| Koutek olomouckých šachistů | |
| Jiří Fiala | (8. listopadu 2026 13:15) |
| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| 17.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 11. kolo |
| 17.11. | Šachový turnaj dvojic |
| K2 stavebniny Cup poprvé v Dolní Lutyni! |
| Adventní šachový turnaj 2026 v Litomyšli |
| Poslední dva mohykáni |
| Český chessbox – MS v Istanbulu a CBX 3 |
| Něco končí, něco začíná |
| Dobře na Krétě, průměrně v Srbsku |
| ChessBase 27 vychází 17. listopadu. Přinese umělou inteligenci, nové funkce a výrazné zrychlení |
| Mladí i „staří“ |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 5. března 2019 8:00 | Karel Volek |
| V MOHELNICI FAVORITÉ NEZAVÁHALI | |
![]() Po dvouleté přestávce v pořádání krajského přeboru mládeže v rapid šachu v Mohelnici, stala se v sobotu 2. března ZŠ Vodní opět hostitelem 71 mládežníků a dalšího doprovodu rodičů a vedoucích výprav. Ještě početnější návštěvě dětí z Jeseníku a České Vsi bránil souběh termínů s turnajem pořádaným v rámci příhraniční spolupráce s polskou stranou. | |
Po prezentaci hráčů, jejich zařazení do skupin a oficiálním zahájení započaly boje na čtyřiašedesáti polích. Jak je v Mohelnici pravidlem, nechyběla zde Mohelnická televize, která z vydařené akce pořídila více jak pětiminutový videozáznam, který lze shlédnout na městských webových stránkách. Ve všech kategoriích potvrdili hráči herní výkonnost dle svého nasazení. Medailový úspěch v dominující chlapecké kategorii zaznamenaly kluby ŠK Zábřeh (1+1+1), ŠK Mohelnice (1+0+1), A64 Grygov (1+0+1), Oddíl šachů SK Prostějov (1+0+0), ŠK Vinary (0+3+0) a SK Řetězárna (0+0+1). Kategorie A do 10 let (28 hráčů)Tato kategorie měla v souboji o prvenství nejvyrovnanější průběh. Mezi vítězem Petrem Novotným (Odd. šachů SK Prostějov, 6,5 bodu) a druhým Kristianem Poljakem (ŠK Vinary, 6,5) rozhodovalo až pomocné kritérium. S 1,5 bodovým odstupem na 3. místě následoval Dan Zrůbek (Agentura 64 Grygov, 5). Nejlépe umístěnou dívkou se dosaženým 5. místem stala Lenka Mikešová (A64 Grygov, 4,5). výsledky kategorie A na chess-results
Kategorie B do 12 let (18 hráčů)Nasazená jednička Adam Zrůbek (A64 Grygov, 6,5) uhájil vítězství s půlbodovým náskokem před Matějem Haraštou (ŠK Vinary, 6,0). Třetí skončil Jan Basler (SK Řetězárna, 4,5) Nejlepší dívkou se na 8. místě stala Diana Tichá (ŠK Jeseník, 4). výsledky kategorie B na chess-results
Kategorie C do 14 letVe startovním poli 14 hráčů s přehledem zvítězil domácí Jan Kolář (ŠK Mohelnice, 6) s náskokem jednoho bodu před druhým Lukášem Blahou a třetí Taťánou Nesporou (oba ŠK 1921 Zábřeh, 5), která se stala nejúspěšnější dívkou ve skupině. výsledky kategorie C na chess-results
Kategorie D do 18 let¨V té se sešlo jedenáct hráčů a o přesvědčivém vítězství nenechal nikoho na pochybách Marek Blaha (ŠK 1921 Zábřeh, 6,5 bodu). Druhý Kamil Tobolík (ŠK Vinary) i třetí Radomír Kolář (ŠK Mohelnice) ztrácel na vítěze celého 1,5 bodu. Jedinou dívkou, a tedy i vítězkou své kategorie, byla Nikol Nádeníčková (ŠK 1921 Zábřeh, 1). Statečně si vedl Tomáš Mohapl, který věkem sice spadá do kategorie B, ale svým výkonem dokáže potrápit mnohem starší hráče. výsledky kategorie D na chess-results
Turnaj lze hodnotit jako zdařilý, s bezproblémovým průběhem a snad i k plné spokojenosti všech zúčastněných. Poděkování za vstřícný přístup při pořádání tak rozsáhlé akce, kterou by na jiném místě v našem městě nebylo možné z kapacitních a finančních důvodů realizovat, patří vedení ZŠ Vodní, jmenovitě řediteli Ing. Mgr. Miroslavu Hlouškovi. 23. března se stane hostitelem série GP mládeže Zábřeh a v třítýdenním odstupu následují turnaje v Litovli a závěrečný v Grygově. | |
| <<< Tentokrát bez překvapení <<< | >>> Sólo pro Jakuba >>> |
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |