INFORMAČNÍ KANÁL ŠACHOVÉHO SVAZU OLOMOUCKÉHO KRAJE
Jednou větou
Jubilejní 10. ročník rapid turnaje O Pohár krále Tvarůžka se bude konat 30. listopadu.
KM ŠSOK vyhlásila konkurzy na pořádání dalších krajských přeborů.
KM ŠSOK vyhlašuje konkurz na pořádání Otevřeného krajského přeboru mládeže. Termín podání je 10. října.
Druhý turnaj Grand Prix se bude konat 16. listopadu v Zábřehu.

Bleskáč v Náměšti na Hané
Dne 4. května proběhl v Náměšti na Hané 23. ročník bleskového turnaje Memoriál Ladislava Zbořila. Pořadatelem turnaje byl Městys Náměšť na Hané. Turnaj se hrál tempem 2 x 5 minut na 14 kol.

Na startu se sešlo 29 hráčů ze 16 šachových oddílů. Ač bylo hráčů méně, než je většinou na jiných turnajích, kvalitou hráčů to byl silný turnaj. Zejména titulovaní hráči na prvních místech startovní listiny byli velice silní, takže se dalo těžko tipovat, kdo získá 1. cenu.

Turnaj vyhrál překvapivě ale zaslouženě Roman Závůrka z SK Prostějov ziskem 11 bodů. Druhý FM Fera Vrána z ŠK Staré Město vybojoval 10,5 bodu. Perličkou je, že si na turnaj odskočil z probíhajícího MČR v Ostravě, jen aby se tam pak zase vrátil na odpolední kolo! Na třetím místě se pak umístil FM Tomáš Cagašík ze Slávie Kroměříž též s 10,5 body.

závěrečné pořadí v xls

konečné výsledky na chess-results

Turnaj kvalitně počítačově řídil a rozhodčím byl pan Karel Volek z Mohelnice. Jako vždy byl zárukou kvality, i proto bývá často pozván na různé šachové turnaje do této funkce. Fotografem turnaje byl Ing. Jan Chytil z Náměště na Hané. Turnaj proběhl v naprosté pohodě a bez problémů. O občerstvení hráčů se postarala Restaurace "Na Záložně", kde hráči měli jednotný oběd, a to kuřecí nebo vepřový řízek s bramborovým salátem. Kdo nechtěl řízek, mohl si po oznámení kuchaře dát knedlo-vepřo-zelo nebo bramborové knedlíky plněné uzeným masem. Polévku si hráči mohli vybrat ze dvou druhů. Jídlo bylo kvalitní, řízky byly velké!

Cenu v turnaji získal každý hráč, a protože cen bylo více než hráčů, tak ceny co zbyly, jsem rozdal zájemcům. Poděkování patří městysu Náměšť na Hané, který nám zdarma zapůjčuje hrací sál, dále Karlu Volkovi, Vladimíru Adámkovi za to, že mě a Romanovi zajistil odvoz z Prostějova do Náměště a také pomáhal na přípravě hracího sálu, rovněž dík patří pomocníkům Romanu Závůrkovi a Ladislavu Pruckovi!

Co říci závěrem: Turnaj se vydařil, za rok zas v Náměšti na Hané!

fotogalerie z turnaje

starší zprávanovější zpráva

6. května 2019 6:21Jiří Fiala
Poděkování patří také paní Fišarovè,zaměstnankyni Městyse Náměšť na Hané,která každý rok nachystá hrací sál!

6. května 2019 6:36Jiří Fiala
Nyní to byl 23.ročník bleskového turnaje! Již se ozývaly hlasy,abych bleskáč změnil na rapid! Hodlám,ale 25 ročníků udělat bleskový turnaj a pak se rozhodnu,zda 26.ročník změnit na rapid,nebo pokračovat v bleskovém turnaji!Mě osobně by více rapid vyhovoval! Byl by na 2x15 min bez jakéhokoliv přidávání času na tah a buď na 7 nebo 9 kol! Zahájení vždy v 10 hod.,což je časový posun proti jiným rapidům,které začínají v 9 hod! Karel Volek poznamenal,že bleskový turnaj je již vzácností oproti rapidům,neboť se hraje v Trnávce a pak v Brně na memoriálu Jurky! Letos 9.5. Na moje doporučení již v minulosti organizátor Neklan Vyskočil zvýšil počet cen z 20 na 40! Na rozmyšlení zda v Náměšti bleskáč nebo rapid máme dost času!

6. května 2019 9:15Jiří Fiala
Oprava! Bleskový turnaj Mirka Jurky v Brně se nekoná 9.5 ale až 9.6!!