| Přebor škol okresu Jeseník se bude konat 24. listopadu. |
| Je vypsán konkurz na pořádání turnajů Grand Prix na jaře 2027. |
| startovní listina Mohelnice open |
| tabulka přeboru SK Prostějov |
| 7.11. | Soustředění KTC ŠSOK |
| 7.11. | Mohelnice Open |
| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| Adventní šachový turnaj 2026 v Litomyšli |
| Poslední dva mohykáni |
| Český chessbox – MS v Istanbulu a CBX 3 |
| Ze schůzí komise mládeže se zástupci krajů |
| ChessBase 27 vychází 17. listopadu. Přinese umělou inteligenci, nové funkce a výrazné zrychlení |
| Mladí i „staří“ |
| Dvě partie ke kávě |
| Kapitánská ohlédnutí – aktualizováno |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 29. listopadu 2023 4:28 | Richard Biolek st. |
| Okresní přebory škol v Olomouci a Přerově | |
![]() Ve všech okresech našeho kraje postupně probíhají přebory škol. V úterý 21. listopadu se na Gymnáziu Hejčín konal přebor okresu Olomouc, v pondělí 27. listopadu se po několikaleté pauze konal přebor škol i v Přerově. | |
OlomoucV kategorii 1. - 5. třída se prezentovalo 62 hráčů! Pro vítězství si suverénně dokráčel Petr Krupa ze ZŠ Stupkova Olomouc, který ztratil jedinou remízu až v předposledním kole s prvním nasazeným Šimonem Filipem. Druhý skončil Lukáš Maslaňák ze ZŠ Hálkova. Ten sice prohrál 1. kolo, ale v následujících šesti bral jen výhry. Třetí byl favorizovaný Šimon Filip ze ZŠ Montessori Olomouc, který 5x vyhrál a 2x remizoval. O pořadí týmů (počítali se nejlepší 4 hráči dané školy) rozhodla až poslední hraná partie, ve které Lukáš Maslaňák v koncovce udolal Matěje Kunčíka ze ZŠ Svatoplukova Olomouc. O půl bodu tak zvítězila Hálkova před Svatoplukovou, 3. byla Horka n. M. Výsledky kategorie A na Chess-Results
V kategorii 6. - 9. třída mezi 35 účastníky splnil úlohu favorita nejmladší účastník (mohl hrát v nižší kategorii) Václav Sochor z Horky ziskem 6,5/7. Na dalších místech skončili studenti domácího lycea. Druhý byl Jan Knápek s 6 body, 3. Jan Šiška měl 5,5. Skupině pětibodových vévodila domácí děvčata - Lenka Mikešová a Květa Bouchalová. Není tedy divu, že mezi týmy dominoval Hejčín před Horkou a SGO. Výsledky kategorie B na Chess-Results
Středoškoláků se sešlo 29. I zde vítěz - Adam Zrůbek - ztratil jen jedinou remízu, a to se svým bratrem Danem. Dan překvapivě prohrál s Viktorií Všetulovou, ale zbývajících 5 partií vyhrál a 2. místo udržel. O půl bodu zpět byla čtyřčlenná skupina, bronz díky nejlepšímu pomocnému hodnocení připadl Jakubu Urbanovi ze SPŠE Olomouc. Soutěž týmů vyhrálo SGO před Hejčínem a SPŠE. Výsledky kategorie C na Chess-Results
PřerovKolize se stávkou některých škol byla nešťastná, ale účast významněji neovlivnila. Jen studenti SPŠ Přerov vzkázali, že když mohou být doma, proč by chodili na šachy. Myslím, že jejich neúčast nikomu nechyběla. V kategorii 1. - 5. třída se utkalo 16 dětí, 100% ziskem zvítězil David Zatloukal z Brodku u Přerova před Janem Koutným a Vojtou Hanzelkou (oba ZŠ 1. máje Hranice). Další čtyři místa obsadili žáci ZŠ Tovačov, kteří tak díky vyrovnanosti týmu zvítězili v soutěži družstev. Výsledky kategorie A na Chess-Results
V kategorii 6. - 9. třída bojovalo 18 dětí. 100% získal Daniel Dvořák ze ZŠ 1. máje Hranice, 2. byl Jan Holas z Tovačova, 3. Mikuláš Hapala (ZŠ 1. máje Hranice). Mezi týmy těsně zvítězila ZŠ 1. máje Hranice před Gymnáziem Hranice. Výsledky kategorie B na Chess-Results
Středoškoláků bylo jen 10. Gymnazisté z Přerova zcela převýšili své konkurenty z Hranic. Mezi jednotlivci suverénně zvítězil Timofej Bokhnak před Beátou Březíkovou a Volodymyrem Vasiljukem. Výsledky kategorie C na Chess-Results Celkem tedy v okrese Olomouc šachovalo 126 a v okrese Přerov 44 mladých nadšenců, lze tedy konstatovat, že o šachy je stále zájem. | |
| <<< Chystá se další šachová bitva <<< | >>> Rekordní účast na přeboru škol na Šumpersku >>> |
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |