INFORMAČNÍ KANÁL ŠACHOVÉHO SVAZU OLOMOUCKÉHO KRAJE
Jednou větou
Byl vydán rozpis Přeboru družstev okresu Olomouc. Přihlášky posílejte do 15. září.
výsledky Jeseník Open
Byl vydán Rozpis soutěží družstev Olomouckého kraje pro nadcházející sezónu.
Poslední komentáře
Povedená akce
Jiří Fiala(16. srpna 2026 19:57)
Kalendář akcí
14.−23.8.Jeseník Open
16.−23.8.Olomoucké šachové léto
24.−28.8.Letní příměstský tábor pro talentované šachisty
28.−29.8.Školení a seminář rozhodčích 2. a 3. třídy
29.8.Slatinické šachobraní
5.9.Libinská věž
Šachový svaz ČR
Jeseník OPEN odstartoval. Favorité hned zaváhali!
Carlsen obhájil titul v Esports World Cupu
Srpnový Newsletter pro členy ŠSČR
Šachy si podmanily lázně. Začal Jeseník OPEN!
Šachy.cz
Ostuda v Paříži
Olomoucké šachové léto
Ostuda v Paříži
St. Louis a Paříž
St. Louis a Paříž
Zajímavé koncovky
Zajímavé koncovky
Šachové weby
A64 Grygov
Zlatá Praha 2026: Medailový úspěch našich děvčat v tropické metropoli
Teplice Open 2026
SK Prostějov
POVEDENÁ AKCE
Pohár primátora u konce
TJ Spartak Přerov
Simultánka v Nedakonicích
Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce
ŠK Vinary
CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025
VINARSKÝ KRÁL 2024
ŠK Olomouc
Posezení na konci sezóny
Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách
ŠK Velké Losiny
ŠK Mohelnice
ŠK Jeseník
Řetězárna Česká Ves
ŠK Šternberk
ŠK Loštice
EXTRALIGA
1.SK OAZA Praha00.0
Český lev Kolešovice00.0
Slavia Kroměříž00.0
BŠŠ Frýdek-Místek00.0
Moravská Slavia Brno00.0
Sigil Fund Pardubice00.0
Výstaviště Lysá nad Labem00.0
ŠK ZIKUDA Turnov00.0
ŠK Slavoj Poruba A00.0
ŠK Slavoj Poruba B00.0
1. Novoborský ŠK00.0
ŠŠ Vávra a Černoušek Unichess00.0
1.LIGA VÝCHOD
1.A64 PROCLIENT Grygov00.0
ŠK Lípa00.0
ŠK Staré Město00.0
TJ Sokol Dobrá00.0
Šachy Hošťálková00.0
BŠŠ Frýdek-Místek B00.0
Duras Charlie’s Street Brno00.0
TJ TŽ Třinec00.0
SK Slavia Orlová00.0
TJ Vlčnov00.0
ŠŠPM Lipky HK00.0
Jezdci Jundrov00.0
2.LIGA E
1.SK Prostějov00.0
A64 PROCLIENT Grygov B00.0
Moravská Slavia Brno B00.0
Šachy Hošťálková B00.0
ŠO MKS Vyškov00.0
Duras Charlie’s Street Brno B00.0
VSK Univerzita Brno00.0
ŠK Hustopeče00.0
Slavia Kroměříž B00.0
ŠK Zlín00.0
SK Podlužan Prušánky00.0
ŠK Lokomotiva Brno00.0
6. února 2012 19:29Libor Lužík
KUBA VACULÍK-HRDINA Z VELKÝCH LOSIN

Aneb „Jak utekly Losiny hrobníkovi z lopaty“

Příprava na zápas s Bohuňovicemi začala už o týden dopředu, kde jsme s kolegy z oddílu řešili sestavu na tento zápas a dokonce čtrnáct dní dopředu i na Šumperk v KP. Podle slov předsedy oddílu Franty Klézla to měla být procházka růžovým sadem a Bohuňovice nebral jako vážného soupeře! Dokonce jsem měl nastoupit i já, což jsem odmítl, vzhledem k ambicím klubu by to bylo citelné oslabení. I tak to žádná sláva nebyla, spíš velké trápení a notný kus štěstí!

Do Bohuněk jsem přijel kolem jedné hodiny a to už měli zápas za sebou Franta Klézl, Jirka Doležel a Roman Klaban, kteří vyhráli a smutně sedící Nikča, jenž šestitahově přišla o figuru a vzdala se. Optimisticky jsem se podíval na kapitána Petra Viktorina a řekl: „Dobrý!“, na což mi Petr odpověděl: „Moc ne, bojujem maximálně o remizu...“

V té chvíli by se ve mě krve nedořezal...

Smutně jsem koukal, jak si stojíme a nejlíp jsem stál snad já, ale to bylo houby platný, protože jsem nehrál a střídání na rozdíl od fotbalu je v šachách zakázáno :-)

Na první desce se s pěšcem míň bránil Vladimír Bureš, Radek Telařík hrál přesně a losinské jedničce nedal šanci ani na remízu. Jarda Dobeš se s Danem Telaříkem domluvil na plichtičce. Jakub se bránil s kvalitou míň a hrabě Fernety v koncovce s pěšcem míň vyměnil těžký figury a bylo vymalovaný 3.5:3.5 .

V tu chvíli se dohrával zápas mezi Kubou Vaculíkem a Pavlem Chromčákem. Losinský rek se svým Šemíkem hrdinně odolával útočící věži. Když bylo nejhůř, dal koníkovi ovsa a ten skákal hopsa. Závěr partie jsem neviděl, ale podle sdělení Petra Viktorina Pavel Chromčák nekorektně obětoval věž a Jakub Vaculík přispěl bodem k celkovému vítězství Velkých Losin 4.5:3.5.

Velké Losiny stále drží tříbodový náskok před Zlatými Horami, které překvapivě vyhráli v Litovli. Podle slov kapitána Litovle Karla Haderky měli domácí vítězství ve svých rukách, ale Karel přehlédl jednotažec a ostatní museli hrát na výhru, což se nakonec stalo osudný pro celý mančaft.

ŠK Luká zaznamenala první vítězství v soutěži a odnesl to Zábřeh. V jesenickém derby byli úspěšnější šachisté ŠK Jeseník, kteří porazili Patrika Gnidu s celou Českou Vsí. V dalším derby slavily výhru Loštice, které přehrály oslabenou Mohelnici.


<<< Prodloužená série <<<>>> Výzva >>>

8. února 2012 14:35 0 |  0
Naprostý souhlas s alfem, derby je to pouze geograficky. Ještě bych jen upřesnil, že loňské 8. místo v KP nebylo rozhodně sestupové a onen sestup nesestup byl vynucený zcela jinými okolnostmi:-)

7. února 2012 22:59 0 |  0Libor
Bráchanče,buď připraven!Jak někdo onemocní,tak tě povolám do zbraně,buď ve střehu:-) Prohrát s Radkem Telaříkem není žádná ostuda,je to šikovnej šachista a Bohuňky jsou nevyzpytatelný,ale to jsem Vám říkal snad tisíckrát... Kde se stala chyba ? Možná už v sobotu po curlingu těch vzorků vína bylo asi moc...:-):-)

7. února 2012 22:44 0 |  0Bury
Doufám kapitáne, že po mém "excelentním" výkonu v Bohuňovicích nebudu na nedělní zápas ze Šumperkem nominován. To nechci v žádném případě snižovat výkon Radka Telaříka, který hrál opravdu skvěle, ani nevím kde se stala chyba ........ :)

7. února 2012 21:59 0 |  0alf
Jaké derby, střetává se družstvo, které minulý rok z této soutěže regulárně sestoupilo, s družstvem, se dvěma IM, nabitého mládím, chuti hrát šachy, učit se nové věci, kteří nejsou unaveni a nejsou svázáni starostmi běžného života. Šumperk si jede pouze zahrát, povinnost drtivé výhry je na straně Losin. Neznám úplně soupisky, ale připadne mi, že na toto utkání přijede tak 13 šumperáků. :-)

7. února 2012 21:51 0 |  0Libor
Igy,to není žádnej nátlak! To je jen rozcvička před partií alá Sergej Berezjuk :-) Zeptej se Nikči, jak šla na Lysou horu:-) (dala jí až na druhý pokus,ale nikomu to neříkej :-)) Kdyby to byl nátlak,tak to bych tě musel hrnout buldozerem :-) Ale neboj,když přijedeš,tak dostaneš kokino :-) (eto cukryk-ponimaješ?)

7. února 2012 21:40 0 |  0Vomifla
To zní trochu jako nátlak... To bych do přátelských Losin teda neřekl...

7. února 2012 21:26 0 |  0Libor
Já ti dám volno,až ti bude kozlík malej!!! I kdybych měl pro tebe dojet do Užhorodu a hnát tě před autem do Losin pěšky,tak hrát budeš!!!! :-) :-) PČ: Taky se těším na derby :-)

7. února 2012 21:06 0 |  0Vomifla
Já mám volno?! :-)

7. února 2012 21:04 0 |  0
Libore, to jsi mě s tou prognózou potěšil:-) Už třetí sezonou si zhluboka oddechnu pokaždé, když mi osmý člověk potvrdí účast. A Renek nás o body obírá pravidelně, takže pozitivum číslo dvě;-) Snad Kubu jeho potenciální soupeř (což absolutně netuším, kdo bude) loni pořádně sledoval a zabojuje taky. Budeme se těšit na derby!!!

7. února 2012 20:35 0 |  0Libor
PČ: Vypadá to zatím,že do hry zasáhne osm losiňáků proti osmi šumperákům :-) S určitostí můžu dodat,že nebudu hrát já a překvapivě ani Renek Frnka.Culda:Přesně tak,historie se ptá na výsledek a vítěz je vždy jen jeden,ostatní jsou jen poražení!!! Držím palce v neděli a doufám,že se zapíšeš do historie jako vítěz!!!anonym:uši má pěkně při těle,nevím co vidíš...

7. února 2012 19:47 0 |  0Vaculík
JN,já půjdu na operaci kvuli nim...

7. února 2012 19:43 0 |  0anonym
Vaculíkovi ty uši na té fotce pěkně vlajou...

7. února 2012 19:35 0 |  0Culda
Přesně! Historie se ptá na výsledek a ne na průběh :-)

7. února 2012 19:08 0 |  0Nicola
Velká gratulace Kubovi! Když jsme v autě slyšeli, jak to dopadlo, Vadim "málem naboural" jaký jásot se v autě ozval... :) Děkujeme Ti Kubo :)

7. února 2012 18:58 0 |  0Renek
Super, Kubo !!! Je fajn, že i tak mladý hráč, který teprve sbírá zkušenosti, dovede rozhodnout zápas ve prospěch svého družstva. I když tentokrát s notnou dávkou štěstí !!! Ale i to se počítá :-)

7. února 2012 16:17 0 |  0anonymous
Jo, a s hranolkama a s kečupem!!! :D

7. února 2012 12:49 0 |  0anonym
Vaculík je řízek :))

7. února 2012 9:54 0 |  0
Škoda Libor, mohl jsi mít dobrý pocit z velkorysosti:-D A propo, při pohledu na naši soupisku (zejména kolonku datum narození) si myslím, že i kdybys ta jména vysypal, většina z nás se hrabat v databázi a připravovat nebude. Já teda určitě ne:-)Takže v neděli vsadíme tradičně na houževnatost, protože jinými prostředky zápasy nevyhráváme:-)

7. února 2012 9:46 0 |  0Vojtech Mlynsky, SK Luka
.. tak konecne se k nam priklonilo trochu stesti (tedy ve vice nez jedne partii ..). Nutno rici, ze "B-cko" Zabrehu nebylo ani trochu v 'TOP' sestave .. Ale tak nula v tabulce je pryc, slava!! :) K clanku bych chtel dodat, ze Bohunovice disponuji jednou z nejprijemnejsich hracich mistnosti, co jsem mel moznost navstivit. Hralo se mi (nam) tam skvele. Pro Bohunovice tedy bohuzel smutna prohra. Kdyz to ale porovnam se zapasem s nami tam, tak my jsme jim tu vyhru zase darovali (4,5:3,5), kdyz nas hrac v posledni partii po tuhem boji (a k uzasu vsech) vzdal!! partii, kdyz ztracel pesce v koncovce dvou h-pescu pri spravnem postaveni krale ..

7. února 2012 8:35 0 |  0Libor
:-)ty můj kvítku medoví,to se nikdo nedoví:-) Dočkej času jako husa klasu!!! A tak je to správné,tak to ma byt,dovolte mi odejít...(kapitán Mazurek)

6. února 2012 22:27 0 |  0
Článek zajímavý, ale zaujatý čtenář by přivítal i detailnější (rozuměj jmenovitý)popis sestavy pro nedělní KP proti Šumperku. Stačí třeba abecedně, my si to už poskládáme ;-) :-D

6. února 2012 19:42 0 |  0TK
Koukám, že v tomto kole to něměly na severu ani na jihu vedoucí mužstva vůbec jednoduché. Ale připraveným jde štěstí naproti a Jakub připravený evidentně byl... Gratulace do Losin.

Jméno:
Heslo:

Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.

TOPlist © Pavel Šimáček 2010-2026