| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| 17.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 11. kolo |
| 17.11. | Šachový turnaj dvojic |
| K2 stavebniny Cup poprvé v Dolní Lutyni! |
| Adventní šachový turnaj 2026 v Litomyšli |
| Poslední dva mohykáni |
| Český chessbox – MS v Istanbulu a CBX 3 |
| Dobře na Krétě, průměrně v Srbsku |
| ChessBase 27 vychází 17. listopadu. Přinese umělou inteligenci, nové funkce a výrazné zrychlení |
| Mladí i „staří“ |
| Dvě partie ke kávě |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 13. listopadu 2017 20:37 | Zdeněk Kamler |
| Druhý turnaj GRAND PRIX mládeže v Hrabišíně | |
![]() Po velmi zdařilém rozjezdu otevřeného krajského přeboru mládeže v rapid šachu v Jeseníku pokračoval seriál šesti turnajů druhým dílem dne 11. listopadu v Hrabišíně. Prezentovalo se a celé klání úspěšně dokončilo celkem 74 hráčů, z toho 18 dívek!! Nejpočetnější zastoupení měl pořadatel prvního turnaje ŠK Jeseník (celkem 15 hráčů). Zahrát si přijeli i 3 hráči z Lokomotivy Brno. | |
V kategorii A (25 hráčů) to dlouho vypadalo na jasné vítězství Matěje Harašty z ŠK Vinary. Konec turnaje ale nakonec nejlépe vyšel Petru Novotnému z Oddílu šachů SK Prostějov. Matěj Harašta se tak musel spokojit s druhým místem, třetí skončil Samuel Laufer z ŠK Loštice. Mezi děvčaty se rozhodlo až v posledním kole, kdy výhrou ve vzájemné partii se z vítězství v turnaji mohla radovat Leontýna Hladká z ŠK Lokomotiva Brno před Beátou Březíkovou z ŠK Vinary. Třetí místo získala Cecílie Vojčáková z TJ Zlaté Hory. výsledky kategorie A na chess-results
V kategorii B hrálo celkem 20 hráčů. Ani prohra v posledním kole nepřipravila Taťánu Nesporou z ŠK 1921 Zábřeh o celkový triumf jak v kategorii děvčat, tak i v celkovém pořadí. Druhé místo bral Jan Cimburek z ŠK Řetezárna před celkově třetím Adamem Kurfürstem z Agentury 64 Grygov. Mezi děvčaty skončila druhá Julija Alfimova z Agentury 64 Grygov a třetí Diana Tichá z ŠK Jeseník. výsledky kategorie B na chess-results
V kategorii C (startovalo celkem 19 hráčů) si prvenství pohlídal stoprocentním bodovým ziskem Jan Kolář z ŠK Mohelnice. Na dalších místech skončili chlapci, kteří startovali o kategorii výše. Druhý byl Tadeáš Hladký z ŠK Lokomotiva Brno a třetí Tomáš Mohapl z Oddílu šachů SK Prostějov. Děvčata to neměla v této kategorii v těžké konkurenci vůbec jednoduché, přesto bojovala srdnatě v každé partii. Pořadí děvčat: 1.Lenka Poljaková (SK Řetězárna), 2.Gabriela Morongová a 3.Dominika Tschuliková (obě ŠK Jeseník). výsledky kategorie C na chess-results
V kategorii D je vždy velkou neznámou, zda se sjede dostatek hráčů. Tentokrát jich přijelo deset a počítači při losování švýcaru na 7 kol to nevadilo. Nejvyšší nasazení obhájil Antonín Hartinger z TJ Libina. Na druhém místě skončil Radomír Kolář z ŠK Mohelnice a třetí byl Vojtěch Zbranek z ŠK Řetezárna. Tři soupeře dokázala porazit jediná slečna v turnaji - Michala Gvizdová z ŠK Jeseník. výsledky kategorie D na chess-results
Turnaj proběhl bez větších komplikací. Chci poděkovat oddílům ze Zábřeha, Mohelnice, Libiny, Grygova, Jeseníku a Nového Malína za zapůjčení šachového materiálu a rozhodčím za pomoc s řízením turnaje - hlavnímu rozhodčímu panu Jiřímu Voráčovi a pomocným rozhodčím Rostislavu Vodákovi a Šimonu Nesporému. | |
| <<< Šimáček: snad tisíc mil na cestě za GM titulem <<< | >>> 8. ročník turnaje O pohár krále Tvarůžka >>> |
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |