INFORMAČNÍ KANÁL ŠACHOVÉHO SVAZU OLOMOUCKÉHO KRAJE
Jednou větou
9. ročník oblíbeného turnaje O Pohár krále Tvarůžka se bude konat 1. 12.
Zápis z poslední schůze Komise mládeže je ke stažení na webu.
Novoborský šach. server
Povinnost splněna
Olympiáda v Batumi zdola
Terminologie šachových situací (1.)
43. šachová olympiáda v Batumi
Šachový svaz ČR
Šachová olympiáda odstartovala
Registrace cizinců k 24. 9. 2018
Přestupy členů k 24. 9. 2018
Videosoutěž o 5 000 Kč
Jihomoravský šach. svaz
O pohárek BVK
KPII B - Úvodní informace
Mistrovství Orla v šachu
Republikové mládežnické ligy rozlosovány
A64 Grygov
Naši mladí v Bezměrově
Účast mládeže na CZECH OPENU
Úspěchy našich mládežníků v přeborech škol
Pád do průměru
ŠK 1921 Zábřeh
Přihlašovací formulář na ZÁBŘEŽSKÝ TRENDEX OPEN
Bleskovka v Zábřeze
Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu
Mistrovství Evropské Unie mládeže 2018
Literatura k studiu
Poslední komentáře
EXTRALIGA
1.Labortech Ostrava00.0
Siesta Solution Unichess B00.0
SK ZIKUDA Turnov00.0
GASCO Pardubice00.0
Beskydská šachová škola00.0
Slavoj Český Těšín00.0
SK DURAS BVK Královo Pole00.0
Moravská Slavia Brno00.0
Siesta Solution Unichess A00.0
1. Novoborský SK00.0
SK Slavoj Poruba00.0
Výstaviště Lysá nad Labem00.0
1.LIGA VÝCHOD
1.TJ Tatran Litovel00.0
TŽ Třinec00.0
BŠŠ Frýdek-Místek B00.0
Panda Rychnov n. K.00.0
ŠK Gordic00.0
Šachy Hošťálková00.0
ŠK Staré Město00.0
TJ Ostrava00.0
Slavia Kroměříž00.0
2222 ŠK Polabiny C00.0
SK Slavia Orlová00.0
Jezdci Jundrov00.0
2.LIGA E
1.ŠK Velké Losiny00.0
SK Prostějov00.0
A64 PROCLIENT Grygov00.0
ŠK Staré Město B00.0
ŠK GARDE Lipovec00.0
SK Podlužan Prušánky z.s.00.0
TJ Vlčnov00.0
ŠO Kunovice00.0
Zbrojovka Vsetín00.0
Slavia Kroměříž B00.0
ŠK Veselí nad Moravou00.0
ŠK Zlín00.0

Sezóna

22. dubna 2013 19:46Michal Hrabal
Držte si klobouky, pojedeme z kopce
Dámy a pánové, uvidíte nevídané, uslyšíte neslýchané! Dne 21. 4. se odehrálo poslední kolo 1. ligy. My jsme doma přivítali Litovel, nad kterou visel Damoklův pěšec, a podle toho také jejich soupiska vypadala. Předek nastoupil celý a i vzadu nastoupil zkušený a silný manšaft. Dnes se nebudu zmiňovat o toaletách, protože při vší úctě mám pocit, že většina z nás včera udělala toaletu ze své pozice. Nebudu popisovat události chronologicky, ale raději stručně podle šachovnic.

Na jedničce se odehrál souboj juniorů, Biolek s Krejčím. Ríša postavil dobrou pohodlnou pozici, kterou následně neudržel. Na dvojce se střetl senior s Kamilem Stachowiakem. O partii toho moc říct nemůžu, protože jsem ji moc neviděl. Viděl jsem jen, že Ríša hájil těžkou nepříjemnou koncovku, kterou neuhájil. Na třetí desce bojoval jako lev Radek Sluka s Butkiewiczem, ale ani on dnes příliš nezazářil. Ve střední hře zobl floka, ale už to bylo celkem jedno. Alespoň netrpěl dlouho. Na další desce se celou dobu koupal ve Volze Pepa Obšivač s Vladislavem Bělunkem. Když jsem pozoroval Pepovu pozici, tak mi začalo docházet, že z tohoto zápasu se ctí nevyjdem. Pepa ale projevil hroší kůži a soupeřův tlak eliminoval a udržel půlku. Tedy první kvarteto nic moc 0,5:3,5.

Bohužel i druhá polovina mužstva se předvedla. Já jsem na pětce prohrál s Laďou Vaňkem. Hrál jsem zavřenou Sicilku, ale hrál jsem ji jako trotl. Pustil jsem se chrabře (rozuměj: zcela ujetě) do šarvátky, ale byl jsem přehrán. Spasskij by mě příliš nepochválil. Šestou desku ovládl Zdeněk Beil proti našemu Honzovi Kolašínovi. Koláč hrál nějakou bizarní variantu Královské indické, ale myslím si, že Bronštejn by se podivil. Koláč už ze zahájení postavil bezperspektivní pozici a tiše v ní trpěl. Na sedmé desce se vzchopil Kuba Fuksík s CM Strašilem ke svému nejlepšímu výkonu sezóny a vyhrál. Zahájení zvolil ve stylu starých klasiků a po celou dobu tlačil. Nakonec pak sehrál koncovku jako Capablanca a uplatnil kvalitu. Borec nakonec je Petr Zatloukal, který se jal šudlat Krejčího seniora. Petr stál celou partii velice příjemně, ale pak se někde přepočítal a musel kapitulovat. Celkově jsme tedy prohráli 1,5:6,5 a vybojovali jsme si tak čestné místo ve 2. lize.

Nezbývá než konstatovat, že včera jsme to zadrbali, jak to jen šlo.


starší zprávanovější zpráva

22. dubna 2013 20:40Burča
To snad není možný :-(( Po dvou stříbrných letech pád do hlubin...

23. dubna 2013 7:07milojo
Tomu se říká smůla.Kdyby to někdo chtěl naplánovat ,tak se mu to snad ani nepodaří-souběh tolika nepříznivých okolností-vy jste museli nějak urazit šachovou bohyni Caisu. Přeji vám brzký návrat zpět.

23. dubna 2013 19:06vic
Hlavně to, co předvedla Karviná, je vrcholem sportovní (ne)etiky.

23. dubna 2013 21:11Doči
Zrovna Karvinou bych tedy rozhodně nepranýřoval. Loni i předloni za ně hráli v posledním kole náhradníci a oba zápasy vyhrála.

23. dubna 2013 21:45libor
Losiny taky jely do Náchoda vyhrát a bohužel ruply a nikdo prohrát nechtěl... Těžko někdo v Karviné může chtít po hráčích , aby dobrovolně prohráli!!! Každýmu jde o ELO a nikdo dobrovolně neprohraje!!! je sice pravda,že sestava byla neobvyklá,ale jako manažer týmu bych v dané situaci dal možnost hrát náhradníkům. A nakonec bych nehledal chybu v Karviné ,ale v Grygově !!! Jestli byl Grygov dvakrát stříbrný a teď hrál v posledním kole o záchranu není chyba Karviné ani Starého Města !!! Ono je snadný příčiny neúspěchu hledat všude jinde,ale těžký je si přiznat vlastní chybu. Jenom můj osobní dojem: "Když jsem viděl soupisku béčka Grygova bez Dejva a Šimiho,tak jsem tomu nerozuměl... Nebo spíš nechtěl rozumět a kroutil jsem jen hlavou. Ale to je jen můj dojem.

24. dubna 2013 6:10Matoušek
Dokonce ani ty třináctistovky na posledních dvou deskách za Grygov "C" v posledním kole KP nechtěly prohrát... Tam bych hledal tu urážku bohyně Caisy.

24. dubna 2013 9:00Inconnu
Ale zase z druhé strany - takový hráč, který běžně hraje třeba okres, dostane šanci si zahrát něco lepšího - to je přece ohromná zkušenost (a zážitek). To, že rupne, je celkem očekávatelné, proto si to družstvo dovolí jen v zápasech, kde už o nic nejde (nebo není zbytí). Je to taková investice do budoucna (do toho hráče), která družstvo nic nestojí (jen body:-)).

24. dubna 2013 9:09
libor: Naprosto souhlasím, víceméně ve všem. Pokud vyloženě nedošlo k tomu, že Staré Město zavolalo do Karviné, ať jim ten zápas pustí a Karviná souhlasila (čemuž vůbec nevěřím), nevidím na tom nic špatného.Náhradníci zřejmě dostali I.ligu na vyzkoušení, zahrání si těžké vážné partie. Stejně tak málokomu se v boji o záchranu poštěstí, že si může dovolit luxus prohrát 2-6 při vyrovnanosti soupisek, tudíž jak říkáš, začněme od Grygova. A na závěr jeden příměr: když v posledním zápase fotbalového Eura 2004 postavili trenéři při jistotě vítězství ve skupině skoro samé náhradníky proti Německu, čímž by v případě prohry "vyšoupli" Nizozemce, vadilo to někomu nás?

24. dubna 2013 9:26Matoušek
Inconnu: jo, to je jistě pravda a je dobré dát šanci mladým. Druhá věc jsou pak ty spekulace o domluvených zápasech apod., které asi nikdo nemá zapotřebí. Zvláště, když se rozhoduje o postupujícím, nebo o sestupujícím. Už tady někde zaznělo něco o týmu Grygov "C" v KP a fair play. Faktem je, že průměr ELO proti Přemyslovicím měli kolem 2000, v posledním kole proti Prostějovu cca. 1800. Tím de facto rozhodli o postupujícím do 2. ligy. A bohyně Caissa za to Grygov také patřičně odměnila :)

24. dubna 2013 13:28Doči
Matoušek: O postupujícím se rozhodlo v zápase Přemyslovice-Prostějov :)) A ne v zápase Grygov-Prostějov:-) Jinak proti vám měl Grygov průměr kolem 1980 a my jsme měli nad 2000 průměr, takže bychom stejně byli favoriti :-) A všechno by bylo jinak a zase by se našel někdo, kdo by si stěžoval na něco jinýho. Prostě do chce psa bít, hůl si vždy najde. Proto je nejlepší takový řeči ingorovat o vypuštěných zápasech, to jsou jen takové výkřiky.

24. dubna 2013 13:33Doči
Pak by klidně někdo mohl přijít s teorií, že Grygov úmyslně spadl, aby příští rok mohl postoupit z KP i z 2.ligy :D

24. dubna 2013 14:29Matoušek
Doči: Já tady nemluvím o vypuštěném zápase, ale o slabém zadku Grygova. To je objektivní fakt! Měli jste co dělat i proti této sestavě, kdy jste dá se říct vedli 2:0 hned z výkopu. Kdyby my jsme byli co k čemu, tak jsme vyhráli 7:1 a postoupili my. Ale závěr jsme nezvládli a protože jste nás porazili (i když s neuvěřitelným štěstím), tak jste zaslouženě postoupili! Postup Prostějovu přeju, zvlášť když letos neměl nějak extra nabitou sestavu a rozhodl týmový výkon + Roman Závůrka. Vypuštěné zápasy jsou také objektivní fakt, ale stejně proti němu nic nenaděláme a že by se kvůli tomu změnil systém soutěže, tomu jednoduše nevěřím! Grygov mě zklamal a proti tomu také nic nenadělám...

24. dubna 2013 17:21mara
libore já bych taky viděl chybu v Grygově, ale ne v soupisce bez šimiho a dejva. Ale v podcenění posledního kola. Litovel to nepodcenila a nastoupila plná, grygov nebyl nejsilnější, když už nemohl hrát burda, tak měl hrát na osmičce novosák a ne v KP, ten by s krejčím neprohrál...Grygov to podcenil a může si drbat hlavu, debaty o ostatních výsledcích jsou liché- nejsem zachráněn, musím postavit největší sílu a nespoléhat na náhodu

24. dubna 2013 20:34D.Telařík
To Mara: ".Grygov to podcenil a může si drbat hlavu, debaty o ostatních výsledcích jsou liché- nejsem zachráněn, musím postavit největší sílu a nespoléhat na náhodu" Za tuhle větu patří už jen jedno slovo... ÁMEN!!!

24. dubna 2013 21:04morboj
Neberte to všichni tak osobně, každý děláme chyby. Co mě ale doopravdy štve, tak to jsou "zázračná" vítězství outsiderů - a vždy v posledním kole. A opakuje se to každý rok. To už není selhání jednotlivce, ale systému soutěží! Určitě bych přivítal, kdyby základní část hrála v méně družstvech a zbyl by čas na poctivou baráž. Opravdu je to nepříjemné, když se poctivě celý rok snažíte a v závěru vše závisí na tom, jestli se někomu třetímu bude nebo nebude chtít hrát. To už se z postupu či sestupu stává pouhá LOTERIE.

24. dubna 2013 21:39libor
Doči: Nevím jestli Grygov bude chtít zpátky do 1.ligy,ale Losiny budou chtít postoupit určitě,tak doufám , že nebudeme v jedné skupině :-) V kraji se pokusíme o double :-) Děti to chtějí,tak ať se ukáží :-)Mara: já jen uvedl svůj názor na koncepci týmu v celé sezóně,hodnotit poslední kolo a dělat z toho závěry je nesmysl . Soutěž má jedenáct kol a pro každé družstvo je to jedenáct pokusů vyhrát!!! Se Šimim nebo Dejvem by nikdo v Grygově neřešil poslední kolo.

25. dubna 2013 2:23NJ
Libore, myslím, že ani v Losinách se Ti nepodaří napsat všechny hráče z Ačka do sestavy v Bečku, pravidla Ti to prostě nedovolí.

25. dubna 2013 9:19jura
ZRUŠME 3BODOVÝ SYSTÉM a vraťme se k dvoubodovému. Kritizoval jsem to už při jeho zavedení. Domluvené remízy 4-4 to vůbec neodstranilo (viz Pardubice B ve 2.lize D - 2x8remíz prakticky bez boje)a tříbodový systém je neobjektivní právě proto, že někomu mohou lacino spadnout do klína hned 3 body místo dřívějších dvou. A nemusí to být jen v posledním kole - někdo může lacino přijít k bodům i v průběhu soutěže, když někdo nepostaví třeba celý předek, silné hosty atd. Nikdo mne nepřesvědčí o tom, že vydřené dva zápasy za 4-4 (i takových zápasů je spousta)a jedna těsná prohra 3,5-4,5 jsou horší než dvě vysoké porážky a jedna haluzová,laciná výhra (třeba s přispěním jak říkáte "ekonomicky" nastoupivšího soupeře)Bohužel to tak je a argumentem o větší bojovnosti se v jiných sportech pouze zakrývá větší zkorumpovatelnost tříbodového systému.

25. dubna 2013 11:05milojo
to jura- plně s tebou souhlasím,stávající 3bodový systém je neobjektivní a nespravedlivý.Bohužel už asi není síla ,která by mohla vrátit původní dvoubodový systém. Spravedlivější než dnešní by byl i systém tříbodový,ale se změnou: výhra :3 body remiza:2 body prohra:1 bod kontumační prohra:0 bodů

25. dubna 2013 20:44libor
to NJ: Alčo v Losinách jsme kouzelníci a určitě něco vymyslím :-) více méně už to mám vymyslený,nech se překvapit. A teď když je možnost pro hráče být na třech soupiskách,tak to je úplná pohoda :-) Mrkni na naši letošní soupisku a uvidíš,že první čtyři desky kraj hrát nebudou,tak stačí sestavu doplnit jedním až dvěma hosty,třeba jen na povinné dva zápasy a je problém vyřešen... Teda doufám,zas až tak v legislativě kovanej nejsem,ale asi by to tak mohlo fungovat :-)

26. dubna 2013 12:01NJ
Raději už moc nehostuj, pro Bečko Ti to stejně nepomůže. Jirka.

26. dubna 2013 19:59franta
:-D

Jméno:
Komentář:
Napiš 64:

TOPlist © Pavel Šimáček 2010-2018