| Koutek olomouckých šachistů | |
| Jiří Fiala | (8. listopadu 2026 13:15) |
| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| 17.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 11. kolo |
| 17.11. | Šachový turnaj dvojic |
| K2 stavebniny Cup poprvé v Dolní Lutyni! |
| Adventní šachový turnaj 2026 v Litomyšli |
| Poslední dva mohykáni |
| Český chessbox – MS v Istanbulu a CBX 3 |
| Něco končí, něco začíná |
| Dobře na Krétě, průměrně v Srbsku |
| ChessBase 27 vychází 17. listopadu. Přinese umělou inteligenci, nové funkce a výrazné zrychlení |
| Mladí i „staří“ |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 19. prosince 2010 15:08 | Igor Alfimov |
| Zápas mistrů | |
![]() | |
V neděli dne 12.12.2010 se konal zápas Krajského přeboru A64 PřfUP Olomouc vs. Tatran Litovel C. Pro oba týmy to byl klíčový zápas pro boj o udržení v tak prestižní soutěži. Zápas probíhal pod taktovkou hostů (2,5-5,5 pro Litovel), avšak first blood okusil domácí hráč, František Kamarád (8.šachovnice). Zápis z této výjimečné partie se díky mnoha trikům, lstím a prosbám dostal do mých rukou. Spolu s Tadeášem Baláčkem (Sokol Kolín) jsme se rozhodli, že se pokusíme této partii porozumět. Lužík L. - Kamarád F.1.e4 d5 Černý odmítá obrátit průběh partie ve svůj prospěch a volí možnost, kde bude muset svoji šachovou zdatnost ještě dokazovat. Po e6!!! by se to černému hrálo samo. (pozn. T.B.)( 1...e6!!!) 2.exd5 Jf6 3.d4 Jxd5 4.c4 Jb6 5.Jf3 Sg4 6.Se2 e6 7.0-0 Jc6 8.c5 Sxf3 9.Sxf3 Jd5 10.a3? ztráta tempa, mohlo přijít 10.Jc3 hned 10...Se7 11.Jc3 0-0 12.Jxd5 exd5 13. Se3 f5 14. Db3! f4? 15. Sxd5+? (15. Dxb7 Dd7 nejlepší obranný tah, ale 16.Sxf4! Bílý získává materiál, zde se měl bílý přepnout do módu Burča-žrout a nekomplikovat si život.) 15...Kh8 16.Sxc6 fxe3 17. Sf3? oproti tomu nyní získá materiální převahu černý a k tomu ještě vyhranou koncovku (17.Dxb7 exf2+ 18. Kh1 Dxd4 19. Dxc7 Dxc5 20.b4 s přibližně rovnou hrou) 17...exf2+ 18.Kxf2? (18.Vxf2 Dxd4 19.Vd1 Dxc5 20.Vd5 Db6 21.Dxb6 axb6 22.Vfd2 trochu lepší pro černé, ale už jenom různobarevní střelci by bílému mohli dodat optimismu) 18...Dxd4+ 19.De3 (19.Ke2?? Vae8 -+) 19...Sxc5 20.Dxd4 Sxd4+ 21.Ke2 Sxb2 22.Va2 Vfe8+ 23.Kd3 Vad8+ 24.Kc2 Se5 (24...Sf6! 25. Sxb7 Ve2+ 26.Kb1 Vxa2 27.Kxa2 Vd2+ 28.Kb3 Vb2+-+) 25.Sxb7 Sxh2 26.Sf3 Se5 různobarevní střelci bývají často remiz, avšak 2 pěšci víc a precizní technika černého vyvrátili toto tvrzení 27.a4 bílý zkouší pěšcový průlom na dámském křídle 27...Sf6 28.Va3 c5 plán černého je jasný, pěšcem na první řadu a hurá pro celý bod 29.a5 c4 30.a6 c3 průlom odražen a bílý si konečně uvědomil, jak nebezpečný je pěšec „c“ 31.Va2 (nebo neuvědomil?) 31...Vd2+ 32. Kb3? (32.Kb1) 32...Ve6 hrozí sebrat věž, možná lepší bylo(32...c2! 33,Vc1 Ve3+ 34.Kc4 Vd4+ 35.Kc5 Vc3+ s matovými hrozbami) 33.Vxd2 cxd2 34.Sb7?? efektivní závěr; střelec, který kryl pole proměny pěšce, si našel krásné políčko na b7, mělo přijít 34.Vd1, i když to je pořád prohrané, určitě ne tak rychle 34...Ve1 0-1
Před partii úsměvy, které však brzy po spuštění hodin zmizely
| |
| <<< Kapr slavil plnoletost! <<< | >>> Tomáš Cagašík tvarůžkovým králem >>> |
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |