| Přebor škol okresu Jeseník se bude konat 24. listopadu. |
| Je vypsán konkurz na pořádání turnajů Grand Prix na jaře 2027. |
| startovní listina Mohelnice open |
| tabulka přeboru SK Prostějov |
| 7.11. | Soustředění KTC ŠSOK |
| 7.11. | Mohelnice Open |
| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| Adventní šachový turnaj 2026 v Litomyšli |
| Poslední dva mohykáni |
| Český chessbox – MS v Istanbulu a CBX 3 |
| Ze schůzí komise mládeže se zástupci krajů |
| ChessBase 27 vychází 17. listopadu. Přinese umělou inteligenci, nové funkce a výrazné zrychlení |
| Mladí i „staří“ |
| Dvě partie ke kávě |
| Kapitánská ohlédnutí – aktualizováno |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 16. května 2022 11:35 | Jaromír Vozák |
| Skalička znovu ožila | |
![]() V sobotu 14. května se po dvou letech odmlky uskutečnil 18. ročník Memoriálu Ing. Josefa Vozáka. Byl to již tradičně turnaj čtyřčlenných družstev v rapid šachu. Hlavním sponzorem turnaje byla Generali Česká pojišťovna a společně s ostatními sponzory nám umožnila uspořádat turnaj na vysoké úrovni. | |
Turnaje se účastnilo 36 družstev vesměs z Moravy. Z Polska přijelo jen jedno družstvo (Hetman Konin), které se řadí mezi tradiční účastníky. Posledního ročníku hraného v roce 2019 to totiž bylo hned 5 družstev z Polska. Co se týká celkového počtu družstev, tak ten se snížil o 10 týmů oproti poslednímu ročníku, což se zdá být hodně, ale tři týmy se odhlásily 2 dny před turnajem, a také jsme museli snížit počet domácích družstev do sudého počtu.
Turnaj řídila jako hlavní rozhodčí Kateřina Šimáčková a celý průběh byl bez sebemenších problémů. Drželi jsme se velmi přísně nastaveného harmonogramu a vyhlášení výsledků proběhlo přesně v 16:00. O hráče se postaral početný tým našich děvčat, který připravil již tradičně oběd, svačinu a 64 pecáků (pro některé frgálů). Bylo krásné počasí a atmosféra turnaje byla výborná. Výborné byly i výkony většiny hráčů a taky výsledky byly velmi vyrovnané. O vítězi rozhodlo až poslední kolo a z toho se nakonec radovali hráči Litovle C před družstvem s názvem Staré gatě a domácí Skaličkou. Na čtvrtém místě skončili borci z Přemyslovic, a to až na základě třetího pomocného kritéria. Pěkné ceny si ještě odnesli pátí hráči Kroměříže a šestí olomoučtí Stav-izol ISO.
Ocenění za nejlepší tým s průměrným ratingem do 1900 patřilo velmi dobře hrajícímu družstvu Vinar a cena pro nejlepší tým s průměrným elem do 1700 odjela do Polska. Vyhodnoceni byli i tři nejlepší hráči na šachovnicích, nejlepší žena, nejstarší a také nejmladší účastník. Všechny výsledky si můžete prohlédnout na chess-results. Jako již tradičně se konal přidružený turnaj v bleskovém šachu. Ten se hrál na 5 minut bez přidávání času a na 7 kol. Celkem hrálo 34 hráčů, což je velmi pěkný počet, když vezmeme v úvahu, že se začínalo v 16:30 a po celém dnu hraní. Nejlépe se vedlo Patriku Gnidovi (Šachy Hošťálková), který zvítězil díky pomocnému hodnocení před druhým Vítem Burešem (Moravská Slavia Brno). Na stupních vítězů je na třetím místě doplnil nejlepší z pětibodových Roman Závůrka (SK Prostějov). Drobné ceny si odneslo 30 hráčů a ten zbytek těšilo, že žádný z účastníků neskončil s nulovým ziskem.
Mě osobně nejvíc potěšil bezproblémový průběh celého turnaje, za což patří dík všem hráčům za korektní chování, všem spolupořadatelům, kteří pomáhali s organizací a také všem sponzorům. Těmi byli: Geenerali česká pojišťovna jako hlavní sponzor a dále obec Skalička, TJ Sokol Skalička a firmy CS Stell, Kunst, SOM Milenov, Sklenářství Viol, Skalagro, Váhala, Škuty transport. Myslím, že tento turnaj byl velmi dobrý a už dnes se těším na další, 19. ročník, který bude opět v květnu příštího roku. | |
| <<< Do 1. ligy postupují Vinary <<< | >>> Pozvánka do Velkých Losin >>> |
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |