ŠK Zlín00.0

Sezóna

21. května 2018 12:10Marek Růžička
Grand Prix mládeže 2017/18
Do šesti turnajů Grand Prix mládeže v tomto ročníku zasáhlo v našem kraji celkem 130 registrovaných hráčů. Jeden z turnajů se letos nově uskutečnil v Jeseníku. Šachové mládeže v tomto nejvzdálenějším okrese v posledních letech přibývá, jezdili i do jiných měst a turnaj tam určitě patří.

Do celkového pořadí se započítávaly nejlepší čtyři výsledky z turnajů. V každém turnaji získalo deset prvních hráčů navíc dle umístění bonus od 10 do 1 bodu. Vítězové jednotlivých kategorií do 10, 12 a 14 let mají právo postupu na Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu, které se letos uskuteční v září ve Žďáru nad Sázavou. Počet postupujících je stanovován podle počtu registrovaných hráčů v Šachovém svazu v jednotlivý kategoriích. Z našeho kraje postupují vždy jeden chlapec a jedna dívka, jen v kategorii H12 máme postupová místa dvě. Tři hráči si také vybojovali přímý postup na mistrovství ČR v předchozím roce.

V kategorii do 10 let zvítězil Samuel Laufer (ŠK Loštice) před Petrem Novotným (SK Prostějov) a Matějem Haraštou (ŠK Vinary).

Nejlepšími dívkami byly Beáta Březíková (ŠK Vinary), Anastázie Vojčáková a Cecílie Vojčáková (obě TJ Zlaté Hory).

V kategorii do 12 let byl nejlepší Jan Cimburek (SK Řetězárna) před Jakubem Urbanem (SK Prostějov) a Taťánou Nesporou (ŠK 1921 Zábřeh).

Táňa byla také nejlepší dívkou před Magdou Kočí (ŠK ZŠ Hrabišín) a Julijí Alfimovou (A64 Grygov).

V kategorii do 14 let zvítězil Jan Kolář (ŠK Mohelnice) před Tomášem Mohaplem (SK Prostějov) a Lukášem Blahou (ŠK 1921 Zábřeh). Tomáš Mohapl věkem náleží ještě do nižší kategorie, ale mohl si zahrát výše díky přímému postupu na MČR.

U dívek do 14 let zvítězila Lenka Poljaková (SK Řetězárna) před Dominikou Tschulikovou a Gabrielou Morongovou (obě ŠK Jeseník).

Kategorie do 18 není postupová, protože MČR je zde v rapid šachu otevřené. Zvítězili Marek Blaha (ŠK 1921 Zábřeh) před Radomírem Kolářem (ŠK Mohelnice) a Emou Růžičkovou (A64 Grygov). Druhé dívce Daniele Urbanové (SK Prostějov) stačily k tomuto celkovému umístění dva turnaje. Třetí byla Michala Gvizdová (ŠK Jeseník). Marek Blaha a Ema Růžičková budou hrát na MČR v rapid šachu ještě v nižších kategoriích opět díky přímým postupům.

Vyhlášení celkového pořadí s předáním ceny proběhlo po závěrečném turnaji v Grygově. Poděkování zaslouží organizátoři všech turnajů, rozhodčí, sponzoři i rodiče a vedoucí, kteří mládež na jednotlivé turnaje doprovázejí.