INFORMAČNÍ KANÁL ŠACHOVÉHO SVAZU OLOMOUCKÉHO KRAJE
Jednou větou
Propozice i plakát k tradičnímu turnaji Losinský kapr jsou v kalendáři.
Vzhledem k odloženému Mistrovství Moravy mládeže bude online soustředění KTC probíhat i v pondělí a úterý 26. a 27. října.
Všechny šachové soutěže jsou od 12. do 25. října odloženy.
Novoborský šach. server
Turnaj na internetu - partie, výsledky, ceny
Online tréninky a online zahájení na měsíc listopad/november v roce 2020 - Robert Cvek
Šachový turnaj na internetu
8. Viši Anand
Šachový svaz ČR
Můj klub 2021
Mládež ve Švédsku
Šachový klub Říčany 1925 má nového generálního sponzora
Češi ve světové lize LCWL na chess.com
Jihomoravský šach. svaz
LearningChess zdarma do oddílů i škol
Zahájily mládežnické soutěže družstev
Okresní přebor mládeže v on-line rapid šachu s otevřenou účastí
Zemřel Jan Karber
A64 Grygov
První zápasy družstev
Babí léto ve Valašské Bystřici
MČR mládeže v rapidu
Výborné výkony na Turnaji přátelství
ŠK 1921 Zábřeh
Pozastavení tréninku
Zrušení turnaje
Mistrovství Evropské Unie 2020
2.liga po velkém drama udržena
Literatura k studiu
Poslední komentáře
Jaké to je a jaké to bude
Pynda,Mynda, taky Cynda(25.10. 11:55)
Koutek olomouckých šachistů
Aleš Hradsky(25.10. 11:53)
EXTRALIGA
1.Slavia Kroměříž00.0
ŠK Dopravní podnik Praha00.0
BŠŠ Frýdek-Místek A00.0
BŠŠ Frýdek-Místek B00.0
INGEM - ŠK Líně00.0
1. Novoborský šachový klub00.0
Labortech Ostrava00.0
ŠK Slavoj Poruba00.0
Výstaviště Lysá nad Labem00.0
ŠK Zikuda Turnov00.0
ŠK Duras BVK Královo Pole00.0
Moravská Slavia Brno00.0
GASCO Pardubice00.0
Siesta Solution Unichess00.0
EXTRALIGA MLÁDEŽE východ
1.BŠŠ Frýdek-Místek1218.5
2.ŠK Staré Město1215.0
3.ŠK DURAS BVK Brno712.0
4.TJ Spartak Vlašim613.5
5.ŠŠPM Lipky HK410.5
6.ŠK AD Jičín39.0
7.2222 ŠK Polabiny19.5
8.SK Prostějov18.0
1.LIGA VÝCHOD
1.Slavoj Český Těšín36.0
2.ŠK Staré Město35.5
3.ŠK Gordic35.5
4.Šachy Hošťálková35.0
5.Moravská Slavia Brno B34.5
6.TJ CHS Chotěboř14.0
ŠK Slavoj Poruba B14.0
8.TJ Vlčnov03.5
9.A64 PROCLIENT Grygov03.0
10.TŽ Třinec02.5
11.SK Slavia Orlová02.5
12.ŠK Vsetín02.0
1.LIGA MLÁDEŽE D
1.BŠŠ Frýdek-Místek "B"916.0
2.Lokomotiva Krnov "A"712.5
3.ŠK Zlín-Malenovice712.0
4.BŠŠ Frýdek-Místek "C"68.0
5.A64 Grygov47.5
6.ŠO Kunovice37.5
7.TJ Sokol Ústí37.0
8.SK Slavia Orlová36.0
9.TJ Ostrava14.5
10.Lokomotiva Krnov "B"04.5
11.ŠK Kuřim04.5
12.ŠK Jeseník00.0
2.LIGA D
1.ŠK 1921 Zábřeh00.0
Panda Rychnov nad Kněžnou00.0
TJ Žďár nad Sázavou00.0
TJ ŠO Chrudim00.0
ŠK Lípa00.0
TJ Štefanydes Polička00.0
ŠK Vysoké Mýto00.0
TJ Slavia Hradec Králové00.0
TJ Jiskra Hořice00.0
TJ Lanškroun00.0
2222 ŠK Polabiny C00.0
ŠK Ústí nad Orlicí00.0
2.LIGA F
1.TJ Tatran Litovel00.0
SK Prostějov00.0
TJ Ostrava00.0
BŠŠ Frýdek-Místek C00.0
TŽ Třinec B00.0
ŠK Karviná00.0
TJ Slovan Havířov00.0
Labortech Ostrava B00.0
TJ Baník Havířov00.0
ŠK TJ Dolní Benešov00.0
Sokol Dobrá00.0
SK Slavia Orlová B00.0
KRAJSKÝ PŘEBOR
1.ŠK Velké Losiny36.5
2.ŠK Mohelnice36.0
3.SK Prostějov B35.5
4.TJ Sokol Skalička35.0
SK ROŠÁDA Prostějov35.0
STAV-IZOL ISO Olomouc35.0
7.ŠK DUE POP Uničov03.0
ŠK Jeseník03.0
TJ Sokol Přemyslovice03.0
10.TJ Zlaté Hory02.5
11.Sigmia Olomouc02.0
12.Agentura 64 Grygov B01.5
13.Tatran Litovel B00.0
OBLASTNÍ PŘEBOR SEVER
1.Řetězárna Česká Ves A00.0
Tatran Litovel C00.0
ŠK 1921 Zábřeh C00.0
ŠK ZŠ Horka nad Moravou00.0
ŠK Loštice A00.0
ŠK Šternberk00.0
Velké Losiny B00.0
ŠK 1921 Zábřeh B00.0
TJ Libina00.0
ŠK Bohuňovice A00.0
OBLASTNÍ PŘEBOR JIH
1.T.J. Sokol Přemyslovice B00.0
SK Prostějov D00.0
SK Prostějov C00.0
T.J. Sokol Skalička B00.0
T.J. Sokol Tovačov00.0
ŠK Vinary00.0
ŠK Olomouc B00.0
A64 PřF Olomouc00.0
Sigmia Olomouc B00.0
Sokol Citov00.0
Sokol Konice00.0

Sezóna

25. ledna 2013 17:59Richard Biolek
Mistrovství Olomouce skončilo
Ve středu 23.1.2013 skončilo Otevřené mistrovství Olomouce, které probíhalo na Univerzitě Palackého od listopadu tempem jedno kolo týdně.

Poslední kolo bylo poněkud rozpačité, neboť se prezentovalo tak málo hráčů, že nebylo možno kolo nasadit. Po dohodě tedy byl přítomným přiřknut kontumační půlbod za účast a uskutečnil se malý rapídek.

V Mistrovství Olomouce zvítězil trochu překvapivě, ale naprosto zaslouženě, student UP Olomouc David Schaffer z Poličky, který sice v prvních třech kolech dvakrát prohrál, ve 4.-9. kole měl ale nejen 100% docházku, ale i výsledek.


mistr Olomouce David Schaffer

Druhé místo obsadil Marek Růžička ze Sigmie Olomouc, který může litovat své jedné neúčasti a zejména také nezvládnutí dobře rozehrané partie s budoucím vítězem, kde v časové tísni tak dlouho usiloval o výhru, až přehlédl jednotahový mat. Rovněž třetí v pořadí Tomáš Ochman z AŠK Olomouc předvedl vyzrálou hru a místo na stupních vítězů mu náleží právem.

Čtvrtý byl Miloš Roháč z GARDE, který se zúčastnil všech kol, ale jeho výkony byly značně proměnlivé - výborné partie bohužel byly střídány těžkými minelami. Páté místo a cenu pro nejlepšího seniora získal Leo Malinovský ze Sigmie, nejlepším dorostencem byl David Charvot (celkově 13.), nejlepší ženou Jana Biolková (16.) oba reprezentanti Agentury 64 Grygov - bohužel na této akci jediní.

Celkově se zapojilo 18 hráčů, polovina z nich měla maximálně jednu absenci, ostatní poměrně často chyběli, což poznamenalo závěr turnaje. Ale jakožto obnovená premiéra tohoto typu turnaje (po letech půstu v Olomouci) se Mistrovství osvědčilo a věříme, že další ročník, který je plánován na podzim 2013 bude početněji i kvalitněji obsazen.


starší zprávanovější zpráva

Jméno:
Heslo:

Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.

TOPlist © Pavel Šimáček 2010-2020