| 7.11. | Soustředění KTC ŠSOK |
| 7.11. | Mohelnice Open |
| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| K2 stavebniny Cup poprvé v Dolní Lutyni! |
| Adventní šachový turnaj 2026 v Litomyšli |
| Poslední dva mohykáni |
| Český chessbox – MS v Istanbulu a CBX 3 |
| Dobře na Krétě, průměrně v Srbsku |
| ChessBase 27 vychází 17. listopadu. Přinese umělou inteligenci, nové funkce a výrazné zrychlení |
| Mladí i „staří“ |
| Dvě partie ke kávě |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 26. srpna 2014 15:57 | Karel Volek |
| ŠACHY NA KOUPALIŠTI PODRUHÉ | |
![]() V loňském roce průběh závěrečného turnaje cyklu s názvem „Šachy na koupališti“ rámovala obloha s křižujícími se blesky a duněním hromu. Letos bylo počasí vstřícné a vše se odehrálo v naprosté pohodě za „koupacího“ počasí, kterého opět zejména mládežnická část využila. Jedinou komplikací se tak stal pouze defekt zadního kola bicyklu organizátora turnaje a pisatele těchto řádků při příjezdu na místo konání akce. | |
Závěrečný turnaj v páteční podvečer 8. srpna byl zahájen za účasti 31 hráčů. Organizace turnaje musela být bezchybná již z toho důvodu, že slunce zapadalo o 40 minut dříve oproti úvodnímu turnaji před měsícem a bylo proto nutné včas dohrát zejména partie odehrávající se ve venkovním prostoru na dřevěných lehátkách. Zajímavostí byla premiérová účast Marka Růžičky z Olomouce, který do Loštic přijel po vlastní ose na bicyklu. Nazpět v nočních hodinách už však pouze do Moravičan na vlak. Pro dva klučiny z Ostravy, které do Loštic přivezl strýc, to byl dokonce vůbec první turnaj v životě. Napůl mezinárodní punc akce zajistila účast sympatické Nataši Mikhailové, původem z běloruského Vitebsku, nyní žijící v Libině. A opět nechyběl ani devítiletý Šimon Peroutka z Údlice nedaleko Chomutova, který přemluvil rodiče k prodloužení prázdninového pobytu u dědečka, aby se mohl zúčastnit i závěrečného turnaje. Vítězem, v pořadí třetího, turnaje se stal Milan Hájek překvapivou výhrou nad favoritem Pavlem Strašilem ve 4. kole, která jeho soupeře odsunula na druhé místo. Třetí skončil Roman Reichl. Vzhledem ke skutečnosti, že se jednalo o závěrečnou část cyklu turnajů, někteří hráči v předstihu kalkulovali potřebné bodové zisky pro celkové umístění v rámci celého seriálu. Vzhledem k neúčasti loňského vítěze Milana Hájka na druhém turnaji, stačilo tak průběžně vedoucímu Romanu Reichlovi (ŠK 1921 Zábřeh) k celkovému vítězství udržet potřebný bodový náskok. Jako druhý se umístil Antonín Hartinger (TJ Libina), který se stal současně i nejlepším mládežníkem, před třetím, dalším mládežníkem, „domácím“ Radkem Kolářem (DDM+TJ Mohelnice). V kategorii mládeže si odnesl bronzovou medaili za 3. místo Jan Kolář, celkově 9.
Nejlépe umístění hráči obdrželi pohár, v kategorii mládeže též medaile a diplomy. Třetina startovního pole obdržela i věcné ceny a mládež pamlsek. Skutečnost, že šachy neznají věková omezení potvrdil 10. místem celkového pořadí osmdesátiletý pan Jiří Vařeka z Loštic, který byl vyrovnaným soupeřem o 2-3 generace mladším hráčům. Celkově se všech tří turnajů zúčastnilo 47 hráčů zastupujících 15 oddílů respektive obcí a měst, z toho 22 hráčů do 15 let. Tradičně nejpočetněji zastoupeným oddílem se stal ŠK 1921 Zábřeh, který na každém turnaji tvořil plnou třetinu startovního pole. Ze strany účastníků byl kladně hodnocen pohodový průběh a přátelská atmosféra panující během turnaje. Velkou zásluhu na tom mají provozovatelé koupaliště, manželé Kolářovi, kteří vytvořili příjemné prostředí včetně zázemí. O tom, zda založená tradice letních turnajů bude mít pokračování, bude jasno počátkem podzimu, kdy vlastník objektu, MÚ Loštice, rozhodne o provozovateli koupaliště na další tříleté období. Poděkování patří spolupracujícím institucím - firmě A. W. Loštice, a. s., za ceněné produkty do cenového fondu a členu mohelnického šachového oddílu panu Zdeňku Zajíčkovi. | |
| <<< Wisconsin Cup 2014 <<< | >>> Jeseník open >>> |
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |