INFORMAČNÍ KANÁL ŠACHOVÉHO SVAZU OLOMOUCKÉHO KRAJE
Jednou větou
Ve čtvrtek skončí posledními dvěma koly dlouhodobý turnaj na UP Olomouc.
Předvánoční žákovský turnaj se bude konat 15. prosince ve Vinarech.
12. prosince od 18:30 do 20:00 proběhne po Skypu přednáška KTC Pavla Šimáčka. Nezapomeňte se přihlásit emailem!
Propozice 3. turnaje GrandPrix v Prostějově jsou v kalendáři.

Pohoda v Jeseníku
Ve dnech 17.-25.8. proběhl v Kongresovém sále Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku další ročník mezinárodního otevřeného turnaje O putovní pohár města Jeseník, jehož se zúčastnilo 146 hráčů! V čem tkví takový zájem o tento turnaj? Hlavní devízou bezesporu je krásné prostředí lázní s výbornými možnostmi turistiky i léčebných procedur. Důležitá je také tradice turnaje, která sahá až do roku 1971, což je opravdu úctyhodná doba. To vše by ale bylo málo, kdyby chyběl zájem místních šachistů o tuto akci. Ale právě organizační tým v čele se Svatoplukem Hastíkem je nejlepší garancí toho, že účasti na turnaji nebude nikdo litovat!

Samozřejmě i v této přátelské a příjemné atmosféře se vedly líté boje. Výborně se prezentoval spoluvítěz nedávného turnaje v Táboře Josef Mudrák, který prožívá nefalšovanou šachovou druhou mízu! Bohužel v závěru se zdržel několika remízami a jeho konečný zisk 7 bodů stačil jen na 3. místo, neboť polská dvojice Krzysztof Banasik a Filip Cukrowski vybojovala o půlku více, lepší Bucholz přisoudil palmu vítězství zkušenějšímu Banasikovi. Cukrowski byl nejlepším juniorem, v této kategorii mu zdatně konkurovali naši zástupci Tomáš Kraus, Jakub Szotkowski a Josef Havelka, který byl možná největším překvapením turnaje, když s losovacím číslem 48 (ELO 1959) skončil na 8. místě!

Dalšími úspěšnými „skokany“ byli Pepa Bednařík z Hošťálkové (nasazen 85.- skončil 32.) a také teprve desetiletý Poláček Krzysztof Szczurek (106.- 54.). Kategorii seniorů nad 65 let vyhrál sympatický Jan Holub z Prahy před známějšími Jaroslavem Mojžíšem z Polabin a Milanem Drtinou z Trnavy. Nejlepší ženou byla Lenka Rojíková z ŠK Lípa.

A jak se vedlo zástupcům našeho kraje? Přiměřeně. Vzhledem k tomu, že esa z extraligových klubů nestartovala, byl naším nejlepším velkolosinský Patrik Gnida s 5,5 body, 5 bodů získali domácí Lubomír Matlocha, Michal Matys a grygovský Jáchym Bareš. Faktem je, že kromě zástupců domácího regionu (Jeseník, Česká Ves, Zlaté Hory) moc hráčů ze ŠSOK nestartovalo, ale jak již bylo řečeno, nahradili je jiní, početná byla zejména účast polských borců, ale startovali i Slováci, Rakušané a dokonce jeden Řek.

Na závěr nezbývá než pořadatelům poděkovat a popřát hodně sil do dalších ročníků!