| Koutek olomouckých šachistů | |
| Jiří Fiala | (8. listopadu 2026 13:15) |
| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| 17.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 11. kolo |
| 17.11. | Šachový turnaj dvojic |
| K2 stavebniny Cup poprvé v Dolní Lutyni! |
| Adventní šachový turnaj 2026 v Litomyšli |
| Poslední dva mohykáni |
| Český chessbox – MS v Istanbulu a CBX 3 |
| Něco končí, něco začíná |
| Dobře na Krétě, průměrně v Srbsku |
| ChessBase 27 vychází 17. listopadu. Přinese umělou inteligenci, nové funkce a výrazné zrychlení |
| Mladí i „staří“ |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 22. října 2013 9:29 | Jiří Zapletal |
| Zábřeh v novém hávu vítězný | |
![]() Do nové sezóny KP nastoupil Zábřeh s řadou posil, novým kapitánem i názvem oddílu. Po nepříliš povedených minulých sezónách jsme výrazně posílili o šumperské hráče i několik hostů. Původní Loko se přejmenovalo hromadným přestupem hráčů a oddíl má nyní ve svém názvu rok svého založení. | |
K úvodnímu zápasu proti ambicióznímu béčku Velkých Losin nemohl nastoupit Vít Valenta, Petr Stratil ani Milan Růžička. Kapitán Roman Vicenec se svým zástupcem Karlem Opravilem nominoval do týmu tři hosty, a tak v našem dresu po několika letech opět nastoupil Pavel Strašil, po pár desetiletích Aleš Krmela (předtím jen Hošťálková) a také mohelnický Oleg Urbášek. Hosté přicestovali téměř v nejsilnější sestavě a po dvou hodinách šli do vedení, naštěstí naposledy, když Stárek ošidil taktickým úderem Karla Opravila, 0-1. Dalším rezultátem byla remíza na první desce v souboji Sohr-Malý, to již byl náš první dílčí úspěch. Laďa zvolil na nebezpečného Marka výměnnou variantu a dobrou poziční hrou udržel rovnováhu. 0,5:1,5 V partii Vicenec-Lužíková zpočátku Nicola sehrála dobře zahájení a začala dotírat na Romanovu velkou rošádu, svými pěšci postoupila až na b3 a a3. Roman jednoho sebral a držel materiál až do závěrečné časovky, v níž Nikču přehrál matovým útokem po černých polích v součinnosti se sloupcem h. Vyrovnáno 1,5-1,5. Téměř souběžně vyhrál Pavel Strašil černými s Kopeckým, přečkal nepříliš povedené zahájení a v koncovce už byl jasně lepší, vedli jsme 2,5-1,5. V souboji dvou spáčů, Vaculíka a Urbáška, jak trefně poznamenal jeden můj kolega (po deseti tazích spotřeba hodiny a půl na obou stranách, pak blicka asi na dvacet tahů do kontroly) byl lepší Oleg a vedli jsme už 3,5-1,5. Další již zápasový bod jsem přidal já s Gnidou. Patrik mi zbytečně daroval tempo v zahájení, ve 22. tahu jsem odmítl půlku a pozičně ho přehrál. Jinak slušný výkon měl jednu vadu na kráse, v pozici ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() jsem zahrál 34.Sb3? místo vítězného 34.f4. Tento tah jsem viděl, ale chybně vyhodnotil Sxc2 a Sxa4 a získávám věž za dvě figury, což je blbost, jezdec na a4 je krytý věží, takže bych získával kvalitu. To se stalo až o šest tahů později. Zápas byl za stavu 4,5-1,5 rozhodnut a já šel na vlak, v Července jsem se potkal se skupinkou hráčů Litovle B, Neorala, Beila a Bělunka, vracející se z boje se Zlínem v první lize (4-4). Závěr našeho zápasu jsem již neviděl, Roman Reichl nabodl střelcem Doleželovy věže d4 a g1 dloubákem Sc5 a uplatňoval převahu kvality v koncovce, čekal jsem jasný bod. Aleš Krmela v pozičně vedené partii asi končil poslední, se Svaťou Hastíkem měl pěšce navíc ve věžovce, ale jisté technické problémy. Zápas nakonec skončil vysoko 6-2 pro nás, což po první fázi boje vůbec nevypadalo. Roli favoritů potvrdily také Přemyslovice ve Skaličce 5-3, A64 na Rošádě 5,5:2,5 a překvapivým debaklem skončil zápas Uničova (i s IM Žůrkem), vojáci vyhráli 6-2. Zbývající dva zápasy skončily shodně 4-4, Sigmia - Přerov a Šumperk - Šternberk. | |
| <<< Smutná zpráva <<< | >>> Remíza s příchutí pelyňku >>> |
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |