| Je vypsán konkurz na pořádání turnajů Grand Prix na jaře 2027. |
| startovní listina Mohelnice open |
| tabulka přeboru SK Prostějov |
| Zemřel Josef Oral | |
| Jiří Fiala | (3. listopadu 2026 22:55) |
| 7.11. | Mohelnice Open |
| 7.11. | Soustředění KTC ŠSOK |
| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| Ze schůzí komise mládeže se zástupci krajů |
| Po dvou kolech skoro čtvrtina stoprocentních |
| Mistrovství Čech mládeže v šachu 2026 – závěrečná zpráva |
| Zveme vás na 2. reprezentační ples |
| Hořící Výstaviště |
| Mladí i „staří“ |
| Dvě partie ke kávě |
| Kapitánská ohlédnutí – aktualizováno |
| Hořící Výstaviště |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 3. listopadu 2014 11:18 | Jiří Zapletal |
| Vysoké Mýto - Zábřeh 4,5-3,5 | |
![]() Začaly také 2. ligy a loňský vítěz KP Zábřeh cestoval do Vysokého Mýta k úvodnímu kolu skupiny D. | |
Soupeř - silný v základní sestavě Trhal 2164, Sabol 2282, Němec 2265, Šmíd 2084, Kosek 2070, Ptáček 2122, Kosek 2013, Doseděl 2043. My - Téměř kompletní (až na Olega Urbáška) Strašil, Zapletal, Sohr, Opravil, Doležel, Stratil, Krmela, Vicenec.Cesta - asi 100 km pohodlně přes Mor.Třebovou a Litomyšl, u nás mlha, za tunelem sluníčko již od rána. Začátek - bohužel až v 10,30 (zlatý KP, kde se až na 1 výjimku hrává od deváté), pro jistotu vezu plný batoh jídla a tekutin. Hrací místnost- Sportcentrum, v přízemí kuželkářské dráhy, squash, v 1. poschodí stůl na stolní tenis a hlavně zasedací místnost šachistů, pěkná, prostorná, dobře osvětlená, teplo až moc, jediná vada na kráse: občasné nárazy koulí do kuželek přímo pod námi, WC dole na nejvyšší úrovni, občerstvení u kuželny. Zápas - napínavý, bojovný, na 1. - 4. + 8. šachovnici se hrálo 1.e4, vyrovnaný boj asi do 14 hodin, poté lehce dominují domácí. Průběh - 1-0 Pro domácí, Laďův drak narazil na skvělé teoretické znalosti Pavla Němce, pak oběť kvality Vxh5 a drtivý útok po háčku. 1,5-0,5 Roman získal bílými proti Pircce pouze mikroskopickou výhodu a nic víc, takže půlka. 1,5-1,5 Vyrovnává Karel, pozičně jasně přehrál J. Šmída, v Ponzianiho hře prošel svými pěšci až na d6 a e7. 2-2 Volím 2.g3 proti Sabolově sicilské, půl partie rovina, remízu mi pochopitelně nebere, získává v koncovce těžkých figur poziční plusy až na 0,9. Jen s obtížemi nacházím přesné tahy a nakonec přece jen nerozhodný výsledek vyvzdoruji: ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Zavrhuji 33.Vd7 Vg5 a nacházím 33.Vxe3! Vxe3 34.Dd5+ s trojím opakováním pozice 34...Kh8 35.Dh5+ Kg8 36.Dd5+ atd. 3-2 Petr bojuje se spánkovým deficitem i s pozicí bez pěšce, pokouší se s minimem času zaútočit, přehlíží ale figuru. 4-2 Alešova prohra černými v jakési zavřené hře, závěr partie nevidím, dole degustuji nepasterizovaný Gambrinus. (Radegast v plechu jsem si přivezl pouze jeden.) 4-3 Snižuje černými Jarda v Královské indické, získal nejprve pěšce a pak v časovce i kvalitu. 4,5-3,5 Na jedničce se Pavel dostává do potíží v koncovce D+S proti D+J, bílý pěšec míří k poli proměny, Pavel odevzdává figuru za spojené pěšce, domácí hráč výhru nehledá a raději remízou potvrzuje body pro domácí. Tak jsme tedy těsně prohráli, ostudu jsme ale rozhodně neudělali (a hlavně to nebylo 2-0 z výkopu, jak občas prorokuje Jirka Fiala). Posily jsme před sezónou nezískali, kádr zůstal podobný. (Odešel Víťa Valenta, přišel nový host Jarda Doležel.) Teď nás čeká dvojzápas s Poličkou A (doma) a B (venku), v půlce prosince pak jízda na Hradec Králové. Po Novém Roce doma Jičín B, cesta do Pardubic, doma Žďár nad Sázavou, první duely s těmito kluby, snad přijdou i nějaké bodíky, držte palce. V 1. kole všechny zápasy vyhráli favorité, z našeho regionu zabodovaly Velké Losiny doma proti Žďáru. | |
| <<< MOHELNICKÝ OPEN SE BLÍŽÍ <<< | >>> Cesta do neznáma aneb co s temnou sobotou? >>> |
| 3. listopadu 2014 16:55 | 0 | 0 | NJ |
| Bohužel, už i v KP jsou ty výjimky 3. | ||
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |