INFORMAČNÍ KANÁL ŠACHOVÉHO SVAZU OLOMOUCKÉHO KRAJE
Jednou větou
Propozice i plakát k tradičnímu turnaji Losinský kapr jsou v kalendáři.
Vzhledem k odloženému Mistrovství Moravy mládeže bude online soustředění KTC probíhat i v pondělí a úterý 26. a 27. října.
Všechny šachové soutěže jsou od 12. do 25. října odloženy.
Novoborský šach. server
Šachový turnaj na internetu
8. Viši Anand
Pozvánka na zápas se Slovenskem
Nošení roušek a šachové soutěže
Šachový svaz ČR
Šachový klub Říčany 1925 má nového generálního sponzora
Češi ve světové lize LCWL na chess.com
Komuniké ze 147. schůze VV ŠSČR
Online turnaj školních týmů EXPO Dubai 2020
Jihomoravský šach. svaz
LearningChess zdarma do oddílů i škol
Zahájily mládežnické soutěže družstev
Okresní přebor mládeže v on-line rapid šachu s otevřenou účastí
Zemřel Jan Karber
A64 Grygov
První zápasy družstev
Babí léto ve Valašské Bystřici
MČR mládeže v rapidu
Výborné výkony na Turnaji přátelství
ŠK 1921 Zábřeh
Pozastavení tréninku
Zrušení turnaje
Mistrovství Evropské Unie 2020
2.liga po velkém drama udržena
Literatura k studiu
Poslední komentáře
Koutek olomouckých šachistů
Jiří Zapletal(24.10. 11:18)
EXTRALIGA
1.Slavia Kroměříž00.0
ŠK Dopravní podnik Praha00.0
BŠŠ Frýdek-Místek A00.0
BŠŠ Frýdek-Místek B00.0
INGEM - ŠK Líně00.0
1. Novoborský šachový klub00.0
Labortech Ostrava00.0
ŠK Slavoj Poruba00.0
Výstaviště Lysá nad Labem00.0
ŠK Zikuda Turnov00.0
ŠK Duras BVK Královo Pole00.0
Moravská Slavia Brno00.0
GASCO Pardubice00.0
Siesta Solution Unichess00.0
EXTRALIGA MLÁDEŽE východ
1.BŠŠ Frýdek-Místek1218.5
2.ŠK Staré Město1215.0
3.ŠK DURAS BVK Brno712.0
4.TJ Spartak Vlašim613.5
5.ŠŠPM Lipky HK410.5
6.ŠK AD Jičín39.0
7.2222 ŠK Polabiny19.5
8.SK Prostějov18.0
1.LIGA VÝCHOD
1.Slavoj Český Těšín36.0
2.ŠK Staré Město35.5
3.ŠK Gordic35.5
4.Šachy Hošťálková35.0
5.Moravská Slavia Brno B34.5
6.TJ CHS Chotěboř14.0
ŠK Slavoj Poruba B14.0
8.TJ Vlčnov03.5
9.A64 PROCLIENT Grygov03.0
10.TŽ Třinec02.5
11.SK Slavia Orlová02.5
12.ŠK Vsetín02.0
1.LIGA MLÁDEŽE D
1.BŠŠ Frýdek-Místek "B"916.0
2.Lokomotiva Krnov "A"712.5
3.ŠK Zlín-Malenovice712.0
4.BŠŠ Frýdek-Místek "C"68.0
5.A64 Grygov47.5
6.ŠO Kunovice37.5
7.TJ Sokol Ústí37.0
8.SK Slavia Orlová36.0
9.TJ Ostrava14.5
10.Lokomotiva Krnov "B"04.5
11.ŠK Kuřim04.5
12.ŠK Jeseník00.0
2.LIGA D
1.ŠK 1921 Zábřeh00.0
Panda Rychnov nad Kněžnou00.0
TJ Žďár nad Sázavou00.0
TJ ŠO Chrudim00.0
ŠK Lípa00.0
TJ Štefanydes Polička00.0
ŠK Vysoké Mýto00.0
TJ Slavia Hradec Králové00.0
TJ Jiskra Hořice00.0
TJ Lanškroun00.0
2222 ŠK Polabiny C00.0
ŠK Ústí nad Orlicí00.0
2.LIGA F
1.TJ Tatran Litovel00.0
SK Prostějov00.0
TJ Ostrava00.0
BŠŠ Frýdek-Místek C00.0
TŽ Třinec B00.0
ŠK Karviná00.0
TJ Slovan Havířov00.0
Labortech Ostrava B00.0
TJ Baník Havířov00.0
ŠK TJ Dolní Benešov00.0
Sokol Dobrá00.0
SK Slavia Orlová B00.0
KRAJSKÝ PŘEBOR
1.ŠK Velké Losiny36.5
2.ŠK Mohelnice36.0
3.SK Prostějov B35.5
4.TJ Sokol Skalička35.0
SK ROŠÁDA Prostějov35.0
STAV-IZOL ISO Olomouc35.0
7.ŠK DUE POP Uničov03.0
ŠK Jeseník03.0
TJ Sokol Přemyslovice03.0
10.TJ Zlaté Hory02.5
11.Sigmia Olomouc02.0
12.Agentura 64 Grygov B01.5
13.Tatran Litovel B00.0
OBLASTNÍ PŘEBOR SEVER
1.Řetězárna Česká Ves A00.0
Tatran Litovel C00.0
ŠK 1921 Zábřeh C00.0
ŠK ZŠ Horka nad Moravou00.0
ŠK Loštice A00.0
ŠK Šternberk00.0
Velké Losiny B00.0
ŠK 1921 Zábřeh B00.0
TJ Libina00.0
ŠK Bohuňovice A00.0
OBLASTNÍ PŘEBOR JIH
1.T.J. Sokol Přemyslovice B00.0
SK Prostějov D00.0
SK Prostějov C00.0
T.J. Sokol Skalička B00.0
T.J. Sokol Tovačov00.0
ŠK Vinary00.0
ŠK Olomouc B00.0
A64 PřF Olomouc00.0
Sigmia Olomouc B00.0
Sokol Citov00.0
Sokol Konice00.0

Sezóna

16. prosince 2019 9:50Pavel Koriťák
Nejtěsnější rozdíl
V neděli 15. prosince bylo v klubovně ŠK Jeseník odehráno 5. kolo Oblastního přeboru Sever mezi družstvy ŠK Jeseník B a TJ Libina. Utkání nemělo jednoznačného favorita, a tak jeseničtí borci měli reálné naděje urvat nějaký ten bod.

Zápas začal „vítězstvím z výkopu“ Míši Gvizdové (1185) s Ladislavem Köhlerem (1092) na 8. šachovnici.

Poté se podařilo v partii plné zvratů přidat další bod Bedřichu Táborskému (1625), který na 3. šachovnici porazil Jaroslava Kaňoka (1400).

První půlbod hostům zařídil na 4. šachovnici Lubomír Pořízka (1515) když remizoval s naším Milanem Šmoldasem (1600).

Za další půlhodinu podlehl na 5. šachovnici v souboji talentů náš Martin Valíček (1390) Denisku Paškovi (1318).

Na 3,5:1,5 pro jesenické Béčko zvýšil po precizně odehrané koncovce Martin Šmida (1518) na 7. šachovnici, kde porazil Radka Chlupa (1679).

Zbývaly odehrát tři partie a vidina bodového úspěchu byla velmi blízko. Navíc situace na všech šachovnicích byla v tu dobu více méně remízová. Šachisté z Libiny však díky neskutečnému závěru zápas dokonale otočili.

Nejprve na 6. šachovnici po chybě v koncovce prohrál Karel Dočkal ml. (1405) s Nikolou Hartingerem (1669).

Poté na 2. šachovnici v ostré koncovce „buď anebo“ podlehl Bogdan Kolodziej (1692) Zdeňku Kamlerovi (1910) a nakonec na 1. šachovnici přehrál Antonín Hartinger (1874) Vladimíra Halamu (1701).

I přes prohru 3,5:4,5 si všichni naši hráči zaslouží velké poděkování za předvedené výkony.

Nutno ještě podotknout, že z tohoto zápasu vysílal náš klub svůj jubilejní 40. online přenos. Montáž a demontáž každého online přenosu zabere zhruba 3 hodiny, což suma sumárum znamená úctyhodných 120 hodin odvedené práce, za kterou patří všem členům našeho klubu, kteří se na online přenosech podílejí velké poděkování. Všechny online přenosy jsou k přehrání na našem jesenickém webu.

fotogalerie ze zápasu

článek převzat z webu ŠK Jeseník


starší zprávanovější zpráva

Jméno:
Heslo:

Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.

TOPlist © Pavel Šimáček 2010-2020