INFORMAČNÍ KANÁL ŠACHOVÉHO SVAZU OLOMOUCKÉHO KRAJE
Jednou větou
Jubilejní 10. ročník rapid turnaje O Pohár krále Tvarůžka se bude konat 30. listopadu.
KM ŠSOK vyhlásila konkurzy na pořádání dalších krajských přeborů.
KM ŠSOK vyhlašuje konkurz na pořádání Otevřeného krajského přeboru mládeže. Termín podání je 10. října.
Druhý turnaj Grand Prix se bude konat 16. listopadu v Zábřehu.
Novoborský šach. server
Zvítěžil Vojtěch Zwardoň
MMČR tělesně postižených na známém místě
128
Mistrovství České republiky amatérů ( hráčů do 2200 ELO) ve Vlčnově – pozvánka
Šachový svaz ČR
MS dětí pohledem Jany Šilhavé
Pozvánka na přednášku pro rodiče a trenéry
Ivančuk i Gelfand na extraligových soupiskách
Zlatý Oříšek 2019
Jihomoravský šach. svaz
Ve šlapanických Lítých bojích zvítězil se 6 body Benedikt Hofírek
Memoriál Josefa Oharka
Vyškovské MČR juniorů a juniorek v rapid šachu připraveno
11.Svatováclavský turnaj v Kyjově
A64 Grygov
Ohlédnutí za šachovým létem
Mládež v Bezměrově
Domašov 2019
V Třešti podprůměr, ve Zlíně slušně
ŠK 1921 Zábřeh
Přihlašovací formulář na turnaj.
Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu
Začneme BLESKEM
Před prázdninový blesk
Literatura k studiu
Poslední komentáře
Fialový koutek
Jura(23.9. 8:20)
EXTRALIGA
1.SK Slavoj Poruba00.0
SK Duras BVK00.0
GASCO Pardubice00.0
SK Zikuda Turnov00.0
SK Dopravni podnik Praha00.0
Siesta Solution Unichess00.0
BSS Frydek-Mistek00.0
Slavia Kromeriz00.0
Vystaviste Lysa nad Labem00.0
1. Novoborsky sachovy klub00.0
Labortech Ostrava00.0
Moravska Slavia Brno00.0
1.LIGA VÝCHOD
1.Slavoj Český Těšín00.0
TŽ Třinec00.0
ŠK Staré Město00.0
BŠŠ Frýdek-Místek "B"00.0
Moravská Slavia Brno "B"00.0
Zbrojovka Vsetín00.0
Šachy Hošťálková00.0
SK Slavia Orlová00.0
Panda Rychnov n. K.00.0
ŠK Slavoj Poruba "B"00.0
ŠK Gordic00.0
TJ Ostrava00.0
2.LIGA D
1.SK 1921 Zabreh00.0
TJ Zdar nad Sazavou00.0
TJ Slavia Hradec Kralove00.0
TJ Lanskroun00.0
2222 SK Polabiny C00.0
TJ Stefanydes Policka00.0
TJ SO Chrudim00.0
Rapid Pardubice00.0
TJ CHS Chotebor00.0
SK Vysoke Myto00.0
SK Lipa00.0
Snezka TJ Nachod00.0
2.LIGA F
1.A64 Proclient Grygov00.0
TJ Tatran Litovel00.0
BŠŠ Frýdek-Místek "C"00.0
TŽ Třinec "B"00.0
ŠK Slavoj Poruba "C"00.0
Baník Havířov00.0
ŠK Karviná00.0
Sokol Vrbno pod P.00.0
Labortech Ostrava "B"00.0
TJ Slovan Havířov00.0
SK Slavia Orlová "B"00.0
TJ Ostrava "B"00.0

Sezóna

14. července 2019 12:00Vojtěch Mlýnský
I velmistra Žilku konečně zlákal Bouzovský rapid
12. ročník Bouzovského rapid turnaje se letos opět konal již první sobotu v červenci, tentokrát 6. 7. 2019. Horký letní den si přijelo u šachů zpříjemnit 84 hráčů, což představuje takový ideální počet pro pořadatele z hlediska „logistiky“. Nemálo hráčů přijelo na kole, takže bez šachové soupravy. Naštěstí s tím již počítáme a dodatečně bychom tak chtěli poděkovat sousednímu oddílu z Loštic, který nám šachový materiál zapůjčil. Jasným favoritem na vítězství se stal GM Štěpán Žilka, který se přihlásil již poněkolikáté, ale letos mu to k velké spokojenosti pořadatelů konečně vyšlo! Znepříjemnit pozici mu měla zejména šestice hráčů s elem přes 2100: IM Zdeněk Beil (ŠO Kunovice), Petr Koutný z TJ Vlčnov, Losinský René Frnka, talentovaní Patrik Gnida (ŠK Karviná) a Jan Horák (Region Panda) a nejvýše nasazená žena, WIM Petra Sochorová z ŠK Garde Lipovec.

Štěpán Žilka prošel turnajem bez problémů, hrál poklidné šachy, kdy stavěl perspektivní pozice a hlídal si čas. Soupeři pak povětšinou v omezeném čase chybovali, případně se při snaze držet si vyrovnaný čas dostali do strategicky méněcenné pozice. Nepřísluší mi hodnotit hru velmistra, ale přišlo mi, že se u partii Štěpán moc „nezapotil“. Jeho cíl určitě nebylo jen turnaj vyhrát, ale vyhrát i všechny partie. A podařilo se mu to! Zajímavé bylo to, že se jeho nejbližší soupeři poráželi mezi sebou, a tak mu počítač nalosoval z hráčů s ratingem přes 2100 jen René Frnku v pátém kole. Důležitá byla zřejmě partie 3. kola s Vladimírem Adámkem (SK Rošáda Prostějov), kdy Vladimír Adámek v podstatě ve vyrovnané pozici s lehce lepším časem vyrobil hrubku a partii musel vzdát. Štěpán Žilka tedy jednoznačně ovládl 12. ročník turnaje s bilancí 9 bodů z 9 kol, což se v historii turnaje povedlo jen dvojnásobnému vítězi Tomáši Cagašíkovi v roce 2014.

Po uzavření startovní listiny se tak nějak čekalo, že se bude reálně hrát až o druhé místo. To nakonec obsadil výborně hrající Vladimír Adámek. Před partií 3. kola se Štěpánem Žilkou mě požádal o fotku s velmistrem. (Snad mu byla doručena... :-)) Štěstí v partii mu to sice nepřineslo, nicméně smolná prohra jej „správně“ nakopla a mimo „gentlemanské“ remízy z předposledního kola s Petrou Sochorovou již zaznamenal jen samé výhry, což znamenalo samostatné 2. místo (7,5 bodu) s jednobodovým náskokem před čtveřicí hráčů na 3. - 6. místě. Pomocné hodnocení rozhodlo, že na „bedně“ bude Miroslav Beneš ze Slavie Kroměříž.

podrobné výsledky turnaje na Chess-Results

Na 17. místě se umístil Tomáš Lančarič, jediný zahraniční účastník, který je registrován pod Slovenskou federací. Na turnaj přijel z dalekých Loun za Prahou, a musel tak absolvovat bezmála čtyřhodinovou cestu autem. Sice odjel před vyhlášením (bohužel jsem mu ve spěchu zapomněl dát aspoň nějakou cenu), ale podle vlastních slov byl spokojený, zahrál si pěkné partie s velmistry. Spokojeně na vyhlášení vypadal i všem dobře známý Karel Volek, který sice skončil až ve třetí desítce (kam ho odsunula prohra z posledního kola s Františkem Vykydalem), ale podle vlastních slov sehrál bojovné partie, které mu zpříjemnily šachový den. Velice spokojený byl i jediný zástupce pořádajícího oddílu - Miroslav Plhák, který sehrál všechny partie s hráči s výrazně vyšším ratingem a nakonec získal 4,5 bodu. Nejlepší ženou byla vyhlášena Petra Sochorová (6,5 bodu a 6. místo), která přijela na turnaj i se svým synkem. Ten vždy dohrál svoji partii dřív, a pak hned přiběhl k mamince a s napětím sledoval její počínaní.

Nejstarším účastníkem byl vyhlášen 88letý neregistrovaný hráč pan Stanislav Janda z Dolní Studénky. Cenu jsme při vyhlašovaní „operativně“ nazvali „Cena Františka Vykydala“, tradičního účastníka z Lokomotivy Brno, kterému cena uniká, protože je vždy nějak „zázračně“ až druhý nejstarší. I přes svůj úctyhodný věk ale opět podal výborný výkon a obsadil 16. místo s 6 body. O půl bodu jsem ho možná připravil, když mu v jasně vyhrané pozici v partii s P. Tkadlečkem spadl praporek. Poté mi reklamoval, že soupeř s „holým“ králem dělá nemožné tahy, jenže to už bylo po partii. Správně měl zastavit hodiny a přivolat rozhodčího dřív, než mu spadl praporek. Takto jsem musel dat partii za remis, což F. Vykydala pěkně vytočilo.

Menší „problém“ se také udal v partii talentovaného Jana Koláře z Mohelnice (5,5 bodu a 22. místo), který v partii s Jiřím Markem ve vyrovnané pozici a pár sekundách u každého hráče reklamoval nemožný tah soupeře. Měl pravdu, a tak jsem mu podle pravidel, které jsem řekl na začátku, přidal 2 minuty. Což mu v podstatě „zařídilo“ výhru a hodně rozezlilo J. Marka. Objektivně to asi měli dát za remízu, ale pravidla jsou pravidla a ta se musí respektovat, pokud se jinak nedohodnou. Jako nejmladší účastníky pořadatelé vyhlásili dva šestileté kluky - Tadeáše Bušinu z Konice a Štěpána Kroulíka (Region Panda) z Rychnova nad Kněžnou. Všechny děti dostaly navíc sladkosti. Pořadatelé děkují hráčům za slušné chování a přejí hezký zbytek léta strávený třeba i na dalších šachových akcích.

fotogalerie


starší zprávanovější zpráva

15. července 2019 10:10Jura
Krasny turnaj v atraktivnim prostredi, vyborna ucast, pekne ceny. Hraci sem radi jezdi. Jen jeden nedostatek, ktery jsem uz vzpomnel ve Fialovem koutku. Pouze 1 kloset a 1 pisoar je na tolik lidi fakt malo. V hospode opodal 1 klozet, 0 pisoaru. Ja vim, poradatele tohle napravit nemohou. Jinak jsem byl velmi spokojen a tesim se na pristi rocnik.

15. července 2019 10:53prostějovská šachová veřejnost
Turnaj na Bouzově se hraje v krásném prostředí. Je určen pouze pro hráče a jejich doprovod s autem. Veřejná hromadná přeprava hráčů autobusy neexistuje.Na uvedený problém by se měli pořadatelé při pořádání příštích ročníků především zaměřit. Je to velká škoda. V opačném případě by byla ještě daleko větší účast.

15. července 2019 11:11Jura
Z Litovle jede autobus v 8,32 a je v Bouzove v 9,15. Staci se domluvit s poradatelem. V 9 hodin se stejne nezacne

15. července 2019 11:20Jura
Navic s verejnou dopravou nikdo nic neudela. V sobotu z Litovle napr nejede autobus do Sternberka a do Konice. Na pochod Konicka strapace jsem musel jet z Cervenky pres Olomouc a Prostejov smerem na Dzbel. Do Sternberka se take musi vlakem pres Olomouc. Tan naopak jede bus v nedeli, je to pro navstevy ve sternberske nemocnici. S jizdnimi rady bohuzel nikdo nepohne

15. července 2019 11:47Jiří Fiala
S jízdními řády nikdo nepohne,ale dá se pohnout z dobou zahájení turnaje a s hracím tempem !

15. července 2019 15:37Morboj
Mě se ten turnaj taky moc líbil. Přátelská atmosféra, dobrá organizace, hezké ceny. Ani to nešťastné WC tolik nevadilo, jen jednou jsem čekal asi 2 minuty. To nestojí za řeč. Hrací tempo bych rozhodně neměnil, těch 5 minut navíc je příjemných. Jirko, opravdu to nešlo domluvit se s pořadateli? Byli příjemní a určitě by ti vyšli vstříc.

15. července 2019 18:28kodym pavel
Nazdar Juro, posílám Ti turistický pozdrav z Olomouce. Mám na Tebe dotaz: kolikrát jsi šel na Bouzov z rozcestí Hradečné,Bílé Lhoty,Měrotína? Dík za odpověd´Přeji Tobě hodně dalších kilometrů - škoda, že dnes již neexistují dříve velice populární 25, 50, 100 km pochody - byla by to dnes Tvá doména. Přeji Tobě i družstvu hodně zdaru ve druhé lize - a věřím, že Vaše působení nebude trvat jenom sezonu!

15. července 2019 20:00alf
Letos jsem si dal pauzu, ale turnaj je to pěkný, přijedu v dalších ročnících zase, ale to Wc je průser. Nechutně mokrý jeden ručník, který musí přežít celý turnaj, nachcáno po zemi ( někteří mají problém s mířením ), chcánky rozneseny až k bufetu. A propracovat se na velkou ? Tam je pernamentně obsazeno a zrovna jako obchod s levandulí to nevoní. To bych šel raději do lesíka vedle parkoviště. Daleko vhodnější místo se mi zdála místnost v zemědělském družstvu. Jen připojím malou perličku z turnaje v Pardubicích. Hrálo se na zimním stadioně, kde v každém patře jsou miliony záchodů. Budova je dimenzována tak, že v přestávce mezi třetinami odejde 8000 lidí na záchod. Jdu si zapálit ven na parkoviště před hlavní vchod a koukám, že na této frekventované chodbě, kde neustále někdo je, leží hovno. Bylo takové poctivě velké, se špičkou, jako když vám natočí zmrzlinu, žádný průjem. Hulím a říkám si, to si někdo udělal srandu a nastražil tam plastovou napodobeninu. Zfrknu cigáro, vracím se a uklizečka na místě činu mě vyvedla z omylu, bylo pravé. Mimochodem, nejbližší WC bylo cca 10 metrů daleko. A tak jsem u partie přemýtal, jak se to vůbec dá technicky provést. V chodbě neustále někdo je, že tam budete čapět se staženýma kalhotama se mi nezdá. Tak snad nějaká dáma v sukni, čapne, předstírá hledání v batohu, natočí zmrzlinu a odejde. Šachisti jsou fajn parta, musí být radost pro ně něco dělat.

16. července 2019 7:09Jiří Fiala
Rozhodně v Bouzově není možno počítat s tím,že na WC půjdu o přestávku! Na WC se dá jít jedině tehdy,když ostatní hrají! S tímto problémem se vůbec nepočítalo,když se zde turnaje začaly hrát! Zda se s tím dá něco dělat nevím! Možná obec Bouzov by mohla v blízkosti hrací místnosti vybudovat veřejné záchodky!Myslím,že tam chodí i turisté na nějaký Skansen v blízkosti hrací místnosti!Jinak jsou hygienické normy na kolik lidí je předepsán počet WC! Na Bouzově by to bylo asi proti normě!Pokud je někde prostorný WC jako v Prostějově na zámku je to pro hráče ozáza!

16. července 2019 7:10Jiří Fiala
Oprava: má být oáza!

16. července 2019 10:12Jura
Pavlu Kodymovi Z uved3neho rozcesti jsemnaBouz9v nikdy nesel, pouze nemolikrat jel na kole. Jinak se hluboce mylis, turisticke pochody existuji. Podivejse na stranky Klubu ceskych turistu.www.kct.cz

17. července 2019 17:35Vojtech Mlynsky
Zdravim vsechny a dekuji za ohlasy. Nad problemem s toaletami se zamyslime (a do dalsich rocniku s tim neco udelame). Stejne tak pri vyhlasovani chceme mit mikrofon, bohuzel se to vzdy nejak nestihne nachystat .. :-( Chtel bych se vyjadrit k "dostupnosti" a zacatku turnaje. Zacatek urcite posouvat nebudeme, to je nesmysl. Jak je zvykem z podobnych turnaju v okoli, "oficialni" zacatek v 9.00 se nikdy nedodrzi, zacne se hrat po vsech kontrolach vzdy tak o pul desate, takze se to u nas da stihnout busem z Litovle (samozrejme je "nutne" kontaktovat poradatele o pozdnim prijezdu). I pokud by nekdo dorazil treba na desatou/jedenactou, neni problem jej nasadit a vynechal by treba prvni/druhe kolo.. Vse je na domluve, jsme vstricni. Jeste konkretne k panu Fialovi a dalsim z Prostejova. Ja jsem napr. jel o pul sedme z Brna pres Prostejov, klidne bych se stavil i v Namesti (po turnaji jsme jel zase zpet). Mel jsem toho ale moc a nestihal jsem vse sledovat (hlavne tedy fialovy koutek, proto jsem na to nereagoval). Jak uz to nekdo psal, preci neni problem zkusit napsat mail (zavolat) do sousednich oddilu, jestli jede nekdo na turnaj a zeptat se na moznost se s nimi svest.. Z turnaje uz je to vetsinou jednodussi se k nekomu pridat.... Jeste konkretne p. Fialovi, kdyby jste nam napsal, klidne by pro vas prijel pan Plhak z Bohuslavic, znate se z turnaje v Namesti.. Stacilo nas nejak kontaktovat .. :-( Tak treba priste!

17. července 2019 19:45Jiří Fiala
Pane Mlýnský? Bydlím v Prostějově! Že by pan Plhák pro mě přijel z Bohuslavic do Prostějova? Ale mohl bych Vás zase příště kontaktovat,zda zase nepojedete z Brna přes Prostějov a já bych Vás v Prostějově někde počkal! Na některé kamarády není spoleh!S těmi toaletami se musí něco udělat současný stav je neúnosný! Věřím,že se něco vymyslí,že nebude nutno hrát v JZD!

25. července 2019 14:21Jiří Fiala
Ještě k alfově poukázání na pravý exkrement na chodbě a jeho údiv jak ho tam někdo mohl položit,když na chodbě stále někdo je!Před lety jsem pracoval v jednom domově důchodců!Vždy ráno,se na odd.na začátek chodby přivezly várnice s kakaem a postavily se ke dveřím!Určitou dobu tam stály! Sestry pak várnici naložili na vozík a rozvážely snídani a do hrnku nalévaly důchodcům kakao! Jednou sestra postavila várnici na vozík otevřela a chtěla nalévat kakao! Jenže v tu chvíli uviděla,že tam plave tučný exkrement! V tu chvíli se ji navalilo a malem se pozvracela! Sestry pak vyhodily kakao i s várnicí! Také nemohly pochopit jak důchodce stihl do várnice udělat velkou potřebu,když na chodbě je pořád pohyb! Asi se mu to podařilo v nestřežené chvilce,kdy si várnici spletl s toaletou!

28. července 2019 8:57Jura
Hovno ve varnici? Fuj to je hnus

28. července 2019 15:39Jiří Fiala
Juro! Chápu Tvoje rozhořčení! Ale to se také může přihodit!Svět není jen květinová zahrada!Na nedostatek na Bouzově jsme poukázali,pořadatelé jistě vyvinou úsilí,aby do příště tento nedostatek odstranili! Mají na to 1 rok!

Jméno:
Komentář:
Napiš 64:

TOPlist © Pavel Šimáček 2010-2018