| Koutek olomouckých šachistů | |
| Jiří Fiala | (8. listopadu 2026 13:15) |
| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| 17.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 11. kolo |
| 17.11. | Šachový turnaj dvojic |
| K2 stavebniny Cup poprvé v Dolní Lutyni! |
| Adventní šachový turnaj 2026 v Litomyšli |
| Poslední dva mohykáni |
| Český chessbox – MS v Istanbulu a CBX 3 |
| Něco končí, něco začíná |
| Dobře na Krétě, průměrně v Srbsku |
| ChessBase 27 vychází 17. listopadu. Přinese umělou inteligenci, nové funkce a výrazné zrychlení |
| Mladí i „staří“ |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 18. prosince 2013 15:47 | Karel Volek |
| VÁNOČNÍ TURNAJ V BLUDOVĚ | |
![]() V pořadí 2. ročník Vánočního turnaje v Bludově, konaný v sobotu 14. prosince, zaznamenal oproti loňské premiéře dvojnásobný počet zúčastněných hráčů. Rovná padesátka šachistů zcela naplnila hrací místnost v místním Kulturním domě. On-line se přihlásilo pouze 36 hráčů, a tak 18 nepřihlášených účastníků, prezentujících se před 9. hodinou, řediteli turnaje Jaroslavu Dobešovi poněkud zkomplikovalo situaci z důvodu zajištění dostatečného počtu hracích souprav a zapříčinili zdržení začátku turnaje. | |
Silné bylo výkonnostní zastoupení v čele s FM Vladimírem Karlíkem, IM Zdeňkem Beilem, Petrem Kičmerem a dalšími borci s ratingem nad 2000 ELO bodů. Ovšem tato trojice nejvýše nasazených hráčů si nenechala medailové pozice ujít a v uvedeném pořadí obsadila místa v celkovém hodnocení turnaje. Přesto úvodní kola přinesla několik překvapivých výsledků v podobě proher či remíz v partiích favoritů. Po pěti odehraných kolech a technické přestávce z důvodu korekce výpočetní techniky se sedmikolový turnaj dostal do fáze, kdy aspiranti na medailové pozice museli volit vhodnou taktiku pro závěrečné partie. V tomto ohledu je turnaj s nižším počtem kol náročnější.
Dobře si vedl nejstarší účastník, 81letý nestor brněnských šachistů pan František Vykydal, kterého až prohra v posledním kole s Ladislavem Pruckem odsunula z předních pozic na 13. místo. Na opačném pólu věkového rozložení se nacházel osmiletý Jan Kolář, umístěný na 33. místě. Početné bylo zastoupení žen a dívek, kterých hrálo pět a z nichž každá obdržela od ředitele turnaje kytku. Nejlepší, Martina Hartingerová, obsadila 22. místo. Sympatickým rysem turnaje je účast místních obyvatel, kteří šachy hrají jen pro svoje potěšení. Za svoji statečnost byli odměněni poháry pro nejlépe umístěné domácí borce. Přes zmíněné organizační či technické zádrhele měl turnaj spád a odehrál se ve vymezeném časovém rozpětí. Neobyčejný zájem o turnaj přiměl ředitele Jaroslava Dobeše k úvaze o změnách pro příští ročník, spočívající v konání turnaje v hlavním sále KD a též posunutí termínu o týden později z důvodu stávající kolize termínu s KP mládeže. A protože ani letos nechyběl, v loňském ročníku účastníky oceňovaný, bohatý cenový fond a pokud sponzoři nadále zachovají turnaji svoji přízeň, lze očekávat, že letošní počet padesáti hráčů bude překonán. | |
| <<< Talent Cup <<< | >>> PEREM A MYŠLENKOU PRO ROZVOJ ŠACHU >>> |
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |