OBLASTNÍ PŘEBOR JIH

Sezóna

13. května 2017 8:00Marek Růžička
Výsledky Grand Prix mládeže 2016/17
Šesti turnajů seriálu Grand Prix se v této sezóně zúčastnilo celkem 135 mladých šachistů registrovaných v Šachovém svazu Olomouckého kraje. To je velmi pěkné číslo. Další neregistrovaní účastníci se do celkového žebříčku nezapočítávali. Vítězové získávají právo účasti na Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu.

Do celkového výsledku se započítávaly nejlepší čtyři výsledky z turnajů. Počet postupujících na MČR mládeže v rapid šachu ve věkových kategoriích do 10, 12 a 14 let je odvozen od počtu registrovaných dětí v dané kategorii v jednotlivých krajích. Náš kraj má většinou jedno postupové místo, v kategoriích hochů do 12 a 14 let postupová místa dvě. Díky dobrému umístění na minulém MČR mají navíc zajištěn přímý postup Marek Blaha (ŠK 1921 Zábřeh) v kategorii H14 a Ema Růžičková (A64 Grygov) v kategorii D12. Starší kategorie má MČR v rapid šachu otevřené.

V nejmladší kategorii do 10 let si již dva turnaje před koncem zajistil celkové vítězství i postup na MČR Tomáš Mohapl (A64 Grygov). Druhé místo získal Petr Doubrava (ŠK ZŠ Hrabišín) a třetí místo Adam Kurfürst (A64 Grygov).

Mezi dívkami zvítězila Anežka Vodáková (TJ Sokol Velké Losiny) před Annou Jiříčkovou (TJ Sokoj Skalička) a Beatou Březíkovou (ŠK Vinary).

V kategorii do 12 let zvítězil Jan Kolář (ŠK Mohelnice) před Lukášem Blahou (ŠK 1921 Zábřeh) a Janem Cimburkem (ŠK Jeseník). Postup na MČR by zde měli mít první dva.

Nejlepšími dívkami byla Taťána Nesporá (ŠK 1921 Zábřeh), Magda Kočí (ŠK ZŠ Hrabišín) a Lenka Poljaková (SK Řetězárna).

Mezi čtrnáctiletými zvítězil Marek Blaha (ŠK 1921 Zábřeh). Vzhledem k jeho přímému postupu přechází dvě postupová místa na další v pořadí: Matěje Hrabala (A64 Grygov) a Martina Londina (SK Prostějov).

Nejlepší dívkou byla Nikola Gregůrková (A64 Grygov) před Emou Růžičkovou (A64 Grygov) a Michalou Gvizdovou (ŠK Jeseník).

Nejlepšími mezi mládeží do 18 let byli Jáchym Bareš (A64 Grygov), Šimon Londin (SK Prostějov) a Radomír Kolář (ŠK Mohelnice).

Nejlepšími dívkami Daniela Urbanová (SK Prostějov), Julia Jeřábková (ŠK Mohelnice) a třetí díky dvěma turnajům v této kategorii Ema Růžičková (A64 Grygov).

Poděkování patří organizátorům všech šesti turnajů i sponzorům v čele s hlavním sponzorem soutěže Stavitelství Čadra Martin, v neposlední řadě také trenérům, rodičům a dalšímu doprovodu dětí.

oficiální stránka Grand Prix

Grand Prix na Facebooku

Vyhlášení vítězů proběhlo po posledním turnaji v Grygově:

vítězové ze všech kategorií

druhá místa

třetí místa

Zástupcům našeho kraje budeme držet palce na mistrovství ČR v rapid šachu, které se bude konat 9. a 10. září 2017 v Mostě.

starší zprávanovější zpráva

13. května 2017 18:21Adam Kurfürst
Třetí místo na Grand Prix 2017 se mi líbilo. Děkuji všem organizátorům Grand Prix za jejich čas, ale taky peníze. Těším se na další Grand Prix