| 7.11. | Soustředění KTC ŠSOK |
| 7.11. | Mohelnice Open |
| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| K2 stavebniny Cup poprvé v Dolní Lutyni! |
| Adventní šachový turnaj 2026 v Litomyšli |
| Poslední dva mohykáni |
| Český chessbox – MS v Istanbulu a CBX 3 |
| Dobře na Krétě, průměrně v Srbsku |
| ChessBase 27 vychází 17. listopadu. Přinese umělou inteligenci, nové funkce a výrazné zrychlení |
| Mladí i „staří“ |
| Dvě partie ke kávě |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 20. srpna 2013 20:21 | Jaromír Vozák |
| Na prahu nové sezóny | |
![]() Je za námi doba na přihlášení družstev do soutěží řízených ŠSOK. Ještě nevím, zda se všechny týmy přihlásily, ale myslím, že je ta správná chvíle na pár informací k novému soutěžnímu ročníku. Nově složený výbor přijal několik usnesení, jež by měly zlepšit podmínky zejména pro mládež i pro orientaci všech šachistů našeho kraje. | |
Jednou z nejzávažnějších věcí je vyřešení právní subjektivity a zřízení vlastního účtu. (Na webu je již správné číslo.) Od této věci si slibujeme větší přehled o stavu financí nejen pro nás, ale pro všechny. Brzy bude na stránkách ŠSOK k dispozici rozpočet a budete informováni i o jeho průběžném čerpání. Stav financí není tak růžový, jak to vypadalo na volební konferenci, nicméně rozpočet je zajištěn a budou vyřešeny veškeré platby, jež visely, jak se říká, v luftu. Jistě jste již zaznamenali jisté změny na hlavním panelu internetových stránek a ti vnímavější i zatím chybějící informace, které budou brzy doplněny. Zmíním se tedy o některých výrazných změnách, které nastávající ročník přinese a to i těch, které vycházejí ze ŠSČR. První z nich je možnost hráče být na třech soupiskách. Od této změny si slibujeme větší možnost zapojení hráčů, kteří figurovali jako náhradníci na dvou soupiskách a téměř si nezahráli. Dnes tito hráči mohou v klidu hrát i okresní soutěže a pomoci tak zapojení mladých hráčů do družstev. Tou druhou důležitou změnou je snížení republikových příspěvků na nejmladší hráče, což by mělo vést k nárůstu členské základny. To by mělo následně umožnit většímu počtu oddílů dosáhnout na dotace svazu pro podporu oddílů s mládeží. Velké změny jsou i v pojetí GP mládeže. Zde je našim cílem rozšíření počtu turnajů a tak i většímu zapojení mládeže. Turnajů je naplánováno celkem 6 a zatím nejsou určená místa. Dané jsou jen termíny (viz kalendář) a to tak, aby nekorigovaly s jinými soutěžemi nebo turnaji. V sekci mládeže již jsou zpracovány podmínky pro pořadatele a též nový způsob hodnocení. Našim cílem je dostat turnaje GP do míst, jež jsou dostupné pro celý kraj, a tak tímto oslovuji jednotlivé pořadatele, aby včas projevili zájem o pořádání. Díky získaným sponzorským prostředkům na tento projekt jsme výrazně navýšili dotace na jednotlivé turnaje. Na posledním turnaji pak budou vyhlášení celkoví vítězové a hodnotně oceněno prvních 10 v každé kategorii. Navíc jsme rozšířili GP o kategorii pro starší hráče, jež budou oceněni stejným způsobem. Prosím všechny, kteří pracují s mládeží, aby těmto dokumentům věnovali patřičnou pozornost. Doufám, že se najdou i noví pořadatelé. Je potřeba zpracovat nový seznam kroužků, které v našem Kraji fungují a to nejen ve velkých městech, ale i v nejmenších obcích či školách. Je možné, že v příštích obdobích budou moci i tyto subjekty získat na svou činnost nějaké příspěvky nebo dotace. Žádám tedy všechny vedoucí, aby informaci o svých kroužcích zaslali na Richarda Biolka. Pracuje se ještě na dalších projektech, jako je konto solidarity a podobně, a proto by bylo i do budoucna dobré pravidelně sledovat internetové stránky, kde jsou informace o školení rozhodčích, trenérů a taky pracovníků s mládeží. Budu velice rád, když se s námi podělíte o Vaše nápady na možnosti vylepšení naší práce, ale i s věcmi, které by mohly pomoci ostatním funkcionářům a hráčům. Všichni členové výboru jsou Vám k dispozici, pokud budete potřebovat radu anebo pomoc, jež bude v našich silách. Je ještě dost věcí, které by bylo dobré zmínit, ale již tak je můj článek dlouhý a jistě ho do této části dočetlo jen pár lidí. Jen se zmíním, že spoustu informací naleznete i v Gambitu, kde Karel Volek, jakožto zkušený publicista a místopředseda ŠSOK, dává dostatek prostoru pro veškeré informace. | |
| <<< Šedesátka Zdeňka Beila <<< | >>> Suverén Burča >>> |
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |