| Přebor škol okresu Jeseník se bude konat 24. listopadu. |
| Je vypsán konkurz na pořádání turnajů Grand Prix na jaře 2027. |
| startovní listina Mohelnice open |
| tabulka přeboru SK Prostějov |
| 7.11. | Soustředění KTC ŠSOK |
| 7.11. | Mohelnice Open |
| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| Adventní šachový turnaj 2026 v Litomyšli |
| Poslední dva mohykáni |
| Český chessbox – MS v Istanbulu a CBX 3 |
| Ze schůzí komise mládeže se zástupci krajů |
| ChessBase 27 vychází 17. listopadu. Přinese umělou inteligenci, nové funkce a výrazné zrychlení |
| Mladí i „staří“ |
| Dvě partie ke kávě |
| Kapitánská ohlédnutí – aktualizováno |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 18. února 2024 14:30 | Zbyněk Kracík |
| Začíná se lámat chleba | |
![]() Máme za sebou 4. turnaj Prostějovské žákovské ligy. Oproti minulému turnaji marodka trochu opadla, a tak se zúčastnilo celkem 41 hráčů, 23 starších a 18 mladších. Favorité obou skupin ale nechyběli a souboje jsou velmi vyrovnané. | |
Mezi staršími žáky se především očekával další díl souboje o celkové prvenství mezi Lucií Kvapilovou a Petrem Novotným (oba Reálné Gymnázium), ale ani ostatní z první pětky, tedy Jakub Hubál (ZŠ Jana Železného), Ondra Navrátil a Lukáš Wichterle (oba GJW) ještě mají šance minimálně zamíchat pořadím na prvních třech místech. Jakubovi a Lukášovi se ovšem tentokrát tolik nedařilo. Oba totiž ztroskotali na nenasazených hráčích majících za sebou teprve jeden až dva turnaje. Lukáš sice prohrál ve druhém kole s Petrem Novotným, ale v závěru pouze remizoval s Jindrou Piňosem (GJW), který nakonec skončil pátý, a v posledním kole prohrál právě s Jakubem. A Jakub utrpěl nejprve ve 3. kole porážku s Lucií a ve 4. kole s dalším nenasazeným Prokopem Kolaříkem (CMG). Ten ale prohrál jen jediný zápas s Petrem a se ziskem 4 bodů se protáhl až na 2. místo. Ondra Navrátil tentokrát předvedl solidnější výkon než v předešlých dvou turnajích a prohrál až v posledním kole s Petrem a ziskem 4 bodů si tak udržel kontakt se špičkou. No a tím jsme se dostali k onomu očekávanému finále Lucie vs. Petr. Utkali se spolu ve 4. kole a Petr tentokrát vyhrál. Turnaj tedy skončil vítězstvím Petra Novotného, 2. místo obsadil Prokop Kolařík a 3. se umístila Lucie Kvapilová. Konečné pořadí starší skupiny v pdf Výsledky starší skupiny na Chess-Results Celkově ve starší kategorii zatím vede Lucie Kvapilová (18,5 bodu), 2. místo drží Jakub Hubál (15) a 3. už je Petr Novotný (14,5). Ten má ale oproti dvěma předešlým o turnaj méně a příští turnaj už škrtáme nejhorší výsledky. Petr se tak fakticky dotáhl na Lucii a ve zbývajících turnajích už bude důležité, kdo zaváhá a nezíská plný počet bodů. Průběžné celkové pořadí starší skupiny v pdf
V mladší kategorii je situace podobně napjatá. Turnaj už podruhé vyhrál plným počtem bodů Karel Tlamycha (ZŠ Jana Železného), ale tak, jak si vysloužil v minulém turnaji potlesk za skvěle zahranou koncovku, tak tentokrát dokázal, že v mladší kategorii do značné míry za šachovnicí sedí i Náhoda. Ale jak známo, náhoda pomáhá připraveným a historie se neptá. Na 2. místě se umístil David Hubál (ZŠ Dr. Horáka), který prohrál jen ve 2. kole s nejmladší účastnicí turnaje, Aničkou Vystavělovou (ZŠ Jana Železného). Ale pozor, Anička nehrála vůbec špatně, s přehledem vyhrála první tři kola (opět platí, že historie se neptá) a v posledních dvou kolech prohrála nejprve s pozdějším vítězem Karlem Tlamychou a v posledním kole s celkově třetím Lukášem Klímou (ZŠ Jana Železného), který prohrál s Karlem už ve druhém kole a ve třetím remizoval s Janem Freislebenem (ZŠ Jana Železného). Konečné pořadí mladší skupiny v pdf Výsledky mladší skupiny na Chess-Results I zde je celkový stav po 4 turnajích napínavý podobně, jako mezi staršími. Vede Karel Tlamycha se 14,5 body před Davidem Hubálem, který má stejný počet bodů a jen horší pomocná hodnocení. Třetí místo drží Lukáš Klíma (ZŠ Jana Železného) se 13 body, 4. je Juraj Hrabčák (ZŠ Dr. Horáka) s 11 body, kterému se poslední turnaj nepovedl a uhrál pouze 1,5 bodu. Ale podobně jako 5. Lukáš Vincourek (ZŠ Mostkovice) s 10 body (a hlavně turnajem méně), může do konečného pořadí ještě promluvit. Máme se tedy ještě na co těšit už 22. března v pátém turnaji. Průběžné celkové pořadí mladší skupiny v pdf
| |
| <<< Neúspěšný sprint, nakonec zlatá stíhačka <<< | >>> Vaculka přeborníkem v Rošádě >>> |
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |