INFORMAČNÍ KANÁL ŠACHOVÉHO SVAZU OLOMOUCKÉHO KRAJE
Jednou větou
9. ročník oblíbeného turnaje O Pohár krále Tvarůžka se bude konat 1. 12.
Zápis z poslední schůze Komise mládeže je ke stažení na webu.
Novoborský šach. server
Povinnost splněna
Olympiáda v Batumi zdola
Terminologie šachových situací (1.)
43. šachová olympiáda v Batumi
Šachový svaz ČR
Šachová olympiáda odstartovala
Registrace cizinců k 24. 9. 2018
Přestupy členů k 24. 9. 2018
Videosoutěž o 5 000 Kč
Jihomoravský šach. svaz
O pohárek BVK
KPII B - Úvodní informace
Mistrovství Orla v šachu
Republikové mládežnické ligy rozlosovány
A64 Grygov
Naši mladí v Bezměrově
Účast mládeže na CZECH OPENU
Úspěchy našich mládežníků v přeborech škol
Pád do průměru
ŠK 1921 Zábřeh
Přihlašovací formulář na ZÁBŘEŽSKÝ TRENDEX OPEN
Bleskovka v Zábřeze
Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu
Mistrovství Evropské Unie mládeže 2018
Literatura k studiu
Poslední komentáře
EXTRALIGA
1.Labortech Ostrava00.0
Siesta Solution Unichess B00.0
SK ZIKUDA Turnov00.0
GASCO Pardubice00.0
Beskydská šachová škola00.0
Slavoj Český Těšín00.0
SK DURAS BVK Královo Pole00.0
Moravská Slavia Brno00.0
Siesta Solution Unichess A00.0
1. Novoborský SK00.0
SK Slavoj Poruba00.0
Výstaviště Lysá nad Labem00.0
1.LIGA VÝCHOD
1.TJ Tatran Litovel00.0
TŽ Třinec00.0
BŠŠ Frýdek-Místek B00.0
Panda Rychnov n. K.00.0
ŠK Gordic00.0
Šachy Hošťálková00.0
ŠK Staré Město00.0
TJ Ostrava00.0
Slavia Kroměříž00.0
2222 ŠK Polabiny C00.0
SK Slavia Orlová00.0
Jezdci Jundrov00.0
2.LIGA E
1.ŠK Velké Losiny00.0
SK Prostějov00.0
A64 PROCLIENT Grygov00.0
ŠK Staré Město B00.0
ŠK GARDE Lipovec00.0
SK Podlužan Prušánky z.s.00.0
TJ Vlčnov00.0
ŠO Kunovice00.0
Zbrojovka Vsetín00.0
Slavia Kroměříž B00.0
ŠK Veselí nad Moravou00.0
ŠK Zlín00.0

Sezóna

25. března 2013 16:23Jiří Zapletal
Béčko Garde nakonec druhé, Áčko porazilo Hradec Králové
Zatímco jsem v sobotu s turisty vítal jaro, mráz a silný vítr se vrátil do krajů českých a moravských. Desetistupňový nečas bohužel panoval i v neděli, kdy jsme cestovali do Skaličky k poslednímu kolu Oblastního přeboru jih. Nejprve na kole do Červenky, pak vlak do Olomouce a půlhodinové čekání na parkovišti u pošty.

Kapitánovi tentokrát hledání optimální sestavy trvalo velmi dlouho, a tak pokyny k odjezdu dorazily až v době, kdy už někteří nemají k mejlům přístup. V Romanově vozidle se nakonec v 8,20 srovnala docela silná osmička - Matoušek, já, Molnár, Rickardt, Hejnar, Roháč, Jahn a Pavlík. Do hospůdky u Bagarů ve Skaličce jsme dorazili včas a v 9 hodin mohlo utkání začít.

S Víťou Musilem jsem se během roku utkal již potřetí a byla z toho opět remíza, tentokrát nevalného uměleckého dojmu. Vloni v lednu jsem po partii pochodoval k větrnému mlýnu i na opačný konec k lávce přes Bečvu, tentokrát jsem dal přednost blickám. Ze sálu jsme se přesunuli k výčepu Zubra a za občasného mrknutí okem na probíhající formule 1 jsme si dali asi desítku ještě méně kvalitních partiček.

Zprvu idylické prostředí se počalo kazit poté, když přicházeli další, většinou remízové dvojice, mezi nimi bohužel i paliči bílých papírků. Chci věřit, že protikuřácký zákon, který vzejde ze sněmovny, bude konečně tvrdý a nekompromisní jako ve většině zemí Unie.

Víťa byl poněkud pomalejší, po poledni jsme si zvolili nové protivníky. Remízy udrželi Petr se Sýkorou, dále řidič Roman, pan Viktor i Jirka, vrátivší se nad ránem z pěkného plesu. Cenný bod poté vydoloval černými doktor, a tak jsme vedli 3,5:2,5.

Poslední dvě partie hráli Franta a Miloš, na jejich pozice se názory různily. Blicání jsem ukončil v době, kdy už bylo pořádně nahuleno a navíc začal kulečníkový soubor dvou domácích, při kterém tága šermovala kousek od našich hlav. František stál dle mínění kolegů nejprve skoro na výhru, pak měl jen pěšce a partii dal takticky za remis.

Miloš dostál svého slova, že partii tentokrát vysedí a skončí poslední. To se i vyplnilo, přes jeden krizový moment se v koncovce zkonsolidoval a udržel také remízu. Zápas tak skončil 4,5-3,5 pro nás (7 remíz při jediné výhře Hejnarově, jak vyplývá z textu bez přehledné tabulky) a díky Romanově bravurní jízdě jsme byli již v půl druhé zpět v Olomouci.

Cenné vítězství nás posunulo ze třetího místa na příčku stříbrnou, což zařídil SK Přerov výhrou v Prostějově nad Rošádou B 5:3. Rošáda tak skončila na místě bronzovém. Zasloužený postup do KP potvrdilo AŠK DA výhrou 6:2 nad rezervou Sigmie. Sestupující Junior prohrál i tentokrát s Prostějovem B, v utkání pravdy byl úspěšnější Sokol Hranice a výhrou nad Sokolem Konice 4,5:3,5 si zabezpečil účast i v příštím ročníku Oblasti.


Úspěšný den pro Garde potvrdilo i Áčko ve 2. lize vítězstvím nad Hradcem Králové 4,5:3,5. Prohrál sice Cagi s IM Nunem, ale 2 rozhodující výhry zaznamenal Tomáš Zbořil a Petr Trávníček. Zbývající partie skončily nerozhodně, zásluhu na tom mají Zdena Beil, Tonda Neoral, Jarda Šobáň, Petr Švancara i Honza Gerych. Áčko Garde Calcio Olomouc tak skončilo spokojeno uprostřed tabulky.

Naopak smutno je v Šumperku, hráči Sokola nezvládli rozhodující boj v Ústí nad Orlicí a po porážce 3:5 sestupují do Krajského přeboru. Vyhrál jen Laďa Sohr, prohrály se ale 3 partie - z toho dvě na čas! Pukly překvapivě i Losiny v Náchodě, ale tomu už byla výhra pramálo platná a k záchraně pomoci nemohla. Třetím sestupujícím byla také dávno jasná Česká Třebová, taktických osm remíz Pardubic se tam mohlo očekávat.


starší zprávanovější zpráva

25. března 2013 21:21Rockenroule
"Chci věřit, že protikuřácký zákon, který vzejde ze sněmovny, bude konečně tvrdý a nekompromisní jako ve většině zemí Unie." Tak tak, zakažme majitelům hospod určit si, jestli se u nich může kouřit nebo ne. A víte co, rovnou zrušíme osobní vlastnictví, ne?

25. března 2013 22:27morboj
Ten chystaný protikuřácký zákon je ale drsná šikana. Ještěže nám zbude právo svobodně se opíjet, hrát na automatech a plést si chodník s WC. Jen ta rakovina, tak ta mi bude chybět.

25. března 2013 22:51D.Telařík
Zakažme si hrát šachy.... :)

26. března 2013 8:42Inconnu
Ono je vůbec moc věcí povoleno. Soudruzi v Koreji (té hodné severní) už to mají jinak vyřešeno. A jak jim to šlape! Ale vážně - kouření je ošklivý zlozvyk, ale ne zločin. Lze jej místně regulovat jednoduše dohodou - převahou většiny a "právem majitele". Na co další pitomý zákon? Jen zvýší už tak nesmyslnou míru buzerace. Kdo je na řadě po kuřácích? Myslivci (střílí zvířátka), děti (pokakávají se a jsou hlučné),...

26. března 2013 9:28patrik
Nemluvil bych o buzeraci a šikaně, ale o 18 000 lidech, kteří kvůli bezohledným kuřákům nebo sami kvůli sobě každoročněročně umírají v důsledku toho vašeho smradu!!!! Už aby to platilo, v civilizovanějších zemích (Koreu v to nepočítám)s tím problém už dávno není

26. března 2013 9:35mara
jeden známý,kterej sám fajčil- i v létě na zahrádce odhazuje popelník na jiný stůl se slovy- kuřáci pojebaní

26. března 2013 11:27Hraboss
Domluva by byla nejlepší, to je jasný. Ale když se takhle sedí večer na pivě s kuřákem, tak se s ním domluvit nedá. On si tu svou cigaretu zapálí i kdybyste ho prosili na kolenou. Alespoň já neznám ani jednoho (v tomto ohledu) tolerantního.

26. března 2013 12:40Inconnu
No je to těžké, ale záleží to na domluvě. S některými lidmi to po dobrém prostě nejde (zvlášť, mají-li upito). Osobně jsem nikdy neměl problém jít si zapálit někam bokem, když byli kuřáci v menšině. Něco jiného ale např. je, když si nekuřák přisedne do společnosti kuřáků - pak si těžko může stěžovat.

26. března 2013 14:43Rockenroule
Těch 180000 lidí přece vědělo, do čeho jde. Doopravdy nechápu ty tendence zakazovat lidem, nakládat se svým životem podle jejich uvážení. A když se takhle sedí na pivě... To je povinnost chodit na pivo? Popř chodit na pivo do kuřáckých hospod? Občas mě to taky štve, sedět vedle kuřáka, ale buď mi za to ta osoba stojí i přes to nebo jdu pryč.

26. března 2013 23:14morboj
Teorie tady byly řečeny hezké, ale dovolil bych si dvě praktické otázky: kam si může ve Skaličce chudák šachista-nekuřák zajít na pivo a zahrát šachy ? Kolik je tam nekuřáckých hospod ?

27. března 2013 0:13alf
morboj - Když tam všem tak strašně chybí, tak si jednu otevři, všichni se k tobě pohrnou, konkurence s brekem zavře, tobě se bude dařit a budeš strašně bohatý a spokojený. P.S. Co to tady klepete za p....viny, čistý zisk z kuřáků dává důchod 20% důchodcům. Kdyby to myslel stát se zákazem kouření vážně, tak nezdražuje každý rok o 3Kč, aby si každý zvykl a dá krabičku za 300 Kč. Kuřáci začnou hulit žárovky, Kalousek přijde o 60 miliard a Heger ušetří 4 miliardy na léčení kuřáků. A komu vzít chybějících 55 miliard do rozpočtu ? Stát peníze nevydělává, tak která skupina lidí to odnese ? A neosolíme třeba lidi, co se prožrali k cukrovce ( ne ty s dědičnou ), tlustý lidi, co dostávají více infarktů, konzumenty alkoholu, pojídače cukrovinek, zmrzliny ? A že Vám smrdí? A to co způsobuje smog na Ostravsku, auta Vám nesmrdí? A jeden opačný náhled - kuřák, protože je to zlaté prase, tak bude dostávat vitamíny, každý rok lázně a pobyt u moře, aby nám dlouho vydržel. Demagogům zdar, nebo raději zmar.

27. března 2013 6:06D.Telarik
Alfe, nejsi z jine planety? ;-)

27. března 2013 8:24Inconnu
Jenže odhlédneme-li od čísel (neznám je), tak alfova konstrukce je reálná. Každá krabička je min. 40 Kč pro stát (a jen zlomek jde na odstraňování následků kouření), alkohol totéž. A proč je drtivá většina hospod kuřáckých? BTW navrhuji, aby u nových aut byly povinně nevypnutelně na čelní sklo promítány záběry z otřesných bouraček:-)

27. března 2013 8:55fero
NIKDO nemá právo poškozovat,ohrožovat 1.soukromý majetek druhého 2.život a zdraví jiné osoby!!!Narkoman smí aplikovat drogu sobě, memá právo bodat do cizích rukou. Tanečník může shltnou extázi, nemůže ale cpát pilulku do cizích úst... Pro kuřáky toto neplatí????

27. března 2013 9:01alf
Možná ano, ale serou mě ty pokrytecky kecy o hnusných kuřácich, kteří všem strašne smrdí, ale prachy vám vonej.

27. března 2013 11:33Inconnu
Mělo by to platit pro všechny a pro všechno, já si např. v práci kazím oči, protože musím hledět do monitoru:-)

27. března 2013 14:38Hraboss
možná by bylo lépe maličko krotit své vyjadřování? Přecejen je to server pro slušné lidi a ne nějaký zaplivaný pajzl.

27. března 2013 23:08libor
Zdravím všechny Gardisty a děkuji za výhru Áčka s Hradcem. Bohužel jsme nezvládli zápas v Náchodě,ale i čtvrté místo v lize je pro Losiny SUPER úspěch.

28. března 2013 2:38morboj
K daním za kouření: Mě ty prachy nevoní. Radš bych je získal jinde než na cizím neštěstí. Já jenom žasnu, s jakou zuřivostí si kuřáci tu svou svobodu hájí - přicházejí o zdraví, peníze a možná i o společnost kolegů nekuřáků, ale přesto bojují udatně jak Jan Lucemburský u Kresčaku. Taková statečnost je hodna lepší věci.

28. března 2013 8:41Inconnu
Bojujeme tam, kde se cítíme nejvíc ohroženi. Bohužel z obou stran se místo snahy o (slušné) řešení problému ozývá jen válečný pokřik. A vsadím se, že až se "vypořádáme" s kuřáky, přide na řadu další malá svoboda někoho dalšího...

28. března 2013 15:50vikpet - příležitostný kuřák h
Tady má asi kus svoji pravdy opravdu každý, asi nebude jiná možnost, než to demokraticky zakázat. Dobrovolně se svého práva nevzdám. Ale budu respektovat... :o)

3. dubna 2013 19:02alf
Ještě doplnění k té udatnosti Jana Lucemburského, vložím citaci :" V této bitvě anglická pěchota s lučištníky dokázala své prvenství nad francouzskou rytířskou jízdou. V bitvě ztratili Angličané jen 3 rytíře a 40 pěšáků, kdežto Francouzi 1500 rytířů a ještě více pěchoty." Opravdu povedený den. Ještě k těm daním z cigaret - stát kasíruje na spotřební dani a DPH z 1 krabičky Spart, která stojí 80 Kč, cca 68Kč.

26. listopadu 2013 15:28J
ok

Jméno:
Komentář:
Napiš 64:

TOPlist © Pavel Šimáček 2010-2018