| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| 17.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 11. kolo |
| 17.11. | Šachový turnaj dvojic |
| K2 stavebniny Cup poprvé v Dolní Lutyni! |
| Adventní šachový turnaj 2026 v Litomyšli |
| Poslední dva mohykáni |
| Český chessbox – MS v Istanbulu a CBX 3 |
| Dobře na Krétě, průměrně v Srbsku |
| ChessBase 27 vychází 17. listopadu. Přinese umělou inteligenci, nové funkce a výrazné zrychlení |
| Mladí i „staří“ |
| Dvě partie ke kávě |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 3. března 2020 9:00 | Zdeněk Kamler |
| Grand Prix v rapid šachu mládeže v Hrabišíně | |
![]() Ve velmi zvláštním termínu (sobota 29. února) proběhl na ZŠ Hrabišín čtvrtý turnaj Grand Prix mládeže v rapid šachu do 18 let. Na startu turnaje, který byl tradičně hrán jako 4 samostatné turnaje s hracím tempem 2 x 20 minut, se prezentovalo 85 hráčů. Nejvíc hráčů bylo z Jeseníka a z Hrabišína (shodně po 18 hráčích). Šachových oddílů a kroužků bylo zastoupeno celkem 17 (výhradně z našeho kraje) a děvčat přijelo 18. | |
Nyní již k výsledkům v jednotlivých kategoriích. V kategorii A (chlapci a dívky do 10 let) hrálo 24 hráčů. Nejvyšší startovní číslo obhájil Václav Sochor z ŠK ZŠ Horka nad Moravou. Vašek pouze dvakrát remizoval. Na druhém místě skončil (pro mě to bylo příjemné překvapení, protože jsem Břeťu viděl hrát poprvé) Břetislav Štěpánek z Oddílu šachů Sportovního klubu Prostějov. Při rovnosti bodů rozhodla vzájemné partie ze 6. kola, kterou vyhrál Vašek. Třetí místo bral Jan Knápek z Agentury 64 Grygov. Jediný uhrál 5,5 bodu. Mezi děvčaty již byly bodové rozdíly větší. Zvítězila Valentýna Sochorová (ŠK ZŠ Horka nad Moravou) s 5 body, druhá byla Anastázie Vojčáková (TJ Zlaté Hory) se 4 body a dva body stačily na třetí místo Elišce Pluháčkové ze Šachového klubu Jeseník. konečné výsledky kategorie A na chess-results
V kategorii B (chlapci a dívky do 12 let) hrálo 33 hráčů. Zvítězil Petr Novotný z Oddílu šachů Sportovního klubu Prostějov (6 bodů, bez prohry). Pomocné hodnocení pak přihrálo druhé místo Matěji Haraštovi z ŠK Vinary. Stejně jako celkově třetí Oto Růžička (ten si do turnaje B odskočil z tréninkových důvodů) z Agentury 64 Grygov získal 5,5 bodu. V této věkové kategorii děvčata chlapce hodně proháněla (druhý a třetí v pořadí chlapců utrpěl jedinou prohru a to právě s děvčaty). První skončila Beáta Březíková (ŠK Vinary, 5 bodů), druhá Lenka Mikešová (Agentura 64 Grygov, 4,5 bodu) a třetí Karolína Kolaříková (Šachový klub Jeseník, 4,5 bodu). konečné výsledky kategorie B na chess-results
V kategorii C (do 14 let) nastoupilo 16 hráčů. Zde byl vítěz jednoznačný. Adam Zrůbek z Agentury 64 Grygov jako jediný hráč na turnaji vyhrál všech 7 partií. Druhé místo obsadil Jan Cimburek z SK Řetězárna s 5,5 body a třetí byl Jakub Urban z Odílu šachů Sportovního klubu Prostějov (5 bodů). Zde byla účast dívek slabší; 1. místo Sára Tschuliková (4 body) a 2. místo Veronika Ondráčková (3 body). Obě děvčata reprezentovala Šachový klub Jeseník. konečné výsledky kategorie C na chess-results
V kategorii D (do 18 let) hrálo 12 hráčů. Tento turnaj jsem moc nesledoval, a tak nabídnu jen pořadí. Chlapci: 1. místo Jan Kolář (Šachový klub Mohelnice, 6,5 bodu), 2. místo Tomáš Mohapl (Oddíl šachů Sportovního klubu Prostějov, 6,5 bodu) a 3. místo Martin Valíček (Šachový klub Jeseník, 5 bodů). Děvčata: 1. místo Michala Gvizdová (Šachový klub Jeseník, 3 body), 2. místo Taťána Nesporá (ŠK 1921 Zábřeh, 3 body) a 3. místo Dominika Tschuliková (Šachový klub Jeseník, 0,5 bodu). konečné výsledky kategorie D na chess-results Turnaj proběhl podle časového plánu. Je to i díky mým pomocníkům na turnaji - hlavnímu rozhodčímu Karlu Volkovi a pomocným rozhodčím Jiřímu Voráčovi a Slavomíru Kočímu. Děkuji i libinskému, zábřežskému a mohelnickému oddílu za zapůjčení šachového materiálu. | |
| <<< Jeseník na výjezdu v Olomouci sahal po bodu <<< | >>> Konec hry >>> |
| 9. března 2020 7:48 | 0 | 0 | Jiří Zapletal |
| Zdeno pekny clanek i fotky, dekuji | ||
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |