INFORMAČNÍ KANÁL ŠACHOVÉHO SVAZU OLOMOUCKÉHO KRAJE
Jednou větou
11. ročník šachového festivalu ve Valašské Bystřici proběhne od 7. do 14. září.
V okleštěné sestavě 7. turnaje Prostějovské šachové ligy získal 1. místo Vladimír Dvořák.
22. května od 18:00 do 20:00 proběhne další z online KTC přednášek pro mládež, tentokrát s Pavlem Šimáčkem. Přihlášky posílejte do 20. 5. na email pavel.simacek@chessjournal.cz.
Byl aktualizován seznam krajských přeborníků.
Novoborský šach. server
Oslava 650. výročia Košíc kráľovskou hrou nadchla Košičanov
Dragun jde do vedení
Šachisté přeplnili Sokolovnu v Hošťálkové
Ve Varšavě 4. kolo plné rezultátů
Šachový svaz ČR
Přestupy členů k 17. 5. 2019
Simultánka Davida Navary
Podpora účasti talentů na silných turnajích
Nespolky v ŠSČR brzy skončí
Jihomoravský šach. svaz
Přebor mládeže okresu Vyškov v klasickém šachu s otevřenou účastí
Vítězem OP I. třídy Vyškov Slavkov u Brna
Test z krajského tréninkového soustředění - začátečníci
Krajské tréninkové soustředění podruhé ve Vyškově
A64 Grygov
KP družstev starších žáků v Cholině
Úspěšný Turnaj přátelství
Mládež v Okresním přeboru družstev
Zhodnocení družstva A – velmi dobrá sezóna ve 2. lize!
ŠK 1921 Zábřeh
GP 2019 GRYGOV
Znojemská královnička 2019
Turnaj přátelství 2019
KP mládeže v Zábřehu
Literatura k studiu
Poslední komentáře
Fialový koutek
2stein(19.5. 23:26)
EXTRALIGA
1.Lysá nad Labem3158.5
2.GASCO Pardubice2755.5
3.1. Novoborský SK2560.5
4.SK ZIKUDA Turnov2450.5
5.Beskydská šachová škola1849.0
6.DURAS BVK Královo Pole1339.5
7.Siesta Unichess A1143.5
8.SK Slavoj Poruba1142.0
9.Moravská Slavia Brno1141.0
10.Labortech Ostrava1037.5
11.Slavoj Český Těšín328.0
12.Siesta Unichess B322.5
1.LIGA VÝCHOD
1.Slavia Kroměříž2855.0
2.SK Slavia Orlová2754.5
3.ŠK Staré Město2552.5
4.TŽ Třinec2353.0
5.ŠK Gordic2048.0
6.TJ Ostrava1644.0
7.Panda Rychnov n. K.1337.0
8.Šachy Hošťálková1140.5
9.BŠŠ Frýdek-Místek B1039.0
10.Jezdci Jundrov737.5
11.2222 ŠK Polabiny C434.5
12.TJ Tatran Litovel432.5
1.LIGA MLÁDEŽE D
1.Duras BVK Královo Pole3354.5
2.ŠK Zlín-Malenovice2538.5
3.ŠK Kuřim A2242.5
4.TJ Sokol Ústí2236.5
5.SK Prostějov1936.0
6.TJ Lokomotiva Krnov1738.5
7.TJ Ostrava1534.0
8.BŠŠ Frýdek-Místek C1529.5
9.ŠK Kuřim B1029.5
10.ŠK Staré Město B1029.0
11.ŠK Kuřim C617.5
12.SK Slavia Orlová B010.0
2.LIGA E
1.Zbrojovka Vsetín2953.5
2.A64 PROCLIENT Grygov2557.0
3.ŠK GARDE Lipovec2551.5
4.Slavia Kroměříž B2047.5
5.SK Podlužan Prušánky1948.5
6.ŠK Staré Město B1444.5
7.ŠK Velké Losiny1343.5
8.ŠK Zlín1339.0
9.TJ Vlčnov1241.5
10.ŠK Veselí nad Moravou1136.5
11.SK Prostějov534.0
12.ŠO Kunovice231.0
KRAJSKÝ PŘEBOR
1.ŠK Velké Losiny B2553.5
2.ŠK 1921 Zábřeh2451.0
3.ROŠÁDA Prostějov A2353.5
4.ŠK Olomouc A2151.0
5.Sokol Skalička A2149.0
6.A64 PřF Olomouc1845.0
7.Sokol Přemyslovice A1644.5
8.TJ Zlaté Hory1238.0
9.TJ ŠK DUE POP Uničov1036.5
10.ŠK Jeseník A942.0
11.SK Řetězárna633.5
12.ŠK Šternberk430.5
OBLASTNÍ PŘEBOR SEVER
1.Tatran Litovel B3364.5
2.ŠK 1921 Zábřeh B2758.0
3.T.J. Sokol Šumperk2752.5
4.ŠK Mohelnice2455.5
5.ŠK Šternberk B2047.0
6.TJ Libina1951.5
7.ŠK Bohuňovice1342.5
8.ŠK Loštice1035.0
9.ŠK Nové Losiny1032.0
10.Řetězárna Česká Ves B434.0
11.ŠK 1921 Zábřeh C428.5
12.ŠK Jeseník B327.0
OBLASTNÍ PŘEBOR JIH
1.Sigmia Olomouc A2959.5
2.T.J. Sokol Přemyslovice2857.5
3.Šachový klub Olomouc B2550.0
4.T.J. Sokol Skalička B2251.5
5.SK Prostějov C1944.5
6.SK ROŠÁDA Prostějov B1848.0
7.Meopta Přerov Vinary1654.0
8.SK Prostějov B1543.0
9.Sokol Citov935.0
10.T.J. Sokol Tovačov530.5
11.Sokol Konice331.0
12.Sigmia Senior Olomouc B123.5

Sezóna

Pro trenéry

NázevAutorFormát
Taktické motivy v mládežnických partiíchVladimír Opluštil
Pěšcové struktury – minoritní útok, volba plánuMilan Šnorek
Začátečníci radí zkušenýmPavel Blažek
Základní věžovkyRichard Biolek
Nebojte se hrát královský gambit!Richard Biolek
Trenérský testŠSČR
Základy věžových koncovekIng. Vratislav Hora
Pěšcový útok na křídleLukáš Fusek
(Ne-)dodržování principů zahájeníJiřina Prokopová
Šachový Hamlet Bent LarsenRichard Biolek
Rozhovor s GM BabulouRichard Biolek
Setkání se Salo FlohremJan Kalendovský
Emanuel LaskerMichal Hrabal
Alexandr AljechinMartin Sněhota
Střelec proti jezdci v koncovceMgr. Pavel Strašil
Luděk PachmanKarel Volek
Vasilij SmyslovLukáš Vysloužil
13 mistrů světa v šachu
Síla figuring. Vratislav Hora
Hra v zahájeníIM Richard Biolek
Teorie kombinaceing. Vratislav Hora
TOPlist © Pavel Šimáček 2010-2018