| Přebor škol okresu Jeseník se bude konat 24. listopadu. |
| Je vypsán konkurz na pořádání turnajů Grand Prix na jaře 2027. |
| startovní listina Mohelnice open |
| tabulka přeboru SK Prostějov |
| 7.11. | Soustředění KTC ŠSOK |
| 7.11. | Mohelnice Open |
| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| Adventní šachový turnaj 2026 v Litomyšli |
| Poslední dva mohykáni |
| Český chessbox – MS v Istanbulu a CBX 3 |
| Ze schůzí komise mládeže se zástupci krajů |
| ChessBase 27 vychází 17. listopadu. Přinese umělou inteligenci, nové funkce a výrazné zrychlení |
| Mladí i „staří“ |
| Dvě partie ke kávě |
| Kapitánská ohlédnutí – aktualizováno |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 21. května 2022 15:45 | Zdeněk Kamler |
| Přebor škol okresu Šumperk | |
![]() Po dvouleté odmlce proběhl 17. května na tradičním místě ve SVČ Komín Šumperk Okresní přebor čtyřčlenných družstev v šachu základních škol, o pět dní dříve, 12. května, se pak pod taktovkou pana Jiřího Voráče hrál na Gymnáziu v Šumperku přebor středních škol. | |
V kategorii A (žáci 1. stupně) se sešla jen dvě družstva. Žáci odehráli turnaj scheveningským systémem. Pro většinu z nich to byla první turnajová zkušenost mimo školu. Úspěšnější bylo družstvo ZŠ a MŠ Hrabišín v sestavě Radek Macek, Michal Otava, Michal Jílek, Markéta Klemešová a Gabriela Filipi. Nejvíc bodů v týmu uhráli Radek Macek a Michal Jílek (4 ze 4). Na druhém místě skončil tým ZŠ Vodní Mohelnice ve složení Martin Sadovskiy, Samuel Spáčil, Jan Fárek a David Chu. Výsledky kategorie A na chess-results
V kategorii B (žáci 2. stupně) se sice prezentovalo 6 týmů, ale zastoupeny byly pouze tři školy. Hrálo se systémem každý s každým (bodování olympijským systémem). Vítězný tým ZŠ a MŠ Hrabišín A (Radim Frank, Vít Halmich, Jakub Jírů a Dan Šafář) byl v čele po celou dobu turnaje a nakonec uhrál 16,5 bodu. O pořadí na druhém místě rozhodovala až poslední partie závěrečného kola. Stříbro brala ZŠ Vodní Mohelnice (Filip Langr, Michal Král, Jakub Navrátil a František Král) se 13 body. Na bronzovém stupínku skončilo NG Šumperk A (Patrik Michal, Matěj Bebčák, Tomáš Re a Hieú Khać Dobeš) se ziskem 12,5 bodu. Na dalších místech skončily rezervní týmy. Čtvrté místo ZŠ a MŠ Hrabišín B (Maxmilián Klemeš, Jiří Pospíšil, Dominik Ondráček a Ivo Paškov) - 8,5 bodu; 5. místo NG Šumperk B (David Svrčina, Aleš Matějíček, Jakub Suchánek a Jaromír Černohous) - 7 bodů; 6. místo NG Šumperk C (Tomáš Horák, Matěj Kovář, Štěpán Mareš a Jaromír Doležal) - 2,5 bodu. Nejlepšími hráči na jednotlivých šachovnicích byli: 1. šachovnice - Filip Langr (4 body), 2. šachovnice - Michal Král (5 bodů), 3. šachovnice - Jakub Jírů (5 bodů), 4. šachovnice - Dan Šafář (5 bodů). Výsledky kategorie B na chess-results
O pět dní dříve, 12. května, se pod taktovkou pana Jiřího Voráče hrál na Gymnáziu v Šumperku přebor středních škol. Výsledky zpracoval pořadatel do přehledné tabulky. Vítězný tým VOŠ a SPŠ Šumperk hrál v sestavě Hampl, Jiří Krahula, Jakub Štěpán a Jakub Mrázek. Na druhém místě skončilo Gymnázium Zábřeh ve složení Taťána Nesporá, Jan Pelikán, Filip Kopecký a Antonín Novák. Třetí bylo pořádající Gymnázium Šumperk (Ondřej Jírů, Vojtěch Vodák, Markéta Nedomová a Valentýna Marie Marešová). Na jednotlivých šachovnicích byli nejúspěšnější: 1. šachovnice - Pavel Hampl (5 bodů), 2. šachovnice - Jiří Krahula (4,5 bodu), 3. šachovnice Filip Kopecký (4,5 bodu), 4. šachovnice Jakub Mrázek a Štěpán Skyva (oba 4 body). | |
| <<< Akce (nejen) pro mládež <<< | >>> Akce (nejen) pro dospělé >>> |
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |