| Koutek olomouckých šachistů | |
| Jiří Fiala | (8. listopadu 2026 13:15) |
| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| 17.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 11. kolo |
| 17.11. | Šachový turnaj dvojic |
| K2 stavebniny Cup poprvé v Dolní Lutyni! |
| Adventní šachový turnaj 2026 v Litomyšli |
| Poslední dva mohykáni |
| Český chessbox – MS v Istanbulu a CBX 3 |
| Něco končí, něco začíná |
| Dobře na Krétě, průměrně v Srbsku |
| ChessBase 27 vychází 17. listopadu. Přinese umělou inteligenci, nové funkce a výrazné zrychlení |
| Mladí i „staří“ |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 7. května 2014 14:58 | Karel Virgler |
| Prostějovská liga v polovině | |
![]() Po článku shrnujícím první čtvrtinu přichází souhrn dalších tří kol. | |
4. kolo PŠL přivítalo 10 šachistů s tím, že se již neobjevil žádný nový hráč. Příští kolo již bude poslední příležitostí pro nové účastníky dosáhnout na plný počet 8 započtených turnajů. V celkovém pořadí došlo ke změně na 1. místě, kde se díky vítězství radoval Vladimír Dvořák z obsazení 1. místa a tím i k 10 bodům do celkové tabulky. Na druhém místě zatím zůstávám já, když jsem prohrál s vítězem, ale porazil nasazenou jedničku Petra Matouška. Překvapení se odehrálo hned v 1. kole, kde se podařilo Miroslavu Zatloukalovi z Konice porazit Pavla Vaculku (loňského vítěze jednoho ze seriálu PŠL).
Tentokrát se sešel nejmenší počet hráčů za měsíc duben a to pouhých šest. Účast ovlivnilo zejména to, že někteří hráči jsou mimo Prostějov a účastní se turnaje v Ostravě. Přes fakt, že nebyl přítomný dosavadní lídr soutěže Ing. Vladimír Dvořák nebyla chuť hráčů k neúprosnému boji nijak narušena. Svědčí o tom fakt, že za celých pět kol došlo pouze ve dvou případech k smírnému řešení, tedy remíze. Vítěz tohoto turnaje Petr Matoušek neponechal nic náhodě a v turnaji zvítězil se 100% výsledkem tedy ziskem 5 bodů z 5 zápasů. Posunul se tak již na 4. místo celkového pořadí, když odehrál zatím jen 3 turnaje. Na druhém místě se umístil autor těchto řádků, který s vítězem turnaje sice prohrál, ale ve zbývajících partiích již jen ztratil půl bodu za remízu s celkově dnes posledním hráčem p. Strejčkem. Na třetím místě se shodně umístili hráči Pavel Brácha a B. Trimmel, kteří dosáhli naprosto shodných výsledků s ostatními hráči a spolu remizovali. V celkovém pořadí předběhl Ing. Karel Virgler dosavadního vedoucího o 4 body. Na třetí místo se propracoval Pavel Brácha ze Sokola Vrahovice.
Svým 6. turnajem se liga přehoupla do své druhé poloviny a děly se v něm věci. Nejdříve vzbudil zájem příchod Vladimíra Dvořáka, který na MČR v Ostravě v B turnaji získal 2. místo + finanční odměnu. Možná pomalejší tempo, které tam v uplynulém týdnu musel v 9 kolech absolvovat mu trochu v rapidech překáželo, protože hned v 1. kole utrpěl opět prohru s Miroslavem Zatloukalem, který se tak vyšvihl až na třetí příčku. Vladimír po porážce od kolegy Vaculky získal až místo 6. Pro vítězství si tentokrát nekompromisně došel Petr Matoušek, který ve všech partiích plně bodoval a vyhrál tak s náskokem 1,5 bodu. Na druhém místě skončil Pavel Brácha, který díky vítězství nade mnou získal samostatné druhé místo ziskem 3,5 bodu. Na 4. místo se propracoval P. Vaculka a na 5. místě skončil autor těchto řádků. Účast 14 hráčů naznačila, že až na jednu vyjímku (J. Sýkora) se všichni dosavadní účastníci sešli, aby si rozdělili zatím největší počet bodů v celém průběhu turnaje. Vítěz jich bral 14 a již se dostal na dohled čelu tabulky a to má o dva turnaje méně než pravidelní účastníci. Při tomto maximálním obsazení se může celková tabulka změnit k nepoznání již po pár kolech. | |
| <<< MEMORIÁL LADISLAVA ZBOŘILA <<< | >>> KRAJSKÝ PŘEBOR MLÁDEŽE ZAKONČIL V GRYGOVĚ >>> |
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |