INFORMAČNÍ KANÁL ŠACHOVÉHO SVAZU OLOMOUCKÉHO KRAJE
Jednou větou
Na Polofinále MČR juniorů a juniorek má náš kraj několik volných míst. V D18 a v D20 1 místo, v H20 2 místa. Případní zájemci nechť se hlásí předsedovi KM ŠSOK do 25. září. V případě většího počtu zájemců o jednu kategorii bude mít přednost hráč s vyšším FIDE elo. Veškeré náklady na tuto akci si hradí sami účastníci.
Poslední komentáře
Koutek olomouckých šachistů
Jiří Zapletal(17. září 2021 14:16)
Memoriál Svatopluka Hastíka je za dveřmi
Pavel Koriťák(15. září 2021 16:19)
Šternberský rapid se ruší
Jura(14. září 2021 16:27)
35. LIBINSKÁ VĚŽ
Jiří Fiala(14. září 2021 10:32)
Kalendář akcí
18.9.Líté boje pod radničním mečem
18.9.Memoriál Svatopluka Hastíka
18.9.Grand Prix
19.9.Vinarský král
28.9.Orlická šachovnice
26.−31.10.Mistrovství Moravy a Slezska mládeže
Šachový svaz ČR
238. díl pořadu V šachu
Pozvánka na Hybridní ME mládeže (Praha, 15. – 21. 10. 2021)
Šachové čtení na víkend: vzpomínání na legendární bitvu i doby, kdy se hrál královský gambit
Závěrečná zpráva MČR žáků v rapidu
Nový šachový server
Pozvánka na Czech Tour 2021 / 2022
Robert Cvek povídá a vzpomíná na šachovou legendu Tigrana Petrosjana
MČR mužů - on-line partie i živý přenos
Podzimní Meteleskum Bleskum a podzimní simultánka
Šachové weby
A64 Grygov
Medailová žeň na Turnaji přátelství
Zrůbci na Czech Open
ŠK 1921 Zábřeh
ZAHÁJENÍ SEZÓNY 2021
Pozastavení tréninku
SK Prostějov
Haluzová remíza
Vítězství v oblasti
ŠK Olomouc
Poslední sbohem
Zápas na tři dějství
ŠK Vinary
SEZÓNA ZAČÍNÁ !!!
COVID DOVOLIL ODEHRÁT TURNAJ
ŠK Velké Losiny
ŠK Mohelnice
ŠK Jeseník
Řetězárna Česká Ves
TJ Spartak Přerov
ŠK Šternberk
ŠK Loštice
EXTRALIGA
1.ŠK Duras BVK Královo Pole00.0
ŠK Dopravní podnik Praha00.0
ŠK Zikuda Turnov00.0
Výstaviště Lysá nad Labem00.0
Slavia Kroměříž00.0
GASCO Pardubice00.0
1. Novoborský šachový klub00.0
INGEM - ŠK Líně00.0
Labortech Ostrava00.0
ŠK Slavoj Poruba00.0
BŠŠ Frýdek-Místek A00.0
BŠŠ Frýdek-Místek B00.0
Moravská Slavia Brno00.0
Siesta Labs Unichess00.0
1.LIGA VÝCHOD
1.A64 PROCLIENT Grygov00.0
Moravská Slavia Brno "B"00.0
Slavoj Český Těšín00.0
SK Slavia Orlová00.0
ŠK Slavoj Poruba "B"00.0
TJ CHS Chotěboř00.0
ŠK GORDIC00.0
ŠK Vsetín00.0
Šachy Hošťálková00.0
ŠK Staré Město00.0
TJ Vlčnov00.0
TŽ Třinec00.0
2.LIGA D
1.ŠK 1921 Zábřeh00.0
TJ Žďár nad Sázavou00.0
Panda Rychnov nad Kněžnou00.0
TJ Slavia Hradec Králové00.0
ŠK Ústí nad Orlicí00.0
TJ Štefanydes Polička00.0
2222 ŠK Polabiny C00.0
TJ ŠO Chrudim00.0
ŠK Vysoké Mýto00.0
TJ Jiskra Hořice00.0
ŠK Lípa00.0
TJ Lanškroun00.0
2.LIGA F
1.Tatran Litovel00.0
SK Prostějov00.0
ŠK Slavoj Poruba "C"00.0
TJ Ostrava00.0
BŠŠ Frýdek-Místek "C"00.0
ŠK Karviná00.0
ŠK TJ Dolní Benešov00.0
TJ Slovan Havířov00.0
TJ Baník Havířov00.0
TŽ Třinec "B"00.0
Sokol Dobrá00.0
SK Slavia Orlová "B"00.0
8. září 2021 8:39Ladislav Spurný
Šternberský rapid se ruší

Turnaj ŠK Šternberk v rapid šachu nazvaný Stříbrná šternberská věž 2021, který se měl konat v Babicích v sobotu dne 25. září, se bohužel ruší. Je nám to - jako pořadatelům - velice líto, ale nešlo to jinak. I přes opakovanou propagaci zde na webu a osobní obeslání všech klubů pozvánkami je o turnaj mizivý zájem.

Pouhé dva týdny před turnajem registrujeme pouze 11 přihlášených hráčů z možných 60. Dopředu a opakovaně jsme přitom avizovali, že jsme odkázáni na poměrně drahý komerční nájem, rovněž objednávka teplého oběda se po nás chtěla s větším předstihem. Potřebovali jsme tedy přihlášky zájemců alespoň v počtu, který by organizačně a ekonomicky dával smysl. Nestalo se tak a za této situace dělat akci s nemalými finančními náklady a zcela reálně se rýsující případnou vysokou finanční ztrátou si v poměrně malém klubu, kterým jsme, opravdu nemůžeme dovolit.

Turnaj bývá tradičně pořádán v závěru dubna na konci soutěží družstev. K tomuto termínu se příští rok na jaře vrátíme a pokusíme se opětovně o organizaci.


<<< 35. LIBINSKÁ VĚŽ <<<>>> ZLATÝ CHLUM NESTÍHAL >>>

14. září 2021 16:27 0 |  0Jura
A jeste neco k prihlaskam! Co bude treba za 14 dni, spousta lidi vubec netusi. Casto se rozhodnu az v patek vecer, nebo v sobotu rano, jestli na turnaj jedu nebo se vydam pochodovat do prirody...Jsou i turnaje, kam se dopredu prihlasky vubec neposilaji. Nevim, jak to poradatele delaji, ale je to tak!! Viz treba ted budou Vinary a prihlasky jsou az na miste. A stejne kdyz jsem byl pred 1,5 rokem v Citove, taky jsem se dopredu nehlasil! Presto obcerstveni bylo skvele a vsichni jsme meli zverinova jidla a ani na zacatku turnaje jsme se k obedu nemuseli hlasit pripadne spolu se startovnym kupovat i stravenku!

14. září 2021 9:38 0 |  0Laďa Spurný
Jura: Já tvůj povzdech samozřejmě chápu. I my bychom byli rádi, kdybychom mohli turnaj dělat přímo u nás ve městě. Bohužel realita je jiná. Náš hospodář Marek Pospíšil si před dvěma lety, kdy jsme dělali turnaj v Babicích poprvé, ušoupal nohy a obětavě oběhnul doslova celý Šternberk. Prošel všechny vhodné hospody, sály a informoval se. Neuspěl ani napříč velké snaze. Slovan skončil a vyhnali nás. Důvody, proč to nešlo jinde, byly rozličné: finanční, ale jiné. Nemá cenu to tu rozmazávat, to je holt úděl pořadatele. Udělali jsme ale vše pro to, aby to ve městě být mohlo. Nakonec jsme byli rádi, že jsme v blízkých Babicích našli azyl. Jistě, je to tam komerční, ale i tak jsme majitelce vděční, že jsme u ní našli pochopení. Babice jsou z hlediska vlaku velice dobře sjízdné jak ze strany Šumperka, tak i z Olomouce. To je velké množství hráčů. Ale pro všechny to samozřejmě bez problémů není, to víme. Pracujeme prostě s možnostmi, které reálně máme, i když bychom to třeba rádi taky jinak. To spíš jen na vysvětlenou.

13. září 2021 4:40 0 |  0Jura
Skoda, ze turnaj nedelate v nektere hospode primo ve Sternberku !! Tenkrat, asi ve Slovanu, se mi turnaj moc libil! Dalo se mezi koly sednout i ven na zahradku a turnaj se vydaril! Pro ty, kdo nemaji auto nebo nechteji jet na kole, jsou Babice neprilis pritazlive.

9. září 2021 6:54 0 |  0Laďa Spurný
Některá rozhodnutí se rodí těžko. Seděli jsme nad tím v klubu dlouho a zvažovali pro a proti. A radost z toho nemáme, to je snad jasné. Argumenty Jirky Přenosila samozřejmě chápu a z jeho úhlu pohledu má pravdu, kterou nijak nezpochybňuji. Je ale potřeba vidět to i očima organizátora. Ono bylo těžké se vůbec ve stále hodně nejisté době rozhodnout udělat náhradní turnaj, jehož "klasický" termín je jindy. Brali jsme to jako možnost, která s ohledem na covidové okolnosti může ale i nemusí vyjít. Jsou jiní organizátoři jiných turnajů, kam si jako hráč jezdím zahrát pro změnu já, jež mi rovnou řekli, že za aktuálních okolností nebudou nic riskovat a své turnaje letos vůbec realizovat. Chci se jen mírně ohradit - nikde nepíšu, že hledám problém u jiných. Konstatoval jsem jen, že i navzdory opakovanému avízu byl stav přihlášek zatím minimální. A nelepšil se. V době před dvěma lety, kdy bylo ještě vše v pořádku, jsme byli plní skoro tři týdny před turnajem a museli pak z kapacitních důvodů odmítat hráče. Nyní je situace jiná, tomu rozumím. Ovšem stav přihlášek je i navzdory tomu natolik tristní, že nás to podnítilo k zamyšlení a oprávněným obavám. Když budu dělat turnaj s levným zázemím stran sálu a jídlo mi dva dny před tím při znalosti konkrétního počtu hráčů bude dělat rodina (nebo jinak svépomocí), budu se obávat méně než při placení nemalého komerčního nájmu a nutnosti objednat jídlo dopředu o poskytovatele zázemí. Klub bojuje s každou korunou a náš pohled je v tomto směru prostě jen oprávněně pragmaticky hospodárný. Ano, avizovali jsme pozdější datum uzávěrky, to taky nezpochybňuji. Nikde ovšem není psané, že nemůžeme vyhodnocovat průběžně zájem. Je možné, že na poslední chvíli by se hráči přihlásili. Nebo v této nejisté době taky ne. Jindy bych nemrknul okem a šel do toho, protože bych věděl, že hráči nakonec přijedou. V dnešní situaci si tím zdaleka jistý nejsem a riziko se tím pro nás velmi zvyšuje. S ohledem na zmiňované skutečnosti jsme si proto v klubu rozumně řekli, jakou představu registrovaných přihlášek máme nejpozději dva týdny před akcí a tato se prostě nenaplnila. Museli jsme se k tomu postavit a jestli nám někdo chce případně vyčíst přílišnou opatrnost, je to samozřejmě jeho názor, který respektuji, ale nechť se rozhlédne kolem sebe a možná nás pak částečně i pochopí. Omlouváme se všem hráčům, kteří se těšili. Měli jsme snahu, ale úměrně riziku, které se nám nelíbilo a jež si nemůžeme dovolit, jsme couvli. Nic víc. Turnaj jsme za klub přitom již dopředu přislíbili za půl roku v obvyklém dubnovém termínu. Chci věřit, že v tu dobu už bude stran restrikcí podstatně lépe, že se nám s poskytovatelem zázemí podaří vyjednat co nejzazší termín závazné objednávky jídla, budou za námi soutěže družstev, šachisté budou rozehraní a všechno se vrátí aspoň trochu k normálu, kde opět bez mrknutí oka postoupíme i nějaký ten risk. Děkuju všem za pochopení.

8. září 2021 23:02 0 |  0Přenosil Jiří
Nevím, cos posílal jiným, ale mně jsi posílal turnaj s přihláškami do 20.9.2021, pokud turnaj rušíš dva týdny před termínem přihlášek, tak bys měl v dnešní době hledat problém u sebe a ne u druhých. Osobně za oddíl přihlašuji lidi na turnaje co nejpozději vzhledem k tomu, že nevím komu neumožní účast hygiena kvůli izolaci, jaká pravidla bude vyžadovat MZ ČR atd. Váš turnaj avizoval omezený počet míst, nepřijde ti tedy "neetické" přihlásit měsíc předem 12 lidí a pak třeba kvůli nařízené izolaci pro všechny(díky společné účasti na tréninku) nepřijet ani s jedním a vyblokovat tak ostatní potenciální zájemce?

Jméno:
Heslo:

Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.

TOPlist © Pavel Šimáček 2010-2021