| Koutek olomouckých šachistů | |
| Jiří Fiala | (8. listopadu 2026 13:15) |
| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| 17.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 11. kolo |
| 17.11. | Šachový turnaj dvojic |
| K2 stavebniny Cup poprvé v Dolní Lutyni! |
| Adventní šachový turnaj 2026 v Litomyšli |
| Poslední dva mohykáni |
| Český chessbox – MS v Istanbulu a CBX 3 |
| Něco končí, něco začíná |
| Dobře na Krétě, průměrně v Srbsku |
| ChessBase 27 vychází 17. listopadu. Přinese umělou inteligenci, nové funkce a výrazné zrychlení |
| Mladí i „staří“ |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 28. listopadu 2011 10:08 | Jiří Zapletal | |
| Zábřeh - Rošáda Prostějov 6,5:1,5 | ||
![]() Po třech těsných porážkách 3,5:4,5 s největšími favority, Přemyslovicemi, SK Prostějovem a Velkými Losinami jsme byli bez bodu na chvostu tabulky. Proti Rošádě jsme již nutně museli zabodovat, což se v silné sestavě povedlo. | ||
Podle ratingů jsme byli favority, ale elové hodnocení ještě nic nemusí znamenat. Co si třeba myslet o hráči Stančíkovi, jenž má uvedeno hodnocení 1000, přitom partii sehrál jako devatenáctistovka (a přitom nejde o žáka, u nichž může následovat rychlý výkonnostní skok). Romanovi Reichlovi se bílými nepodařilo vytěžit vůbec nic, partie byla v zablokované pozici dána za remízu. Stejným výsledkem skončily i partie na 7. a 8. desce, Ondráček - Zajíček a Novák - Kyselý, v obou případech byl smír uzavřen až v remízových koncovkách. Víc než tyto 3 remízy jsme ale hostům nepovolili! Následovala výhra remízového krále (moje výhra naposledy v únoru). Soupeři se nepovedl začátek a v pozici
jsem se chystal dobrat pěšce tahem 1...Jxd6. Pro jistotu jsem raději přepočítával různé odtahy bílého střelce, např. typu 2.Sh6 Obával jsem se, že by tam něco mohlo být. A skutečně, v poslední chvíli jsem našel 2.Sc3 Jf7 3.Jxe5 Jxe5 4.Sxe5 Jxe5 5.Ve1. Po dalším bádání jsem nakonec zvolil 1...Se6 a hrál opatrně s tím, že se bílé skladiště bude dlouho rozbalovat. Pěšec d6 nakonec padl v 37.tahu v jezdcovce. Takřka souběžně vyhrál na 1. desce kapitán Karel Opravil, když přehrál pozičně pana plukovníka, který navíc v časovce odevzdal figuru. Další bod Zdeňka Kropáče v koncovce nestejných střelců s dvěma pěšci navíc již znamenal výhru v zápase. Stejně jako on vyhrál černými sicilku také Roman Vicenec, když ve střední hře nejprve ulovil kvalitu, kterou později přetavil v celou figuru. Poslední výhru zaznamenal bílými Milan Růžička, útočil proti pircovce, získal pěšce a nakonec zaslouženě vyhrál věžovku. Kromě našeho zápasu se odehrávaly i další důležité boje KP: Loštice poměrně překvapivě vyhrály ve Šternberku a po velkém boji stejným výsledkem 3,5:4,5 skončil i zápas o čelo tabulky SK Prostějov vs. Velké Losiny. Mládežnická základna pod vedením Štěpána Žilky má výrazně nakročeno k postupu do 2. ligy. | ||
| <<< První body v dorostenecké lize <<< | >>> OP Olomouc: A64 D - Sigmia C 4,5:0,5 >>> | |
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |