OBLASTNÍ PŘEBOR JIH

Sezóna

10. prosince 2010 11:55Karel Volek
ŠACHOVÝ PŘEBOR MLÁDEŽE ZABODOVAL

Sněhová kalamita, v období počátku měsíce prosince neobvyklá, mohelnickým pořadatelům druhého turnaje Krajského přeboru mládeže v rapid šachu v DDM Magnet Mohelnice, do poslední chvíle nezaručovala přesný odhad účasti. Například doprava početné výpravy ze vzdálené České Vsi na Jesenicku závisela na sjízdnosti komunikací. Nakonec se v sobotu 4. prosince sešlo na startu dokonce 52 účastníků, kteří svým počtem překonali loňskou účast, aby ve třech věkových kategoriích bojovali o další body pro zápočet do série pěti turnajů v rámci Grand Prix přeborů mládeže Olomouckého kraje.

V nejmladší kategorii "A" (r.2001 a mladší) zvítězil Vojtěch Jiříček ze Sokola Skalička ziskem 6 bodů před druhým Ivošem Grešákem (ŠK Řetězárna Česká Ves) a třetím Martinem Nehybou (Sokol Skalička) oba 5,5 b. Jen s půlbodovou ztrátou se za nimi na čtvrtém místě umístil domácí hráč Radomír Kolář a výrazně si tak vylepšil loňské 14.místo. Podobným způsobem vylepšil loňské poslední místo nemladší hráč turnaje, pětiletý Jan Kolář (nyní již bez asistence tatínka), ziskem 3 bodů a obsazením 12.místa z celkových 17 hráčů. S ohledem na skutečnost, že tuto kategorii má vzhledem ke svému věku „předplacenou“ na další čtyři roky, bude zajímavé sledovat jeho další výkonnostní růst. Další mohelnický hráč Michal Zbranek na svém prvním turnaji obsadil 14.místo.

V kategorii „B“ (r.1999 a mladší) dosažením 6 bodů obsadil 1.místo Michal Kment z SK Rošáda Prostějov. S odstupem půl bodu následoval Milan Skula (Agentura 64 Grygov) a s pěti body třetí Jakub Jiříček (Sokol Skalička). V této kategorii se z domácích borců umístil na 10.místě, z celkových 19 hráčů, Lukáš Zbranek.

V kategorii „C“ (r.1997 a mladší) hrálo šestnáct účastníků. Tato skupina probíhala v režii zkušených hráčů Jiřího Navrátila (TJ UNEX ŠK Uničov) který ziskem 6,5 bodu zvítězil a druhého v pořadí Jakuba Vaculíka (TJ Sokol Šumperk) se 6 body. Třetí Marian Poljak (Spartak Přerov) měl již na vítěze odstup dvou bodů.

Nejlepší hráči z každé kategorie byli na závěr turnaje dekorováni medailemi, diplomy a nechyběly ani věcné ceny. Všichni účastníci kromě cen obdrželi i tradiční účastnické listy.

Početná účast svědčí o tom, že mládežnický šach v našem kraji neprochází vážnější krizí a stále se vyskytují vedoucí výprav i rodiče dětí, ochotni věnovat dětem svůj čas a přijet i ze vzdálených míst. Dlouhodobá vzájemná spolupráce DDM Magnet a šachového oddílu DDM&TJ Mohelnice, o.s., garantuje kvalitní zajištění akce, která se uskutečnila za finanční podpory Města Mohelnice.

starší zprávanovější zpráva

10. prosince 2010 12:28Pavel Šimáček
Děkuji Karlu Volkovi za zaslání fotografií. Pořadí seriálu Grand Prix jsem umístil mezi výsledky odehraných turnajů, případně je najdete, když kliknete sem. Detailní popis hodnocení seriálu najdete mezi dokumenty ŠSOK.