| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| 17.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 11. kolo |
| 17.11. | Šachový turnaj dvojic |
| K2 stavebniny Cup poprvé v Dolní Lutyni! |
| Adventní šachový turnaj 2026 v Litomyšli |
| Poslední dva mohykáni |
| Český chessbox – MS v Istanbulu a CBX 3 |
| Dobře na Krétě, průměrně v Srbsku |
| ChessBase 27 vychází 17. listopadu. Přinese umělou inteligenci, nové funkce a výrazné zrychlení |
| Mladí i „staří“ |
| Dvě partie ke kávě |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 16. října 2023 9:40 | Zdeněk Kamler |
| Druhý díl Grand Prix v Hrabišíně | |
![]() V letošní sezóně čeká mládež Olomouckého kraje šest turnajů Grand Prix v rapid šachu (to už dlouho nebylo), a proto se 14. října konal v Hrabišíně již druhý turnaj tohoto seriálu. Prezentovalo se celkem 78 hráčů z 15 šachových oddílů a kroužků. Zastoupení třemi hráči měl kraj Jihomoravský a dvěma hráči kraj Zlínský. Děvčat hrálo celkem patnáct. Bez účasti hráčů z Jeseníka si v kraji už turnaj mládeže ani nedokážeme představit. Tentokrát jich přijelo 28. Druhé největší zastoupení měl domácí oddíl se 12 hráči. Hrálo se na 7 kol hracím tempem 2 x 20 minut na partii. | |
V kategorii A (chlapci a dívky do 10 let) hrálo 19 hráčů. O prvním místě ve prospěch Oleksandra Prokopchuka z ŠK Velké Losiny rozhodlo až pomocné hodnocení. Matěj Hrádek z ŠK Duras BVK získal také 6 bodů. Třetí místo s pěti body bral Martin Palčo (ŠK Jeseník). Děvčata nastoupila jen dvě, obě z pořádajícího oddílu. Taisija Sudíková získala o půl bodu více než Viktorie Tereštíková. Výsledky kategorie A na Chess-Results
Kategorii B (chlapci a dívky do 12 let) hrálo rovněž 19 hráčů. Se šesti body zvítězil Ondřej Hrádek z ŠK Duras BVK. Druhé místo obsadil Peter Krupa ze ZŠ Stupkova (5,5 bodu) a třetí skončil Matyáš Biernacki z ŠK Bohuňovice (4,5 bodu). Nejlepší z dívek Terezie Ševčíková z ŠK Staré Město se ziskem 5,5 bodu skončila druhá i v celkovém pořadí. Další děvčata na medailových místech: 2. Noemi Vraspírová (4 body) a 3. Eliška Pírková (2 body). Obě reprezentovaly ŠK Jeseník. Výsledky kategorie B na Chess-Results
V kategorii C (chlapci a dívky do 14 let) se utkalo 18 hráčů. Zde o pořadí na 1. místě mezi chlapci rozhodlo půl bodu v pomocném hodnocení. Vyhrál Vojtěch Vaníček ze ŠK Jeseník před Adamem Korandou z ŠK Bohuňovice. Oba chlapci získali nejvíc bodů (6,5) ze všech účastníků. Šest partií vyhráli a spolu sehráli nerozhodně. Na místě třetím s pěti body byl Kristian Poljak z ŠK Vinary. Dívky v této skupině hrály čtyři - všechny z Jeseníka. O pořadí se rozdělily se stejným bodovým ziskem (3 body) takto - 1. Eliška Pluháčková, 2. Čzedroňová Eva a 3. Matylda Švubová. Výsledky kategorie C na Chess-Results
Kategorie D (chlapci a dívky do 18 let) byla nejpočetnější. Hrálo 22 hráčů. Vítězství si odnesl Jan Basler (ŠK Jeseník) se ziskem 6 bodů. Jeho klubový kolega Mykola Haidenko bral s pěti body 2. místo a Jakuba Urbana z Oddílu šachů SK Prostějov odsoudilo ke třetímu místu při stejném bodovém zisku (5 bodů) horší pomocné hodnocení. Nejlepší tři dívky v této kategorii podle nasazení patřily do první desítky a také s chlapci sváděly vyrovnané souboje. První skončila Beáta Březíková z Oddílu šachů SK Prostějov (5 bodů). Ze stejného oddílu byla i druhá v pořadí dívek Lucie Kvapilová (4 body). Třetí místo obsadila s 3,5 body Veronika Ondráčková (ŠK Jeseník). Výsledky kategorie D na Chess-Results
Turnaj proběhl bez problémů a dodržel se časový plán. Na závěr chci poděkovat všem pomocníkům. Oddílu ŠK Jeseník za zapůjčení šachových souprav, paní hlavní rozhodčí Aleně Navrátilové (i jejímu manželovi) za pomoc při řízení turnaje. Dále pomocníkům z domácího oddílu: Miroslavu Glancovi, Vlastimilu Halmichovi a Ondřeji Jírů. O občerstvení hráčů i doprovodu se výborně postarala rodina Šulova. První polovina seriálu Grand Prix bude zakončena turnajem v Jeseníku - 18. listopadu 2023. | |
| <<< 36. ročník MOHELNICE OPEN 2023 <<< | >>> Nová generace hlásí příchod >>> |
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |