| Koutek olomouckých šachistů | |
| Jiří Fiala | (8. listopadu 2026 13:15) |
| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| 17.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 11. kolo |
| 17.11. | Šachový turnaj dvojic |
| K2 stavebniny Cup poprvé v Dolní Lutyni! |
| Adventní šachový turnaj 2026 v Litomyšli |
| Poslední dva mohykáni |
| Český chessbox – MS v Istanbulu a CBX 3 |
| Něco končí, něco začíná |
| Dobře na Krétě, průměrně v Srbsku |
| ChessBase 27 vychází 17. listopadu. Přinese umělou inteligenci, nové funkce a výrazné zrychlení |
| Mladí i „staří“ |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 19. července 2011 19:54 | Michal Hrabal |
| Domašov na věčné časy (a nikdy jinak) | |
![]() Chcete vědět víc? | |
Dne 1.7.2011 započal velkolepý tábor v Domašově nad Bystřicí s excelentním trenérským zastoupením - GM Vokáč, IM Kaňovský, 2x IM Biolek Biolek a Martin Beil. IM Basama sice přijel také, leč důvěra vychovávat mladé talenty a talentky mu svěřena nebyla. Účastníci se sjeli vskutku ze všech koutů naší půvabné vlasti. Z nejvzdálenějších můžeme zmínit např. CM Baláčka. Draftování do celotáborové hry se jali velezkušení vedoucí a Jiřinka. Ovšem právě Jiřinka sestavila již na první pohled poněkud ambicióznější družstvo, které vystupovalo pod oficiálním názvem πJπ. Největší gambit zvolil Luke, když jako svého kapitána vybral nepřítomného Burču v nedostatečném zastoupení Jana Kolašína (neoficiálně ZH též PN). Nebudem chodit kolem horké kaše a rovnou prozradíme, že Lukeho Chlupatí Vořeši skončili na více než prestižním čtvrtém místě. Jako druhý tým skončila Duboňova GISKA-Kešitnarf, jehož největší pýcha a pád dala název celému týmu. CM Baláček, milovník Najdorfa, byl oporou týmu amazonek pod názvem Ničitelé. Nebudeme dále napínat - Pravda a Láska tentokrát nezvítězila nad Lží a Bezprávím. Šachový trénink během celého tábora byl velmi intenzivní a byl velkým zásahem do šachového sebevědomí většiny účastníků. V půlce tábora přijel zahrát GM Šmoule s nadějnými účastníky simultánku. Po celý tábor probíhala velmi kontinuálně řešitelská soutěž, která se stala zaslouženou kořistí námezdního lovce Jana Petra z Bohemky (která na rok slaví návrat do extraligy). Na konci tábora všichni úspěšní absolventi obdrželi cennou publikaci - STRUČNÁ HISTORIE ŠACHU. Děti byly hned po příjezdu rozděleny dle věku do oddílů. Nejmladší, třetí oddíl, vedla Jiřinka a Lukáš Fusek. Oddílovou soutěž těchto jezulátek vyhrála dvojice Kuba a Míša. Druhý oddíl koučovala zavedená dvojka Dub - Luke. Bohužel o tomto oddíle nemáme žádné záznamy. A nakonec to nejlepší, nejstarší oddíl vedla respektovaná a uznávaná dvojice Ríša a Míša. Toto sdružení Koloušků a Korouhviček se zúčastnilo mnoha zajímavých a zábavných her, mezi kterými byl nejvíce populární třeba Hnus, Den trifidů anebo Upeč si svou bábovku! Nemalým úspěchem Mary v této mocné společnosti bylo první místo mezi všemi Koloušky. Vyvrcholením celotáborové hry byla královská disciplína Šoule Moule, ve které se projevila donebevolající neznalost táborníků. Za zvelebení stojí též kuchyně pod vedením magistry Obšivačové a Jany Biolkové. Díky nim si i Tomáš Doubek dokázal udržet svou linii. Dík patří také zdravotnici Medikouli. Tábor proběhl tak, jako každý rok v přátelském duchu a příští rok se na vás opět těšíme. | |
| <<< Bouzov 2011 <<< | >>> Pardubice, nikdy více aneb za rok zas a znovu >>> |
| 10. srpna 2011 8:39 | 0 | 0 | Joule |
| Další článek o táboře | ||
| 27. července 2011 18:41 | 0 | 0 | Maroule |
| Pěný článek !!! btw: CMko je milovník Grünfelda. | ||
| 27. července 2011 12:54 | 0 | 0 | Vomifla |
| Dobra prace uznavana dvojice Miso a Riso! | ||
| 26. července 2011 18:52 | 0 | 0 | Hraboule |
| No to jsme psali oba s Ríšou. Nedovolil bych si převzít veškerý kredit za dílo sám. | ||
| 26. července 2011 15:55 | 0 | 0 | Mozoule2 |
| Pěkně jsi to napsla Míšo :-) | ||
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |