| Koutek olomouckých šachistů | |
| Jiří Fiala | (8. listopadu 2026 13:15) |
| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| 17.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 11. kolo |
| 17.11. | Šachový turnaj dvojic |
| K2 stavebniny Cup poprvé v Dolní Lutyni! |
| Adventní šachový turnaj 2026 v Litomyšli |
| Poslední dva mohykáni |
| Český chessbox – MS v Istanbulu a CBX 3 |
| Něco končí, něco začíná |
| Dobře na Krétě, průměrně v Srbsku |
| ChessBase 27 vychází 17. listopadu. Přinese umělou inteligenci, nové funkce a výrazné zrychlení |
| Mladí i „staří“ |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 27. července 2020 8:29 | Karel Volek |
| ŠACHY NA GOLFU | |
![]() V roce 2020 je vyhlášeno celkem 228 mezinárodních dnů. Mezinárodní dny vyhlašují významné politické, kulturní, společenské nebo sportovní organizace, jako například OSN, WHO, UNESCO, Visegrádská skupina, Rada Evropy, případně osobnosti jako papež či prezident. Některé, jako např. 2. srpna Mezinárodní den suchého zipu, působí spíše recesisticky, ovšem to není případ Mezinárodního dne šachu (20. července). Na jeho počest se každoročně koná Mohelnické letní šachování, poklidná open air akce, jejíž 8. ročník se premiérově uskutečnil v zázemí Golf Club Restaurantu. To se ukázalo být dobrou volbou, pěkné prostředí s možností občerstvení, atrakce v podobě minigolfu a blízkost dopravního hřiště, umožnila volnočasové aktivity i pro mladší sourozence dětí, které se zúčastnily turnaje. | |
Tradičně nechyběly zahradní šachy, zapůjčené stavenickým klubem, a využívané především adepty šachové hry, kdy leckdy výška šachového krále dosahovala výšky hráče. Fotbálku jsme se tentokrát museli vzdát pro krátkou, avšak intenzivní, dešťovou přeháňku. Ke spokojenosti přítomných přispěl zásobený bufet s vychlazeným litovelským ležákem, zajišťující účastníkům vše potřebné pro příjemně strávené odpoledne, během něhož se uskutečnila simultánka KM Jiřího Zapletala proti osmi soupeřům, s výsledkem 5:3.
V podvečer následoval hlavní bod programu - sedmikolový rapid s hracím tempem s přídavkem času (2 x 12 minut + 3 sekundy za tah), které zajistilo svižný průběh turnaje. Ačkoliv účast na turnaji využívají především místní hráči či z blízkého okolí, neváhali do Mohelnice přicestovat ze vzdálenějších destinací například CM Stanislav Juříček ze Vsetína, Dobromir Kincl ze Skaličky, Michal Ďuriančík ze Svitav či Jakub Moravec z Lanškrouna. S celkovým počtem 36 hráčů se řadí k těm početněji obsazeným z dosavadních ročníků.
Stalo se již tradicí, že při prezentaci účastníků turnaje obdržel každý hráč balíček, letos s přírodními produkty od rodiny Navrátilových z Loštic. Nejpočetněji zastoupeným klubem byl s 8 hráči pořádající ŠK Mohelnice, následovaný po 7 účastnících ze zábřežského a litovelského klubu. V turnaji zvítězil nejvýše nasazený Jakub Vaculík (ŠK Velké Losiny), následovaný druhým Matějem Hrabalem (ŠK Prostějov) a třetím Stanislavem Juříčkem (Zbrojovka Vsetín).
V kategorii mládeže do 15 let si medaile rozdělili: 10. Jan Kolář (ŠK Mohelnice), 11. Michal Ďuriančík (ŠK Svitavy) a 17. Jakub Moravec (TJ Lanškroun). Nejmladšímu hráči Václavu Sochorovi (ŠK ZŠ Horka nad Moravou) bylo 8 let, nejstaršímu, panu Václavu Milfortovi (ŠK 1921 Zábřeh), o 68 let více. Všichni aktéři byli v závěru turnaje oceněni věcnými cenami, včetně oblíbené regionální pochutiny, tvarůžky. Akce byla pořádána za spolupráce Šachového svazu ČR; A. W. Loštice, a. s.; Golf Club Restaurantu (provozní paní Jana Hedová); ŠK SDH Stavenice; DDM Magnet, Mohelnice; Mohelnické televize a manželů Navrátilových. Za rok, v pátek 23. července 2021, opět na viděnou v Mohelnici na stejném místě. | |
| <<< Na Bouzově double pro GM Štěpána Žilku <<< | >>> ŽELEZNIČÁŘSKÉ LOUČENÍ S OLOMOUCÍ >>> |
| 27. července 2020 18:32 | 0 | 0 | Jiří Zapletal |
| Karle hezky videorozhovor!! | ||
| 27. července 2020 8:37 | 0 | 0 | Jiří Zapletal |
| Dekuji Karle za clanek a nadherne fotky!! | ||
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |