtem bodů, ale horším vedlejším hodnocením, skončil Tomáš Zajíček z Rošády Prostějov a na třetí místo se po výhře v posledním kole dostala Martina Hartingerová z Hrabišína hrající za Agenturu 64 Grygov.

V doprovodném turnaji hrálo 14 hráčů a zvítězil Ignác Pospíšil z SK Přerov, když porazil ve 4. kole druhého v pořadí Františka Štece za Spartaku Přerov. Třetí i přes prohru v posledním kole skončil Jarek Vozák ze Sokola Skalička.

Výsledky tohoto turnaje najdete zde, celkové konečné pořadí pak na stránce věnované Grand Prix. Několik obrázků z akce je nyní ve fotogalerii.

<<< Závěrečné trojkolo <<<>>> KONEC DOBRÝ, VŠECHNO DOBRÝ! >>>

25. dubna 2012 8:42 0 |  0Inconnu
A nejen ony... Co s tím pořád máte? zatímco na tomto turnaji měl autor patrně plné ruce práce s organizací na Vámi zmíněné schůzi si mohl více užívat detailů - tedy vstřebat podněty pro článek. Osobně považuji oba články za užitečné (kdo nechce číst, nemusí) a jistě by šly napsat lépe nebo taky mnohem hůř.

24. dubna 2012 13:16 0 |  0Karlos
Zajímavé. O turnaji dětí se na serveru velmistra s FIDE 2600 objeví článek o 6 kratičkých odstavcích (2-6 řádků každý), který se ještě doplní fotografiemi bez popisků. Avšak o tom, jak úředníci ze svazu 2 dny rokují bůhví o čem, se tady objeví článek odhadem tak na 2 strany A4. Plus se ještě doplní detaily, jak kdo hlasoval, kdo kdy přišel, kdo kdy odešel, kdo kdy spal, kdo co navrhoval, jak se ekonomická směrnice 115 687 f mění na směrnici 248 394 g, atd. Člověk, včetně např. rodičů těch dětí nebo trenérů mládeže, že ano, by čekal, že to bude opačně. Že o turnaji dětí budou na webu články na 2 strany A4 a o úřednických sedáncích bude zpráva na 6 krátkých odstavců (2-6 řádků každý) + na konci zpráva "zbytek si přečtěte na oficiálním webu, odkaz zde." Jak se však zdá, vedoucí ikony tohoto webu to vidí poněkud jinak.