| Přebor škol okresu Jeseník se bude konat 24. listopadu. |
| Je vypsán konkurz na pořádání turnajů Grand Prix na jaře 2027. |
| startovní listina Mohelnice open |
| tabulka přeboru SK Prostějov |
| 7.11. | Soustředění KTC ŠSOK |
| 7.11. | Mohelnice Open |
| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| Adventní šachový turnaj 2026 v Litomyšli |
| Poslední dva mohykáni |
| Český chessbox – MS v Istanbulu a CBX 3 |
| Ze schůzí komise mládeže se zástupci krajů |
| ChessBase 27 vychází 17. listopadu. Přinese umělou inteligenci, nové funkce a výrazné zrychlení |
| Mladí i „staří“ |
| Dvě partie ke kávě |
| Kapitánská ohlédnutí – aktualizováno |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 22. ledna 2024 17:45 | Zbyněk Kracík |
| Když o pořadí rozhodují desetiny… | |
![]() V pátek 19. ledna proběhl v prostorách Dětského dopravního centra v Prostějově již třetí turnaj 11. ročníku Prostějovské žákovské ligy. Nepřinesl sice další rekordní účast, a to především k celkem vysoké marodce především mezi menšími dětmi, ale několik nových tváří se přesto objevilo, takže celkový počet účastníků se přehoupl přes 60. Velmi citelně marodka zasáhla také ZŠ Vrbátky, kde místo obvyklých 8 až 10 hráčů tentokrát dorazil jediný. A z Melantrichovy tentokrát nedorazil nikdo. Turnaj přinesl také zásadní novinku, která vzhledem k narůstajícímu počtu účastníků byla nezbytná, a to rozdělení do skupin na starší žáky (do 15 let) a mladší (do 10 let). Tato změna rozhodně přinesla vyšší kvalitu v obou kategoriích. | |
Starší kategorii nepostihla nemocnost tak výrazně a dostavila se, s výjimkou Vrbátek, prakticky kompletní aktuální špička. Jasnými favority byli Lucie Kvapilová a Petr Navrátil (Oba aktuálně Reálné Gymnázium Prostějov) a čekalo se, zda uspěje některý z jejich pronásledovatelů. Ale v průběhu turnaje bylo stále více jasné, že ti dva si hrají vlastní ligu. Třetímu nasazenému Ondrovi Navrátilovi (GJW Prostějov) los přisoudil za soupeře postupně jak Lucku, tak Petra a obě partie prohrál. Nedařilo se ani ostatním vyzyvatelům. Čtvrtý nasazený Jakub Hubál (ZŠ Jana Železného) prohrál s Petrem ve 3. kole a Matěj Nejezchleba s Luckou o kolo později. Před posledním kolem měli plný počet bodů jen Petr a Lucie a očekávalo se tedy kdo s koho. Partie nakonec po delším boji skončila remízou, a tak o konečném vítězství rozhodovala pomocná hodnocení... Nepamatuji si, že by se mi někdy v minulosti stalo, že by byla všechna důležitá pomocná hodnocení stejná, ale stalo se. Stejný střední BH, BH, S-B a logicky vzhledem ke stejnému průběhu u obou i Progres. Takže vítězem turnaje se nakonec stala Lucie Kvapilová díky tomu, že remizovala s černými, což, jak vidno, může být někdy rozhodující. Na druhém místě tedy Petr Novotný a 3. místo si vybojoval Matěj Nejezchleba. Celkově v lize si Lucka zatím upevnila vedení. Petr má o turnaj méně, takže se zatím pohybuje na 7. místě a bude-li chtít obhájit loňské vítězství, bude muset získat v některém z následujících tří turnajů plný počet bodů. Druhé místo si v tuto chvíli čtyřmi získanými body upevnil Jakub Hubál (ZŠ Jana Železného) a třetí místo průběžně drží Lukáš Wichterle (GJW), kterému se v posledním turnaji tolik nedařilo. Konečné pořadí starší kategorie v pdf Konečné pořadí starší kategorie na Chess-Results Celkové pořadí mladší kategorie v pdf
V mladší kategorii bylo také na co koukat. Nejvýše nasazeným hráčem byl David Hubál (ZŠ Dr. Horáka Prostějov), kterému se ale moc nedařilo. V prvním kole „jen“ remizoval s Lukášem Klímou (ZŠ Jana Železného) a hned ve druhém prohrál s Karlem Tlamychou (ZŠ Jana Železného), čímž se jeho šance na vítězství rozplynuly. Naopak osmiletý Karel Tlamycha po úvodní remíze s dalším potencionálním favoritem Jurajem Hrabčákem (ZŠ Dr. Horáka) už nezaváhal a ve čtvrtém kole, kdy odehrál nejdelší partii kola s aktuálním lídrem turnaje Lukášem Vincourkem (ZŠ Mostkovice) si za skvěle odehranou koncovku v časové tísni vysloužil dokonce potlesk publika. Na druhém místě se tedy umístil právě Lukáš Vincourek a třetí místo obsadil Juraj Hrabčák, který v posledním kole prohrál právě s Vincourkem. Celkově v mladší kategorii vede David Hubál (ZŠ Dr. Horáka), 2. Karel Tlamycha (ZŠ Jana Železného) a 3. Juraj Hrabčák (ZŠ Dr. Horáka). Konečné pořadí mladší kategorie v pdf Konečné pořadí mladší kategorie na Chess-Results Celkové pořadí mladší kategorie v pdf
| |
| <<< Agentura 64 ve spolupráci s Brněnskou šachovou školou uvádí <<< | >>> Dominance Hejčína >>> |
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |