| startovka Olomoucké šachové léto |
| startovní listina Jeseník Open |
| Byl vydán Rozpis soutěží družstev Olomouckého kraje pro nadcházející sezónu. |
| 14.−23.8. | Jeseník Open |
| 16.−23.8. | Olomoucké šachové léto |
| 24.−28.8. | Letní příměstský tábor pro talentované šachisty |
| 28.−29.8. | Školení a seminář rozhodčích 2. a 3. třídy |
| 29.8. | Slatinické šachobraní |
| 5.9. | Libinská věž |
| Deprese |
| Dvě řežby s Eliskasesem |
| Partie z Dortmundu |
| Praggnanandhaa vítězí v St. Louis |
| Zlatá Praha 2026: Medailový úspěch našich děvčat v tropické metropoli |
| Teplice Open 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | SK OAZA Praha | 0 | 0.0 |
| Český lev Kolešovice | 0 | 0.0 | |
| Slavia Kroměříž | 0 | 0.0 | |
| BŠŠ Frýdek-Místek | 0 | 0.0 | |
| Moravská Slavia Brno | 0 | 0.0 | |
| Sigil Fund Pardubice | 0 | 0.0 | |
| Výstaviště Lysá nad Labem | 0 | 0.0 | |
| ŠK ZIKUDA Turnov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Slavoj Poruba A | 0 | 0.0 | |
| ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 0.0 | |
| 1. Novoborský ŠK | 0 | 0.0 | |
| ŠŠ Vávra a Černoušek Unichess | 0 | 0.0 |
| 1. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 0.0 |
| ŠK Lípa | 0 | 0.0 | |
| ŠK Staré Město | 0 | 0.0 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 0.0 | |
| Šachy Hošťálková | 0 | 0.0 | |
| BŠŠ Frýdek-Místek B | 0 | 0.0 | |
| Duras Charlie’s Street Brno | 0 | 0.0 | |
| TJ TŽ Třinec | 0 | 0.0 | |
| SK Slavia Orlová | 0 | 0.0 | |
| TJ Vlčnov | 0 | 0.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 0 | 0.0 | |
| Jezdci Jundrov | 0 | 0.0 |
| 1. | SK Prostějov | 0 | 0.0 |
| A64 PROCLIENT Grygov B | 0 | 0.0 | |
| Moravská Slavia Brno B | 0 | 0.0 | |
| Šachy Hošťálková B | 0 | 0.0 | |
| ŠO MKS Vyškov | 0 | 0.0 | |
| Duras Charlie’s Street Brno B | 0 | 0.0 | |
| VSK Univerzita Brno | 0 | 0.0 | |
| ŠK Hustopeče | 0 | 0.0 | |
| Slavia Kroměříž B | 0 | 0.0 | |
| ŠK Zlín | 0 | 0.0 | |
| SK Podlužan Prušánky | 0 | 0.0 | |
| ŠK Lokomotiva Brno | 0 | 0.0 |
| 25. srpna 2018 10:00 | Karel Volek |
| JESENÍK OPEN FINIŠUJE | |
![]() Dvěma zbývajícími koly spěje ke svému závěru 28. ročník turnaje Jeseník Open, dříve známý pod názvem O Pohár lázeňského města Jeseník. Celkový počet hráčů v obou turnajích dosáhl téměř 200, což představuje maximální kapacitu hracího sálu a patří k nejvyšším v celé jeho historii. Turnaj se tak řadí mezi nejpočetněji obsazené v nabídce tuzemských šachových akcí. | |
Slavnostní zahájení proběhlo v sobotu 18. srpna za přítomnosti místostarostky města Jeseník Mgr. Bc. Zdeňky Blišťanové, která opět svým neotřelým způsobem přivítala účastníky. Pokud v nadcházejících komunálních volbách obhájí svůj post, nemusí se místní šachisté obávat o svoji budoucnost. Ve skupině A potvrzuje skvělou formu FM Sergej Shilov z Ukrajiny, vítěz nedávného Mezinárodního mistrovství ČR seniorů v Rychnově nad Kněžnou, s 5,5 body. Stejný počet bodů má i FM Josef Kratochvíl z ŠK Lokomotivy Brno, který tak potvrzuje post nejvýše nasazeného hráče turnaje. Vedoucí dvojici následuje kvarteto pětibodových hráčů v čele s FM Borisem Furmanem z Ruska. Z mladé generace je zatím nejlépe umístěný teprve 13letý Vojtěch Dudek z TJ JAWA Brodce na 29. místě ziskem 3,5 bodu, vítěz skupiny B v předchozím ročníku.
Ve skupině B je ve vedení dvojice Jiří Čujdík z SK Stonava a Petr Hřebíček z ŠK Bohnice s 6 body. S půlbodovým odstupem následuje čtveřice hráčů, do které patří i teprve jedenáctiletý Matyáš Paseka z BŠŠ Frýdek-Místek. Nejmladším hráčem je sedmiletá Daria Cieplak z Polska, nejstarším pan Karel Martinec (r. 1940) z TJ Kralupy nad Vltavou. V rámci konání turnaje proběhlo pod vedením Karla Volka, hlavní rozhodčího turnaje, školení a seminář rozhodčích 3. třídy za účasti 14 zájemců z Krnova, Vyškova, Mohelnice, Jeseníku a České Vsi. Turnaj provázelo slunečné počasí a kromě šachových klání se tak mohli účastníci turnaje znamenitě zrekreovat. Tomu napomohly i nově otevřené šachy pro veřejnost, které od června tohoto roku zdobí prostor před klubovnou jesenických šachistů.
Letošní ročník turnaje se opět koná pod vedením předsedy klubu Pavla Koriťáka. Ojedinělým počinem je vydání propozic na příští, v pořadí 29. ročník, již v průběhu turnaje. Při stávajících nadstandardních službách v podobě speciálního autobusového spoje z města do lázní, kvalitního ubytování za příznivé ceny či dobře zásobeného bufetu s ochotným a usměvavým personálem, jistě nebude mít nouzi o účastníky. průběžné výsledky skupiny A na chess-results průběžné výsledky skupiny A na chess-results | |
| <<< Kulový blesk během openu Jeseník <<< | >>> 32. LIBINSKÁ VĚŽ >>> |
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |