| Koutek olomouckých šachistů | |
| Jiří Fiala | (8. listopadu 2026 13:15) |
| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| 17.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 11. kolo |
| 17.11. | Šachový turnaj dvojic |
| K2 stavebniny Cup poprvé v Dolní Lutyni! |
| Adventní šachový turnaj 2026 v Litomyšli |
| Poslední dva mohykáni |
| Český chessbox – MS v Istanbulu a CBX 3 |
| Něco končí, něco začíná |
| Dobře na Krétě, průměrně v Srbsku |
| ChessBase 27 vychází 17. listopadu. Přinese umělou inteligenci, nové funkce a výrazné zrychlení |
| Mladí i „staří“ |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 15. března 2015 14:22 | Marek Růžička |
| MČR mládeže 2015 proběhlo v Koutech nad Desnou | |
![]() Zástupcům Olomouckého kraje se v mistrovských kategoriích (do 10, 12, 14 a 16 let) příliš nedařilo. Nezbývá než se pokusit vytěžit maximum s nasbíraných zkušeností, aby byly příště výsledky lepší. Souběžně zde probíhalo MČR juniorů a dva otevřené turnaje. | |
Všechny soutěže hostil hotel Dlouhé Stráně. Účastníci si mohli užít posledních zbytků sněhu a počasí bylo celkem příznivé i pro odpolední výlety po okolí.
Hrálo se zpravidla v dopoledních hodinách. Všechny partie mistrovských kategorií byly přenášeny online, což vedlo k menšímu počtu diváků a většímu klidu v hracích sálech. Pro popartiové analýzy bylo k dispozici pět zkušených trenérů. Šachový program byl pro zájemce k dispozici i odpoledne a večer: simultánky s titulovanými hráči, večerní tematické přednášky a bleskový turnaj.
Už v kategoriích do 10 let jsou mezi chlapci i dívkami hráči s mnoha zkušenostmi z turnajů ve vážném tempu a to včetně týdenních turnajů hraných společně s dospělými. Mezi dívkami v kategorii D10 získaly kamarádky z krajských soutěží Taťáňa Nesporá (ŠK 1921 Zábřeh) a Ema Růžičková (A64 Grygov) 4,5 bodu z 9 partií a obsadily 10. a 11. místo. Pomocné hodnocení přisoudilo vyšší příčku Táně, která v této kategorii bude startovat ještě i příští rok. Emička určitě mohla uhrát i něco víc, ale ze hry bylo vidět, že moc variant nevidí a dojem z turnaje zachraňovala až poslední partií, které byla povedenější. V dalších mládežnických kategoriích se už ale nepovedlo ani 50% bodů a mezi dívkami do 12 a 14 let jsme neměli zastoupení vůbec.
Celkem dobrý výkon podal Jan Kolář (DDM+TJ Mohelnice) v H10 a se 4 body byl o příčku výše než jeho nasazení. Ve stejné kategorii Lukáš Blaha (ŠK 1921 Zábřeh) doplatil na rychlou hru. Ať vyhrál nebo prohrál, dorazil na popartiovou analýzu mezi prvními, což se ale nijak nehodnotí. Výsledkem bylo jen 2,5 bodu a předposlední místo.
V H12 natrénoval Matěj Hrabal (A64 Grygov) umění remízy. Hned 5 půlek v jednom turnaji vypadá na této úrovni zvláštně, ale plus jedna výhra daly dohromady ještě ucházející bodový zisk 3,5/9.
Stejný počet bodů 3,5/9 získal i Martin Nehyba (Sokol Skalička) v kategorii H14. Vzhledem k jeho zkušenostem to určitě mohlo být lepší, ale ve stejné kategorii se může pokusit o postup a reparát i příští rok.
V kategorii D16 bojovala Martina Hartingerová tentokrát nejen se soupeřkami, ale i se zdravotními komplikacemi a výsledek 4/9 tomu také odpovídá. Ve stejné kategorii Julia Jeřábková (DDM+TJ Mohelnice) získala 3,5 bodu. Hrála pečlivě a vzhledem k jejím menším zkušenostem jde o dobrý výsledek.
Jáchym Bareš v H16 neutekl svému stínu, když úspěchy na podzimním Mistrovství Moravy střídá s horšími výsledky na Mistrovství ČR. 3,5 bodů v této těžké kategorii ujdou, ale znamenají umístění hluboko ve druhé polovině tabulky.
O něco úspěšnější byli hráči našeho kraje v otevřených turnajích. Z mládežníků hráli turnaj započítaný na národní elo Marek Blaha (ŠK 1921 Zábřeh; 5 bodů), Radomír Kolář (DDM+TJ Mohelnice; 4,5 bodů) a Šimon Nesporý (ŠK 1921 Zábřeh; 4,5 bodů). Ze zkušených hráčů se zúčastnili pánové Karel Haderka (Tatran Litovel; 6 bodů) a Roman Reichel (ŠK 1921 Zábřeh; 6 bodů). Ve FIDE Open získal 5. místo Vít Valenta (TJ Sokol Lázně Velké Losiny; 6 bodů) a osobní koeficient si díky tomuto turnaji vylepší pan Oldřich Macek (T.J. Sokol Šumperk; 4,5 bodů).
I neúspěchy ke sportovnímu akcím patří a zřejmě budou nejlépe využity, pokud budou motivací do další práce. Mládež našeho kraje bude mít tuto příležitost už další víkend na soustředění Krajského tréninkové centra mládeže.
| |
| <<< ŠACHOVÉ JARO ZAČÍNÁ VE STAVENICI <<< | >>> Nářez za břehem >>> |
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |