| Koutek olomouckých šachistů | |
| Jiří Fiala | (8. listopadu 2026 13:15) |
| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| 17.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 11. kolo |
| 17.11. | Šachový turnaj dvojic |
| K2 stavebniny Cup poprvé v Dolní Lutyni! |
| Adventní šachový turnaj 2026 v Litomyšli |
| Poslední dva mohykáni |
| Český chessbox – MS v Istanbulu a CBX 3 |
| Něco končí, něco začíná |
| Dobře na Krétě, průměrně v Srbsku |
| ChessBase 27 vychází 17. listopadu. Přinese umělou inteligenci, nové funkce a výrazné zrychlení |
| Mladí i „staří“ |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 31. března 2025 13:20 | Zdeněk Kamler |
| Přebor žáků okresu Šumperk v rapid šachu | |
![]() V sobotu 29. března se v prostorách SVČ Doris Šumperk po dlouhé, devět let trvající odmlce sešli nejlepší mladí šachisté okresu Šumperk, aby si zahráli o tituly přeborníků v kategoriích do 16 let. Šachová mládež se vrátila na místa, kde mnoho let vedl šachové kroužky pan profesor Josef Šnajdr. Zde také neúnavně pořádal desítky šachových turnajů. Snad se nám podaří na tuto tradici navázat. | |
Prezentovalo se celkem 47 šachistů v pěti kategoriích. Začnu hodnocením turnaje dívek. Děvčata se sešla čtyři a zahrála si dvojkolově. Nakonec se s pěti body prosadila hlavní favoritka turnaje Viktorie Tereštíková (ŠK ZŠ Hrabišín). Maria Shatova ze ZŠ Nový Malín na svém prvním turnaji uhrála 4 body a brala druhé místo a třetí se třemi body skončila Klára Koukalová z ŠK ZŠ Hrabišín. Konečné pořadí kategorie dívek na Chess-Results V kategorii hoši do 10 let se při účasti 12 hráčů hrál švýcar na 7 kol. Zde ani jednou nezaváhal Oleksandr Prokopchuk (ŠK Velké Losiny), který by se neztratil ani ve starších kategoriích. Velkým překvapením byl výkon benjamínka celého turnaje sedmiletého Jakuba Stehlíka ze Štítů (6 bodů). Porazil ho jen vítěz turnaje. Třetí byl zase již zkušený hráč z ŠK Velké Losiny Karel Březina s pěti body. Konečné pořadí kategorie chlapců do 10 let na Chess-Results
V kategorii hoši do 12 let byla účast slabší. Pět hráčů si zahrálo dvoukolově. Stupně vítězů obsadili: 1. Vojtěch Kunčar (ŠK Velké Losiny) - 8 bodů 2. Makar Medvediev (3. ZŠ Šumperk) - 6 bodů 3. Matouš Rajnošek (3. ZŠ Šumperk) - 4 body. Konečné pořadí kategorie chlapců do 12 let na Chess-Results V kategorii hoši do 14 let se za účasti 12 hráčů již hrál opět švýcar. Jeho vítězem se s šesti body stal Lukáš Hejkrlík (ŠK Velké Losiny). O další místa se podělili dva pětibodoví hráči: 2. Pavel Rozman (ŠK Mohelnice) a 3. Radek Macek (ŠK ZŠ Hrabišín). Zde rozhodla výhra mohelnického hráče ve vzájemné partii. Konečné pořadí kategorie chlapců do 14 let na Chess-Results
V kategorii do 16 let se nakonec sešlo nejvíce hráčů. Čtrnáct chlapců zde již předvádělo poměrně kvalitní hru. Jedinou půlku ztratil vítěz turnaje Karel Provázek z ŠK ZŠ Hrabišín. Na druhém místě byl s pěti body Vladyslav Prokopchuk z ŠK Velké Losiny a třetí skončil Daniel Běhálek z ŠK ZŠ Hrabišín (4,5 bodu). Konečné pořadí kategorie chlapců do 16 let na Chess-Results Nejlepší tři hráči v každé kategorii dostali pohár, medaili a diplom. Drobnou věcnou cenu pak obdrželi všichni účastníci turnaje. Ten proběhl poměrně hladce, časový plán byl dodržen, neřešil se žádný větší problém. Za toto patří dík všem hráčům a jejich doprovodu. Zvláštní poděkování patří řediteli SVČ Doris panu Janu Valchařovi za poskytnutí prostoru ke hře, panu Vojtovi Vodákovi za přípravu turnaje a hlavně panu Jiří Voráčovi, který turnaj bezchybně odřídil. | |
| <<< Když vítězství nestačí <<< | >>> Začátek tradice >>> |
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |