| Přebor škol okresu Jeseník se bude konat 24. listopadu. |
| Je vypsán konkurz na pořádání turnajů Grand Prix na jaře 2027. |
| startovní listina Mohelnice open |
| tabulka přeboru SK Prostějov |
| 7.11. | Soustředění KTC ŠSOK |
| 7.11. | Mohelnice Open |
| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| K2 stavebniny Cup poprvé v Dolní Lutyni! |
| Adventní šachový turnaj 2026 v Litomyšli |
| Poslední dva mohykáni |
| Český chessbox – MS v Istanbulu a CBX 3 |
| Dobře na Krétě, průměrně v Srbsku |
| ChessBase 27 vychází 17. listopadu. Přinese umělou inteligenci, nové funkce a výrazné zrychlení |
| Mladí i „staří“ |
| Dvě partie ke kávě |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 9. května 2024 10:45 | Martin Hampl |
| Celkové pořadí Grand Prix mládeže 2023/24 | |
![]() V letošní sezóně se konalo celkově šest turnajů Grand Prix mládeže, a to 1. turnaj v České Vsi, 2. turnaj GP mládeže v Hrabišíně, 3. turnaj GP v Jeseníku, 4. turnaj GP v Prostějově, 5. turnaj O Stříbrnou věž města Litovle a 6. turnaj GP mládeže v Grygově. Do celkového pořadí se z těchto šesti turnajů započítaly každému hráči vždy 4 nejlepší výsledky. Vyhlášení a předání diplomů a medailí za ročník 2023/24 proběhne v sobotu 28. září 2024 na 1. turnaji série GP 2024/25 v České Vsi v Hotelu Zlatý Chlum. | |
Kategorie ACelkovým vítězem se stal Damian Šarman z ŠK Jeseník před Oleksandrem Prokopchukem, ŠK Velké Losiny, a Jiřím Račákem z ŠK Jeseník. Mezi dívkami byla na 1. místě Gabča Sochorová z ŠK ZŠ Horka nad Moravou, na 2. místě Mariana Loutocká z ŠK Šternberk a 3. Anna Vystavělová z SK Rošáda Prostějov. Celkově se zúčastnilo 65 hráčů. Postupujícími na MČR v rapidu jsou Damian Šarman a Gabča Sochorová. Kategorie BCelkovým vítězem se stal Matyáš Biernacki z Bohuňovic před Peterem Krupou z ŠK Olomouc, z.s. a Matyášem Vaníčkem z ŠK Jeseník. Mezi dívkami byla nejlepší Noemi Vraspírová z Jeseníku před Bělou Sopuchovou, taktéž z Jeseníku, a Karinou Starenkou z A64 Grygov. Celkově se zúčastnilo 43 hráčů. Postupujícími jsou Matyáš Biernacki a Noemi Vraspírová. Kategorie CCelkovým vítězem se stal Adam Koranda z Bohuňovic před Janem Knápkem z A64 Grygov a Vojtěchem Vaníčkem z ŠK Jeseník. Nejlepší dívkou je Valentýna Sochorová z A64 Grygov, před 2. Evou Čzedronovou z ŠK Jeseníku a 3. Eliškou Pluháčkovou z Jeseníku. Celkově se zúčastnilo 31 hráčů. Postupujícími jsou Adam Koranda, Jan Knápek a Valentýna Sochorová. Kategorie DCelkovým vítězem se stal Jan Cimburek před Janem Baslerem a Koljou Haidenkem, všichni jsou hráči ŠK Jeseník. Nejlepší dívkou se stala Lenka Mikešová z A64 Grygov, před 2. Beátou Březíkovou a 3. Luckou Kvapilovou, obě z oddílu šachu Sportovního klubu Prostějov. Kompletní pořadí ve všech kategoriích lze nalézt na smastatné stránce Grand Prix. Ročník 2024/25 bude opět postupující sérií na MČR v rapid šachu mládeže. Taktéž dochází ke zveřejnění propozic GP mládeže 2024/25 a pro zájemce o pořádání turnaje GP mládeže jsou důležité dva termíny pro podání přihlášek, a to 15. srpen pro konání turnaje do konce roku 2024 a 15. říjen pro konání turnaje v období leden až červen 2025. Požadavky na pořadatele budou zveřejněny dodatečně během července 2024 po doplnění méně vhodných termínů, a to v závislosti na sportovním kalendáři ŠSČR. | |
| <<< Nejmenší řádili v Jeseníku <<< | >>> Jesenický treble >>> |
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |