| Koutek olomouckých šachistů | |
| Jiří Fiala | (8. listopadu 2026 13:15) |
| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| 17.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 11. kolo |
| 17.11. | Šachový turnaj dvojic |
| K2 stavebniny Cup poprvé v Dolní Lutyni! |
| Adventní šachový turnaj 2026 v Litomyšli |
| Poslední dva mohykáni |
| Český chessbox – MS v Istanbulu a CBX 3 |
| Něco končí, něco začíná |
| Dobře na Krétě, průměrně v Srbsku |
| ChessBase 27 vychází 17. listopadu. Přinese umělou inteligenci, nové funkce a výrazné zrychlení |
| Mladí i „staří“ |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 17. září 2024 13:42 | Josef Bednařík |
| Velká voda zničila šachovou klubovnu | |
![]() Jak už asi všichni ze zpráv víte, v uplynulých dnech zasáhla velká povodňová vlna Jesenicko. Bohužel se nevyhnula ani zdejšímu okresnímu městu a také šachové klubovně místního oddílu Šachový klub Jeseník. Dle záběrů, které kolují online světem, běhá mráz po zádech, město se stalo jednou velkou rozbouřenou řekou, což dle pamětníků nebylo ani v roce 1997. Místní oddíl, který se svým počtem 108 členů s dominantním zastoupení mládežnické základny je největším oddílem nejen v okrese Jeseník, ale také samotného Olomouckého kraje. V klubovně, která se nachází na adrese Palackého 13/11 a která je ve vlastnictví zdejšího šachového klubu, se každý den v týdnu schází mládež k tréninkům, o víkendech jediný aktivní šachový klub Jesenicka organizuje mládežnické, ale také turnaje pro dospělé. Jistě již víte, kam řádky směřují, v současné době je bohužel po všem, druholigový Jeseník má tuto šachovou klubovnu zničenou. | |
Bohužel, přílivová vlna byla natolik rychlá, že i sám předseda oddílu Pavel Koriťák málem uvízl v šachové klubovně, kterou se snažil do poslední chvíle co nejvíce zabezpečit, naštěstí stihl ze spárů velké vody na poslední chvíli vyplavat. Těžce se hledají slova, která by danou katastrofu správně vystihla. Šachový klub Jeseník je i přes organizaci velkého mezinárodního festivalu Jeseník OPEN „vesnickým oddílem“ v chudším regionu ČR, který poslední roky vzkvétá hlavně díky oddané práci předsedy, paní manželky Edity a dalších členů oddílu a rodičů. Během 15 let svépomocí vybudovali krásný šachový prostor, kde každodenně chodili děti z celého Jesenicka, díky venkovní časti i samotní turisté a obyvatelé města. Nyní je vše nenávratně pryč...
Jak jsme již zmínili výše, klubovna spadá do majetku šachového klubu a v současné době je jasné, že oprava bude stát vyšší stovky tisíc, na které oddíl nemá prostředky. Rozhodli jsme se proto uveřejnit výzvu na pomoc jesenickému šachovému klubu do naší šachové komunity. Pokud vám není lhostejný osud jesenického šachu, určitě místním šachistům udělá velkou radost jakýkoli finanční příspěvek na účet Šachového klubu Jeseník, který bude využit na obnovu klubovny a venkovních prostor před budovou:
Do popisku platby určitě nezapomeňte připojit vzkaz, který alespoň trošku členy klubu zahřeje u srdíčka. Jakmile se trošku situace uklidní, předseda klubu rád dárcům vystaví i darovací smlouvu. Nyní je však důležitá jedna věc, dát nový impulz Šachovému klubu Jeseník, aby vše zvládl, opravil klubovnu a mohl znovu desítkám vyznavačům královské hry dát šachový domov v této lokalitě. Za ŠSČR přejeme všem členům klubu hlavně zdraví, sílu. Všem dárcům jménem Šachového klubu Jeseník moc děkujeme.
| |
| <<< Horko u šachovnic i při grilování <<< | >>> Velké poděkování a pozvánka >>> |
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |