| Přebor škol okresu Jeseník se bude konat 24. listopadu. |
| Je vypsán konkurz na pořádání turnajů Grand Prix na jaře 2027. |
| startovní listina Mohelnice open |
| tabulka přeboru SK Prostějov |
| 7.11. | Soustředění KTC ŠSOK |
| 7.11. | Mohelnice Open |
| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| Adventní šachový turnaj 2026 v Litomyšli |
| Poslední dva mohykáni |
| Český chessbox – MS v Istanbulu a CBX 3 |
| Ze schůzí komise mládeže se zástupci krajů |
| ChessBase 27 vychází 17. listopadu. Přinese umělou inteligenci, nové funkce a výrazné zrychlení |
| Mladí i „staří“ |
| Dvě partie ke kávě |
| Kapitánská ohlédnutí – aktualizováno |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 10. ledna 2023 11:36 | Martin Hampl |
| Tříkrálový šachový turnaj Olešnice 2023 | |
![]() V sobotu 7. ledna se odehrál po dvouleté odmlce tradiční tříkrálový šachový turnaj v Olešnici u Bouzova. Zázemí turnaje bylo v klubovně místních dobrovolných hasičů, kteří turnaj pod svojí záštitou pořádali. | |
Hrálo se tempem 2 x 10 minut na 9 kol. Ve sloučené kategorii dospělých a dětí do 15 let se prezentovalo celkem 20 hráčů. Z toho 9 hráčů v kategorii do 15 let a 11 hráčů v kategorii dospělých, z toho byli 4 hráči do 18 let. Celkově lze turnaj tedy označit za mládežnický s dospělou účastí.
Plánovaný začátek turnaje v 10 hodin se tradičně nepovedl dodržet, jak je na Olešnici již tradičním zvykem, a začalo se krátce před jedenáctou hodinou. V prvním kole nedošlo k žádnému překvapení a všichni nasazení hráči porazili své slabší soupeře, často neregistrované děti z Olešnice a blízkého okolí, kteří hrají šachy pro radost. Ve druhém kole již došlo k nasazování víceméně registrovaných šachistů proti sobě a neregistrovaných také proti sobě. Překvapením druhého kola byla výhra mladého Samuela Laufera proti panu Plívovi, pravidelnému účastníkovi téměř všech ročníků Olešnického turnaje. Zbylé kola bez větších problémů vyhrávali elově silnější hráči, občas došlo k nějaké remíze. Za zmínku stojí dobré výkony mladého hráče Filipa Langra z Mohelnice, který ve 3. kole remizoval a v 5., 7. a 9. kole dokonce vyhrál se silnějšími hráči, než on sám elem byl a stal se celkově 3. hráčem a 1. v kategorii mládeže do 15 let se ziskem 5,5 bodu. Přestože se turnaj hrál dohromady dospělí + mládež došlo na konci turnaje k samostatnému vyhodnocování. V kategorii mládeže bylo pořadí následující 1. Filip Langr (Mohelnice) 5,5 bodů, 2. Samuel Laufer (Střeměníčko) 5 bodů, 3. Adam Laufer (Střemeníčko) 5 bodů, 4. Jan Havránek (Mohelnice), 5. Matyáš Hulman (Mohelnice), 6. Martin Kolavík, 7. Anežka Kolavíková, 8. Michal Kolavík a 9. Tereza Matoušková (všichni Olešnice).
V kategori dospělých vyhrál Martin Adamčík (Prostějov) 8,5 bodu před 2. Honzou Kolářem (Mohelnice) 8 bodů a 3. Martinem Hamplem (Cholina) 5,5 bodů, 4. Martin Palinek (Litovel), 5. Pavel Hampl (Cholina),6. Jan Opravil (Bouzov), 7. Jiří Plíva (Luká), 8. Pavel Brácha (Prostějov), 9. Valentýna Marešová (Šumperk), 10. Libor Korienek (Myslechovice) a čestné 11. místo Miroslav Kolavík (Olešnice). Poděkování za uspořádání turnaje patří hlavnímu organizátorovi a řediteli turnaje Miroslavu Kolavíkovi a také místnímu sboru dobrovolných hasičů za poskytnutí prostor a zajištění bohatého cenového fondu, díky čemuž se dostalo na každého účastníka hodnotných cen. Například každý účastník odcházel domů s rostlým keřem (na výběr byla kanadská borůvka, lískový ořech nebo černý rybíz), který si na jaře může vysadit na svoji zahradu. Poděkování patří také všem místním sponzorům, co turnaj podpořili a bez nichž by se turnaj nekonal. Bohatou fotogalerii umístěnou na konci článku zhotovil pan Radomír Kolář z Mohelnice, za což mu patří také poděkování. | |
| <<< Konec vítězné minisérie <<< | >>> Zase to rozjedem >>> |
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |