| Je vypsán konkurz na pořádání turnajů Grand Prix na jaře 2027. |
| startovní listina Mohelnice open |
| tabulka přeboru SK Prostějov |
| Zemřel Josef Oral | |
| Jiří Fiala | (3. listopadu 2026 22:55) |
| 7.11. | Mohelnice Open |
| 7.11. | Soustředění KTC ŠSOK |
| 8.11. | Krajský přebor − 2. kolo |
| 10.11. | Otevřený oddílový přebor SK Prostějov − 10. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Jih − 2. kolo |
| 15.11. | Oblastní přebor Sever − 2. kolo |
| Ze schůzí komise mládeže se zástupci krajů |
| Po dvou kolech skoro čtvrtina stoprocentních |
| Mistrovství Čech mládeže v šachu 2026 – závěrečná zpráva |
| Zveme vás na 2. reprezentační ples |
| Hořící Výstaviště |
| Mladí i „staří“ |
| Dvě partie ke kávě |
| Kapitánská ohlédnutí – aktualizováno |
| Hořící Výstaviště |
| Mohlo to být víc |
| Mistrovství Moravy 2026 |
| POVEDENÁ AKCE |
| Pohár primátora u konce |
| Simultánka v Nedakonicích |
| Družstvo Spartaku se zúčastnilo Memoriálu Josefa Vozáka ve Skaličce |
| CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA 2025 |
| VINARSKÝ KRÁL 2024 |
| Posezení na konci sezóny |
| Šachový turnaj Gambit v Hlubočkách |
| 1. | 1. Novoborský ŠK | 6 | 12.5 |
| 2. | Sigil Fund Pardubice | 6 | 11.5 |
| 3. | ŠK ZIKUDA Turnov | 4 | 9.0 |
| 4. | Slavia Kroměříž | 4 | 8.5 |
| 5. | Moravská Slavia Brno | 3 | 10.5 |
| 6. | Stelar OAZA Praha | 3 | 10.0 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek | 3 | 8.0 |
| 8. | ŠŠ V. a Č. Unichess | 3 | 7.0 |
| 9. | ŠK Slavoj Poruba A | 3 | 7.0 |
| 10. | Výstaviště Lysá / Labem | 0 | 6.5 |
| 11. | Český lev Kolešovice | 0 | 3.0 |
| 12. | ŠK Slavoj Poruba B | 0 | 2.5 |
| 1. | Panda Rychnov nad Kněžnou | 7 | 10.5 |
| 2. | KOBEX Říčany 1925 A | 6 | 10.0 |
| 3. | Šachy Krnov A | 5 | 10.0 |
| 4. | SK Prostějov | 4 | 9.5 |
| 5. | ŠK JOLY Lysá nad Labem A | 4 | 9.0 |
| 6. | ŠK Staré Město | 3 | 8.5 |
| 7. | BŠŠ Frýdek-Místek A | 3 | 7.0 |
| 8. | Šachy Štěpán | 1 | 7.5 |
| 1. | TJ TŽ Třinec | 3 | 5.5 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek B | 3 | 4.5 |
| TJ Vlčnov | 3 | 4.5 | |
| SK Slavia Orlová | 3 | 4.5 | |
| 5. | ŠK Staré Město | 1 | 4.0 |
| ŠK Lípa | 1 | 4.0 | |
| ŠŠPM Lipky HK | 1 | 4.0 | |
| Jezdci Jundrov | 1 | 4.0 | |
| 9. | A64 PROCLIENT Grygov | 0 | 3.5 |
| Duras Brno | 0 | 3.5 | |
| TJ Sokol Dobrá | 0 | 3.5 | |
| 12. | Šachy Hošťálková | 0 | 2.5 |
| 1. | Jezdci Jundrov | 9 | 12.0 |
| 2. | BŠŠ Frýdek-Místek "B" | 9 | 11.0 |
| 3. | A64 Grygov | 7 | 11.0 |
| 4. | ŠK Duras Brno "A" | 6 | 11.0 |
| 5. | ŠK Slavoj Poruba | 6 | 10.5 |
| 6. | Šachy Krnov "B" | 6 | 9.0 |
| 7. | TJ TŽ Třinec | 3 | 7.5 |
| 8. | Šachy Vyškov | 2 | 8.5 |
| 9. | ŠK Jeseník | 1 | 7.5 |
| 10. | ŠK Staré Město "B" | 1 | 6.5 |
| 11. | ŠK Duras Brno "B" | 1 | 6.5 |
| 12. | BŠŠ Frýdek-Místek "C" | 0 | 7.0 |
| 1. | SK Podlužan Prušánky | 6 | 12.0 |
| 2. | A64 PROCLIENT Grygov B | 6 | 10.5 |
| 3. | ŠO MKS Vyškov | 6 | 9.5 |
| 4. | ŠK Lokomotiva Brno | 4 | 8.5 |
| 5. | Slavia Kroměříž B | 3 | 9.0 |
| 6. | ŠK Zlín | 3 | 8.0 |
| 7. | Duras Brno B | 3 | 8.0 |
| 8. | Šachy Hošťálková B | 3 | 7.5 |
| 9. | Moravská Slavia Brno B | 1 | 5.5 |
| 10. | VSK Univerzita Brno | 0 | 7.0 |
| 11. | ŠK Hustopeče | 0 | 5.5 |
| 12. | SK Prostějov | 0 | 5.0 |
| 1. | ŠK Velké Losiny | 3 | 7.0 |
| 2. | SK Prostějov C | 3 | 5.5 |
| TJ Sokol Skalička | 3 | 5.5 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc | 3 | 5.5 | |
| 5. | ŠK 1921 Zábřeh | 3 | 4.5 |
| 6. | TJ ŠK DUE POP Uničov | 3 | 4.5 |
| 7. | Tatran Litovel | 0 | 3.5 |
| 8. | T.J. Sokol Přemyslovice | 0 | 3.5 |
| 9. | TJ Spartak Přerov | 0 | 2.5 |
| SK Prostějov B | 0 | 2.5 | |
| ŠK Sigmia Olomouc | 0 | 2.5 | |
| 12. | ŠK ZŠ Horka nad Moravou | 0 | 1.0 |
| 1. | Tatran Litovel B | 3 | 5.0 |
| 2. | ŠK ZŠ Hrabišín | 3 | 5.0 |
| ŠK 1921 Zábřeh B | 3 | 5.0 | |
| ŠK Bohuňovice A | 3 | 5.0 | |
| 5. | ŠK Bohuňovice B | 0 | 3.0 |
| 6. | ŠK Loštice | 0 | 3.0 |
| ŠK Mohelnice | 0 | 3.0 | |
| ŠK Velké Losiny B | 0 | 3.0 |
| 1. | TJ Sokol Tovačov | 0 | 0.0 |
| Sokol Citov | 0 | 0.0 | |
| STAV-IZOL ISO Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK ROŠÁDA Prostějov | 0 | 0.0 | |
| ŠK Sigmia Olomouc B | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov E | 0 | 0.0 | |
| ŠK Šternberk | 0 | 0.0 | |
| SK Prostějov D | 0 | 0.0 |
| 1. | Tatran Litovel C | 6 | 7.5 |
| 2. | ŠK Šternberk B | 3 | 3.5 |
| 3. | ŠK Bohuňovice C | 3 | 3.0 |
| 4. | STAV-IZOL ISO Olomouc C | 1 | 2.5 |
| STAV-IZOL ISO Olomouc D | 1 | 2.5 | |
| 6. | Sigmia Olomouc C | 0 | 2.0 |
| 7. | Tatran Litovel D | 0 | 1.5 |
| ŠK Šternberk C | 0 | 1.5 | |
| 9. | Matadoor Přáslavice | 0 | 1.0 |
| 15. září 2014 9:45 | Dana Nehybová |
| MČR mládeže v rapidu | |
![]() Pamětliva předchozího článku webmastera o potřebě dalších článků a nových informací bych ráda napsala pár vět k právě ukončenému Mistrovství republiky v rapid šachu mládeže, které se konalo po dvou dlouhých letech opět na Moravě, přesněji v Ostravě. | |
Pořadatelé vytáhli trumfové eso v podobě Kulturního domu Akord v Ostravě-Zábřehu, který je naprosto nově a nádherně zrekonstruovaný, nový sál, dostatek místa v přísálích pro doprovody, bufet, nová restaurace, krásné toalety. Po letech ježdění po mládežnických akcích byl toto nejlépe umístěný turnaj, organizace fungovala na minuty, jídlo bylo vydáváno promptně v hudebním salonku a bylo i dobré. Také jsme zažili malé zpestření nad rámec programu v podobě požárního poplachu, který spustil nějaký neopatrný kuřák, velké štěstí bylo, že se to stalo právě mezi ukončenými koly, protože celá budova musela být vyklizena a představa rozehraných partií za úprku ven by potěšila asi málokoho. Také musím pochválit výborný nápad organizátorů, kteří uspořádali akci Ostravské šachové září v základních školách a celkovému výherci udělili divokou kartu v dané kategorii. Našemu kraji vybojoval nejkrásnější úspěch v podobě druhého - stříbrného místa v kategorii H12 Martin Nehyba ze Sokola Skaličky se 7 body, který uhrál 6 výher, 2 remízy a jen jednu prohru na první online desce, kdy soupeř nabízel remízu po dvojím opakování tahů, kterou Marťa nevzal, bojoval, ale prohrál. V této kategorii pak další zástupce kraje Matěj Hrabal skončil celkově sedmý se 6 body, tudíž oba by měli mít jistý postup i na MČR v rapidu příští rok.
V dalších kategoriích H10 se nejlépe umístil Honza Kolář z Mohelnice na 20. místě s 5 body a Marek Blaha ze Zábřehu na 28. místě se 4 body. V kategorii D10 byla Ema Růžičková desátá s 5 body, v kategorii D12 pak Daniela Urbanová skončila jedenáctá se 4,5 body. Ve starších kategoriích H14 a D14 se nejlépe umístili Kuba Jiříček ze Skaličky na 28. a Toník Hartinger z Libiny na 31. místě - oba shodně po 4 bodech. Na závěr bych chtěla jen zmínit, že Martin Nehyba ze Sokola Skalička se právě chystá na Mistrovství světa, které se letos koná v jihoafrickém Durbanu, kam jede jako pozvaný hráč po zisku bronzové medaile na jarním MČR mládeže. Budeme tedy držet palce. | |
| <<< Tisícovka <<< | >>> Šimáček vyhrál výborně obsazený Moravský Beroun >>> |
Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.
|
© Pavel Šimáček 2010-2026 |