| Přebor škol okresu Jeseník se bude konat 24. listopadu. |
| Je vypsán konkurz na pořádání turnajů Grand Prix na jaře 2027. |
| startovní listina Mohelnice open |
| tabulka přeboru SK Prostějov |
| 7.11. | Soustředění KTC ŠSOK |
| 7.11. | Mohelnice Open |
| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| Adventní šachový turnaj 2026 v Litomyšli |
| Poslední dva mohykáni |
| Český chessbox – MS v Istanbulu a CBX 3 |
| Ze schůzí komise mládeže se zástupci krajů |
| ChessBase 27 vychází 17. listopadu. Přinese umělou inteligenci, nové funkce a výrazné zrychlení |
| Mladí i „staří“ |
| Dvě partie ke kávě |
| Kapitánská ohlédnutí – aktualizováno |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 7. prosince 2024 16:45 | David Kofránek |
| 13. ročník šachového turnaje O pohár krále Tvarůžka | |
![]() Šachy neznají věk. Ani rozdíl 84 let nezabránil zájemcům o královskou hru zúčastnit se sobotního turnaje 30. listopadu v Lošticích, konkrétně turnaje O Pohár krále Tvarůžka. Letos to byl již 13. ročník. | |
Jak se za ta léta stalo tradicí, tak na začátku, než se rozehrají líté boje, přišlo naše veličenstvo Tvarůžkového království král Tvarůžek, který pronesl pár slov na úvod. Do tradičního úvodu si své vnesl jako vždy místní řezbář, renesanční bytost Jaroslav Beneš. Z jeho dílny pochází figurka krále pro vítěze.
A kdo, že by to z favoritů dle elové listiny mohl být? Startovní listina nabízela hned několik jmen. Hráč nejvýše nasazený byl IM Vojtěch Zwardoń. Do bitvy o post nejvyšší se nabízel Ladislav Vaněk, často druhý a jednou vítěz zdejšího turnaje, Duzbaba Karel, Kuba Vaculík, vítěz posledních dvou ročníků anebo Honza Krejčí st., který už náš turnaj kdysi opanoval. Jak to bývá na rapidech obvyklé, mohlo se zrodit i překvapení, že turnaj vyhraje někdo jiný. Na vítěze jsme si museli počkat do posledního devátého kola, kdy na konci turnaje měli shodně osm bodů dva válečníci. Rozhodlo pomocné hodnocení. Letos Ladislav Vaněk neobhájil své „věčně druhé“ místo a stal se vítězem letošního ročníku. Tímto se zařadil k dvojnásobným vítězům turnaje O Pohár krále Tvarůžka k Vojtu Plátovi a Kubovi Vaculíkovi. Jestli si dobře pamatuji vyjádření druhého v pořadí Vojtěcha Zwardoně, tak si Láďa první místo zasloužil svým bojovným výkonem za šachovnicí. Na bronzovém stupínku skončil Kuba Vaculík.
Z loštických 8 hráčů, kteří měli možnost se turnaje zúčastnit, dopadl nejlépe Jiří Bálek, který skončil 29. z celkových 83 zúčastněných. A jak jsem v úvodu napsal, že šachy neznají věk, tak bych se rád zmínil o nejstarším hráči Stanislavu Jandovi, ročník 1931, ale také o loštickém nestorovi Jiřímu Vařekovi, ročník 1934. Za pořadatele chci poděkovat rozhodčím Radku Kolářovi a Martinu Hamplovi. I díky jejich pevnému vedení proběhl turnaj v poklidné atmosféře. Prostřednictvím těchto řádků děkuji všem sponzorům, díky kterým nikdo neodjel s prázdnou. Dále děkuji i spoluhráčům z klubu, kteří zajišťovali zázemí a chod turnaje. Bez jejich obětavosti by se nepodařilo vytvořit klidnou atmosféru pro všechny přítomné. Ještě bych poděkoval klubu z Mohelnice za pomoc s herním materiálem. Závěrem vyjmenuji naše sponzory: Město Loštice, ZLKL Loštice, Tvarůžkárna A.W. spol. s r.o. Loštice, VÚCHS Rapotín, Kavárna Liška Bystrouška Loštice - Činčara, Roman Oliverius, Pekárna cukrárna Vašíček Zábřeh, Rybářské potřeby Mivardi Mohelnice, Společnost MERKURIUS a.s. Mohelnice, Rastr elektro Mohelnice, David Kofránek, Jiří Bálek, Martin Dočekal, Petr Vyroubal, Cyklo Tomek Mohelnice. Konečné pořadí na Chess-Results Výsledky a fotogalerii z posledního ročníku turnaje a turnajů předchozích najdete na stránkách šachového klubu Loštice. | |
| <<< Malý počet nejmenších <<< | >>> 91 mladých šachistů na jednom místě >>> |
| 11. prosince 2024 22:22 | 0 | 0 | Josef Procházka |
| Bylo to skvělý, díky. Tolik cen. A taky se mi líbí, že je zde vždy plno fotek. Paráda. A pan Beneš je taky vždy skvělé zpestření. | ||
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |