| Koutek olomouckých šachistů | |
| Jiří Fiala | (8. listopadu 2026 13:15) |
| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| 17.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 11. kolo |
| 17.11. | Šachový turnaj dvojic |
| K2 stavebniny Cup poprvé v Dolní Lutyni! |
| Adventní šachový turnaj 2026 v Litomyšli |
| Poslední dva mohykáni |
| Český chessbox – MS v Istanbulu a CBX 3 |
| Něco končí, něco začíná |
| Dobře na Krétě, průměrně v Srbsku |
| ChessBase 27 vychází 17. listopadu. Přinese umělou inteligenci, nové funkce a výrazné zrychlení |
| Mladí i „staří“ |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 23. srpna 2019 10:27 | Karel Volek |
| V POSLEDNÍ TŘETINĚ | |
![]() Šachy, turistika, lázeňské prostředí, to jsou atributy, které v měsíci srpnu již po devětadvacáté neodmyslitelně patří k městu Jeseník, ve kterém byl v sobotu 17. srpna zahájen turnaj Jeseník Open. Úvodního slavnostního zahájení se zúčastnil místostarosta města Jeseník Ing. Václav Urban, který svoji zdravici pohotově přetlumočil přítomným zahraničním hostům. | |
V obou turnajích účinkuje 186 hráčů. Z exotických destinací zmíníme Irán, který reprezentuje pan Izadian Bizhan nebo sympatická rodina Ros Alonso ze španělské Barcelony. Ta každým rokem navštíví prostřednictvím šachového turnaje některou z dosud nepoznaných zemí. Svoji základnu umístili do Šumperka, odkud poznávají region střední Moravy. Nechybí ani hráči ze Slovenska, Rakouska a Ruska. Nejpočetnější zahraniční skupinu ovšem tradičně tvoří účastníci z nedalekého Polska.
Po dvou třetinách turnaje ve skupině A si nejlépe vede FM Pavel Jirásek (Šachový klub Lípa) s 5,5 bodem, následovaný dvojicí IM Jaroslav Bureš (ŠK Slavoj Poruba) a Dominik Kula (Šachy Hošťálková), oba 4,5 bodu. Mnohem více je vyrovnané pořadí ve skupině B, ve kterém je ve vedení pětice hráčů s 5 body v čele s domácím Pavlem Kozákem, následovaným Mariuszem Kiesem, Romanem Gawlasem, Petrem Chytilem a čtrnáctiletým Adamem Jedrusikem. Mezi těmito hráči se patrně rozhodne o celkovém vítězi. Malým dramatem je letošní účast na turnaji pro pátého nasazeného Romana Gawlase. Tento mladý zubní lékař nedávno v Jeseníku zahájil praxi a pondělní i úterní kolo stíhal doslova jen několik minut před vypršením hodinové čekací doby. Ovšem lze si představit, že dost dobře nelze odejít od „rozdělaného“ pacienta s odkazem, že za 4 či 5 hodin po partii „to doděláme“. Nejmladším hráčem je sedmiletý Mikuláš Hladký (Jezdci Jundrov), nejstarším pan Miroslav Hadámek (ročník 1940) z Šachového klubu Bruntál.
Novinkou letošního ročníku byl vložený bleskový turnaj, kterého se v úterý 20. srpna zúčastnilo 40 hráčů. Kuriozitou bylo přihlášení IM Jakuba Půlpána prostřednictvím internetu ve 3 hodiny ráno hracího dne, přesun z Pardubic do Jeseníku a následné přesvědčivé vítězství, kdy soupeřům povolil pouhou jedinou remízu. Druhé místo obsadil IM Jaroslav Bureš a třetí se umístil Rafal Kowalczyk. Nejlépe umístěnou ženou se na 10. místě stala Joana Ros Alonso. výsledky bleskového turnaje na chess-results
Turnaje v Jeseníku, tradičně konaném pod taktovkou předsedy klubu Pavla Koriťáka, se často zúčastňují celé rodiny. S výjimkou deštivé středy tu panuje slunečné a teplé letní počasí, které využívají turisticky naladění účastníci k poznávání malebného okolí. Raritou soutěže je skutečnost, že v jejím průběhu jsou vydány propozice na příští, jubilejní, 30. ročník, a v den jejich vydání i přihlášení prvního, a častého, účastníka FM Stanislava Fiřta. A nezůstane jen u letního turnaje, pokračování druhým ročníkem bude mít i jeho zimní varianta XMAS Jeseník Open v závěru roku. K oblíbeným doprovodným kulturním aktivitám patří kytarové recitály Radomíra Koláře a DUA 2Ká v rámci kulturního programu města pro lázeňské hosty, účastníky turnaje nevyjímaje.
Premiéru na probíhajícím ročníku má on-line přenos 10 partií skupiny A a 5 partií skupiny B. Standardem je speciální autobusový spoj dopravující šachisty z města do lázní, kvalitní ubytování za příznivé ceny a v neposlední řadě dobře zásobený bufet s ochotnou a sympatickou obsluhou. | |
| <<< Vyloupená Grand Prix <<< | >>> JESENÍK ovládl Pavel Jirásek s Romanem Gawlasem >>> |
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |