| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| 17.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 11. kolo |
| 17.11. | Šachový turnaj dvojic |
| K2 stavebniny Cup poprvé v Dolní Lutyni! |
| Adventní šachový turnaj 2026 v Litomyšli |
| Poslední dva mohykáni |
| Český chessbox – MS v Istanbulu a CBX 3 |
| Dobře na Krétě, průměrně v Srbsku |
| ChessBase 27 vychází 17. listopadu. Přinese umělou inteligenci, nové funkce a výrazné zrychlení |
| Mladí i „staří“ |
| Dvě partie ke kávě |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 30. července 2013 10:21 | Karel Volek |
| Šachy na koupališti | |
![]() Slunce, léto, voda, prázdniny - to vše v sobě skloubí série tří turnajů s názvem Šachy na koupališti. Doslova a do písmene pořadatelé ze šachového oddílu DDM+TJ Mohelnice pojali záměr vedení Šachového svazu ČR - dostat šachy mezi lidi. | |
Nízkonákladový turnaj se symbolickým vkladem 20 Kč, děti a mládež polovic, kterážto částka byla investována do cenového fondu, v páteční podvečery 19. a 26. července přilákal na koupaliště v Lošticích více jak třicítku zájemců (z toho polovina mládeže). Venkovní prostředí koupaliště se stovkami návštěvníků sice neumožňovalo dodržovat „klid v sále“ a také část hráčů pod slunečníky na dřevěných lehátkách odehrála partie pololeže, polosedě, ale to jen umocňovalo záměr pořadatelů uspořádat turnaj v atraktivním prostředí netradičním způsobem. A podle ohlasů účastníků se to i podařilo. Zejména neposedná mládež využívala všech nabízejících se možností v podobě bazénu či trampolíny.
Turnaj bez vypsaných „prize money“ (finanční odměna) nepředpokládal, a ani neměl v úmyslu, lákat k účasti hráče vyšších tříd, přesto v úvodním turnaji cesty do Loštic nelitovali účastníci až ze 40 km vzdáleného Lanškrouna, Šumperka, Libiny, Mohelnice či Luké. Nejpočetněji zastoupen byl ovšem Zábřeh, který zásluhou mládeže tvořil plnou třetinu startovního pole, rodinné příslušníky v to nepočítaje. Ti pak plně využili možnosti zaplavat si, zatímco jejich ratolesti žhavily mozkové závity u šachovnice. Ve volných chvílích mezi jednotlivými koly nezahálelo ani volejbalové hřiště.
V pořadí druhém turnaji za účasti 29 hráčů (17 mládežníků), exceloval Milan Hájek z pořádajícího oddílu, který nenašel přemožitele a se 100% bodovým ziskem s přehledem obsadil 1. místo. „Černým koněm“ turnaje se stal dosaženým 4. místem nejlepší hráč z řad mládeže, jedenáctiletý Martin Nehyba ze Skaličky u Hranic. Zajímavostí byla účast nejvzdálenějšího účastníka, sympatického osmiletého klučinu Šimona Peroutky, hrající za T.J. Sokol Údlice, který nám prozradil, že jeho obec je předměstím Chomutova, od Loštic vzdáleného 320 km a v našem regionu je na prázdninách u dědečka. Teplota vzduchu během turnaje (31°C) signalizovala lámání teplotních rekordů o nadcházejícím víkendu a tak sousední bazén nebo alespoň sprcha kousek od hracích stolků byly hojně využívány. Koupaliště v Lošticích návštěvníkům sice neposkytuje technické vymoženosti v podobě tobogánů či umělých vln, ale nabízí přírodní prostředí navozující atmosféru prvorepublikových plováren, za lidové vstupné 35 Kč. Především kvalita vody, u které při dodržení veškerých hygienických předpisů nemáte pocit koupání v dezinfekčním chlorovém roztoku, je jeho hlavní devizou.
Páteční podvečer 9. srpna zakončí sérii turnajů a určí celkového vítěze, o kterém se rozhodne mezi vítězi obou turnajů R. Reichlem a M. Hájkem. Již nyní je však jisté, že spokojeni mohou být všichni, kteří se této ojedinělé akce zúčastnili, ať již za šachovnicí nebo jako rekreující se doprovod. Poděkování za spolupráci patří: provozovatelům koupaliště manželům Kolářovým za umožnění uspořádat turnaj; domácímu patriotu, firmě A.W. Loštice, a.s., za nezaměnitelný příspěvek do cenového fondu a členu mohelnického šachového oddílu, panu Zdeňku Zajíčkovi. výsledky prvních dvou turnajů + průběžné pořadí po jejich odehrání | |
| <<< Šachový festival mládeže Bezměrov 2013 <<< | >>> Magnus Carlsen na papíře >>> |
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |