| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| 17.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 11. kolo |
| 17.11. | Šachový turnaj dvojic |
| K2 stavebniny Cup poprvé v Dolní Lutyni! |
| Adventní šachový turnaj 2026 v Litomyšli |
| Poslední dva mohykáni |
| Český chessbox – MS v Istanbulu a CBX 3 |
| Dobře na Krétě, průměrně v Srbsku |
| ChessBase 27 vychází 17. listopadu. Přinese umělou inteligenci, nové funkce a výrazné zrychlení |
| Mladí i „staří“ |
| Dvě partie ke kávě |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 3. prosince 2018 11:17 | David Kofránek |
| Čtyři králové | |
![]() Jak už se stalo pro šachový klub Loštice tradicí, tak i letos jsme se snažili připravit co nejpohodovější a příjemný turnaj pro všechny, kteří se rozhodli náš turnaj navštívit a strávit sobotní den kláním u šachovnice i družnými hovory se svými známými. 9. ročník šachového turnaje „O pohár krále Tvarůžka“ proběhl v sobotu 1. prosince v prostorách Kulturního domu v Lošticích. I přesto, že je to devátý ročník a možná se budu opakovat, tak se hraje na 9 kol švýcarským systémem. Hráči měli v každém kole na partii 2 x 20 minut. | |
Prvnímu kolu předcházelo tradiční uvítání účastníků turnaje. Za zvuku fanfár přišel král Tvarůžek II. v doprovodu Jaroslava Beneše, místního řezbáře a paní starostky Šárky Havelkové Seifertové. Všichni tři pronesli ke všem krátký proslov. Pan Beneš přednesl i verše, které složil ku příležitosti našeho turnaje (uvedu na konci článku). Dále si hráčům řekli své i nový ředitel turnaje Roman Oliverius a hlavní rozhodčí, mezi šachisty oblíbený, Karel Volek. Úvodním ceremoniálem se nabralo drobné zpoždění. Ale díky výbornému řízení Karla Volka a disciplíně všech hráčů během turnaje se manko dohnalo.
Na turnaj bylo nahlášeno 82 hráčů. Nakonec jich do Loštic dorazilo 76. Díky pomoci z šachových klubů z Litovle, Luké, Mohelnice a Zábřehu nebyl problém s šachovým materiálem a hodinami. Jak to bývá na rapidových turnajích zvykem, tak každý lichý účastník přiveze kompletní soupravu s hodinami. Stává se občas, že před losováním prvního kola nejsou všechny stoly obsazeny a někde šachovnice a hodiny chybí. I proto jsem rád za spolupráci mezi kluby. Do Loštic se sjeli hráči z blízkých obcí, ale i z poměrně vzdálených míst jako je Frenštát pod Radhoštěm, Kolín, Ratíškovice u Brna atd. Pohled do startovní listiny naznačoval lítý boj o vavřín nejvyšší. V první desítce nasazených hráčů byli i vítězové z minulých let, jako Jan Krejčí st. či Tomáš Cagašík. Vzhledem k vyrovnané špičce se vítězem mohl stát například i dobrosrdečný Vít Valenta, mladý talent Martin Nehyba, silní hráči jako Vladimír Karlík, Roman Závůrka, Tomáš Pokorný, Pavel Hrubeš. Celkový peleton špičkových hráčů mohl přeskočit i někdo ratingově nižší, který by měl svůj šťastný den.
Celý turnaj plnil roli favorita první nasazený Tomáš Cagašík z Kroměříže. Na záda mu dýchali Martin Nehyba ze Skaličky a prostějovský Roman Závůrka. Nakonec všem adeptům vypálil rybník na pomocné hodnocení Tomáš Pokorný z Lanškrouna. Zatím se v Lošticích nestalo, aby první čtyři hráči měli stejný počet bodů. Na druhém místě skončil Roman Závůrka, na třetím Martin Nehyba a na nepopulárním čtvrtém místě Vladimír Karlík z Kroměříže. Co se týče cen, tak nemusel být smutný nikdo. Díky štědrosti sponzorů se dostalo na každého.
O plné žaludky se staral místní bufet již tradičními chleby s tvarůžkem a plnohodnotným obědem připraveným členy místního šachového klubu. Hrou na kytaru zpříjemnil hráčům obědovou přestávku mladý talentovaný muzikant Radomír Kolář z Mohelnice. Chtěl bych touto formou poděkovat sponzorům, díky kterým mají hráči možnost vyhrát hodnotné ceny. Dále chci poděkovat i spoluhráčům z klubu, díky jejich zapálení se podařilo pro všechny vytvořit pohodové zázemí. Dovolím si vyjmenovat sponzory. Jsou to Tvarůžkárna A.W. Loštice, Město Loštice, ZLKL Loštice, David Kofránek, Stavebniny Prodoma Mohelnice, Metrie Loštice, Martin Dočekal, Prodejna Darka, Rybářské potřeby Mivardi Mohelnice, MERKURIUS a.s., Jiří Bálek, PALOMO Loštice, Bohumil Till, Jiří Vykydal-restaurace na Růžku Loštice, Jiří Vykydal ml., Kavárna u lišky Bystroušky-Roman Činčara. Jak jsem se zmínil v článku, odcitoval bych verše pana Beneše: "Život je velká šachovnice, Tímto vás zvu za ŠK Loštice na příští jubilejní desátý ročník, který je naplánován na sobotu 30. listopadu 2019. Bohatá fotogalerie i výsledky jsou k nalezení na stránkách šachového klubu Loštice. Na viděnou zase v příštím roce. | |
| <<< Vyrovnaný boj, očekávaný výsledek <<< | >>> Po ledovce pro šest remíz a dvě prohry >>> |
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |