INFORMAČNÍ KANÁL ŠACHOVÉHO SVAZU OLOMOUCKÉHO KRAJE
Jednou větou
VV ŠSČR vydal metodické pokyny k blížícím se soutěžím družstev.
Poslední komentáře
Koutek olomouckých šachistů
Jiří Zapletal(17. října 2021 22:37)
Kalendář akcí
17.10.Oblastní přebor Jih − 1. kolo
17.10.Oblastní přebor Sever − 1. kolo
22.10.Soustředění KTC
23.10.Soustředění KTC
24.10.Krajský přebor − 3. kolo
26.−31.10.Mistrovství Moravy a Slezska mládeže
Šachový svaz ČR
Hybridní ME mládeže a juniorů zahájeno
Šachové čtení na víkend: Anatolij Karpov na návštěvě Slovenska
Startuje extraliga. S novým názvem i komentovanými přenosy
Finále šachy.cz Extraligy se bude hrát ve Frýdku-Místku
Nový šachový server
Extraligový víkend po dvou kolech
Mistrovství ČR v šachu dětí do 8 let zná své vítěze
Diskusní článek - diskuze o čemkoliv
LCWL - večer argentinského tanga a šachu
Šachové weby
A64 Grygov
Áčko na 50%
Dobrý vstup do dorostenecké ligy
ŠK 1921 Zábřeh
BLESKOVKY
ZAHÁJENÍ SEZÓNY 2021
SK Prostějov
Haluzová remíza
Vítězství v oblasti
ŠK Olomouc
Poslední sbohem
Zápas na tři dějství
ŠK Vinary
VINARSKÝ KRÁL/KRÁLOVNA
SEZÓNA ZAČÍNÁ !!!
ŠK Velké Losiny
ŠK Mohelnice
ŠK Jeseník
Řetězárna Česká Ves
TJ Spartak Přerov
ŠK Šternberk
ŠK Loštice
EXTRALIGA
1.1. Novoborský ŠK611.5
2.Výstaviště Lysá nad Labem610.0
3.ŠK Dopravní podnik Praha69.5
4.ŠK Zikuda Turnov49.0
5.BŠŠ Frýdek-Místek B38.0
6.BŠŠ Frýdek-Místek A37.5
7.GASCO Pardubice35.5
8.Slavia Kroměříž17.5
9.INGEM - ŠK Líně17.5
10.ŠK Slavoj Ostrava - Poruba17.0
11.Siesta Labs Unichess07.0
12.Labortech Ostrava06.0
13.Moravská Slavia Brno00.0
ŠK Duras BVK Královo Pole00.0
EXTRALIGA MLÁDEŽE východ
1.ŠK DURAS BVK Brno1217.0
2.2222 ŠK Polabiny A914.0
3.BŠŠ Frýdek-Místek A615.0
4.ŠK Staré Město612.5
5.ŠK AD Jičín611.5
6.ŠŠPM Lipky HK611.0
7.TJ Spartak Vlašim38.5
8.SK Prostějov06.5
1.LIGA VÝCHOD
1.Šachy Hošťálková610.0
2.ŠK Staré Město49.0
ŠK Vsetín49.0
4.TŽ Třinec49.0
5.ŠK Slavoj Poruba B48.5
6.TJ Vlčnov39.5
7.A64 PROCLIENT Grygov39.0
8.Moravská Slavia Brno B28.0
9.ŠK GORDIC16.5
10.Slavoj Český Těšín16.0
11.TJ CHS Chotěboř06.5
12.SK Slavia Orlová05.0
1.LIGA MLÁDEŽE D
1.BŠŠ Frýdek-Místek B914.5
2.Šachy Krnov A714.0
3.A64 Grygov713.0
4.ŠK Zlín-Malenovice712.0
5.TJ Ostrava69.5
6.ŠK Lokomotiva Brno49.5
7.SK Slavia Orlová48.5
8.BŠŠ Frýdek-Místek C47.5
9.TJ Sokol Ústí35.0
10.ŠK Jeseník05.0
Šachy Krnov B05.0
12.ŠO Kunovice04.5
2.LIGA D
1.TJ Slavia Hradec Králové36.5
ŠK Vysoké Mýto36.5
3.TJ Lanškroun35.5
Panda Rychnov/Kněžnou35.5
5.ŠK 1921 Zábřeh35.0
6.2222 ŠK Polabiny C34.5
7.TJ Štefanydes Polička03.5
8.TJ ŠO Chrudim03.0
9.ŠK Lípa02.5
TJ Žďár nad Sázavou02.5
11.ŠK Ústí nad Orlicí01.5
TJ Jiskra Hořice01.5
2.LIGA F
1.Tatran Litovel36.5
2.TJ Slovan Havířov36.0
3.BŠŠ Frýdek-Místek C35.5
4.ŠK Slavoj Poruba C35.0
5.ŠK TJ Dolní Benešov34.5
TŽ Třinec B34.5
7.TJ Ostrava03.5
SK Slavia Orlová B03.5
9.Sokol Dobrá03.0
10.TJ Baník Havířov02.5
11.ŠK Karviná02.0
12.SK Prostějov01.5
KRAJSKÝ PŘEBOR
1.SK Prostějov B613.5
2.STAV-IZOL ISO A610.5
3.TJ Sokol Velké Losiny A37.5
4.TJ Sokol Skalička36.0
5.ŠK Mohelnice36.0
6.Tatran Litovel B35.5
7.A64 Grygov B35.0
8.ROŠÁDA Prostějov A17.5
9.TJ ŠK DUE POP Uničov A16.0
10.TJ Zlaté Hory05.5
11.TJ Sokol Přemyslovice03.5
12.Sigmia Olomouc A03.5
13.ŠK Jeseník A00.0
OBLASTNÍ PŘEBOR SEVER
1.ŠK 1921 Zábřeh B36.0
2.TJ Libina A35.5
3.ŠK Šternberk A35.5
4.ŠK Velké Losiny B14.0
ŠK Loštice14.0
6.TJ Tatran Litovel C02.5
7.ŠK Bohuňovice A02.5
8.SK Řetězárna Česká Ves02.0
OBLASTNÍ PŘEBOR JIH
1.SK Prostějov D37.0
2.TJ Sokol Přemyslovice B36.5
3.A64 UP Olomouc35.5
4.Přerov Vinary35.5
5.TJ Sokol Skalička B02.5
6.STAV-IZOL ISO B02.5
7.Sigmia Olomouc B01.5
8.TJ Sokol Citov01.0
9.SK Prostějov C00.0
16. dubna 2019 7:15Martin Hampl
Předposlední turnaj Grand Prix v Litovli

V sobotu 13. dubna se konal v Litovli v pořadí 6. turnaj Grand Prix mládeže Olomouckého kraje. Vzhledem k nepříznivému počasí se v Litovli celkem sešlo 85 dětí ve 4 kategoriích a 38 dospělých v Open kategorii. Nejpočetněji byl zastoupen oddíl z Jeseníku, a to celkem 14 dětmi.

Kategorie A, B a C se hrály tempem 2 x 20 minut na 7 kol, kategorie D 2 x 15 minut na 9 kol a kategorie Open 2 x 12 minut + 3 sekundy za tah na 9 kol. Pro tři nejlepší v každé kategorii byly nachystány památeční stříbrné věže v dárkových krabičkách, medaile a hodnotné věcné ceny. V kategorii Open hrálo prvních deset šachovnic na digitálních soupravách, ze kterých byl zajištěn přenos přímo v hrací místnosti.

Kategorie A (30 účastníků)

Celkovým vítězem byl Dan Zrůbek (A64 Grygov), 2. byl Petr Novotný (SK Prostějov) a 3. Klinkovský Vojtěch (ŠK Duras BVK). Mezi dívkami byla nejlepší Beáta Březíková (ŠK Vinary; celkově 6.), 2. Lenka Mikešová (A64 Grygov; celkově 9.) a 3. Květa Bouchalová (A64 Grygov; celkově 12.). Za zmínku stojí také 8. místo Kryštofa Zimovčáka, který přijel až z dalekého Liberce.

výsledky kategorie A na chess-results

Kategorie B (30 účastníků)

Celkovým vítězem byl Adam Zrůbek (A64 Grygov), 2. byl Adam Kurfürst (A64 Grygov) a 3. Sam Laufer (ŠK Loštice). Mezi dívkami byla nejlepší Leona Bártová (TJ Slovan Moravská Třebová; celkově 7.), 2. Sára Tschuliková (ŠK Jeseník; celkově 13.) a 3. Natálie Morongová (ŠK Jeseník; celkově 17.).

výsledky kategorie B na chess-results

Kategorie C (16 účastníků)

Celkovým vítězem byl Jan Cimburek (SK Řetězárna Česká Ves), 2. Taťána Nesporá (ŠK 1921 Zábřeh) a 3. Ondra Pobucký (ŠK Mohelnice). Druhou nejlepší dívkou byla Gabriela Morongová (ŠK Jeseník; celkově 6.).

výsledky kategorie C na chess-results

Kategorie D (9 účastníků)

Celkovým vítězem byl Marek Blaha (ŠK 1921 Zábřeh) před Tomášem Ptáčkem (ŠK 1921 Zábřeh), 3. skončil Vít Maitner (TJ Tatran Litovel). Nejlepší dívkou byla Dominika Tschuliková (ŠK Jeseník) před Míšou Gvizdovou (ŠK Jeseník) a Nikol Nádeníčkovou (ŠK 1921 Zábřeh).

výsledky kategorie D na chess-results

Kategorie Open (38 účastníků)

Celkovým vítězem se stal IM Zdeněk Beil (ŠK Ústí nad Orlicí), 2. skončil Stanislav Sochor (A64 Grygov) a 3. byl Ladislav Vaněk (Sokol Vrbno pod Pradědem).

výsledky kategorie Open na chess-results

Na závěr patří především poděkování oddílu ŠK Jeseník za půjčení veškerých šachových souprav na turnaj a také panu Mikešovi za pořízení fotografií z průběhu turnaje a závěrečného vyhodnocení.

Závěrečný turnaj Grand Prix proběhne 4. května v Grygově.

stránka s celkovým pořadím Grand Prix

fotogalerie od Kamila Mikeše

online přenos


<<< Jeseník porazil v derby Českou Ves a vyhlíží další ročník Krajského přeboru <<<>>> Krajské přebory jednotlivců alias Turnaj přátelství >>>

16. dubna 2019 18:07 0 |  0Jiří Fiala
Výborný turnaj! Již jsem o něm psal ve Fialovém koutku!

16. dubna 2019 10:37 0 |  0Hampl Martin
Já jsem rád že jsem mohl online přenos alespoň vyzkoušet a že i nějakým způsobem fungoval, ikdyž ne úplně dobře. A také jsem rád že většina účastníků byla s turnajem spokojena.

16. dubna 2019 9:43 0 |  0RATEL
parádní, na turnaj jsem se moc těšil, zdraví bylo proti. aspoň jsem si přehrál drtivou většinu partií doma v posteli :)

Jméno:
Heslo:

Pro přidání nebo ohodnocení příspěvku musíte být přihlášení, respektive zaregistrovaní.

TOPlist © Pavel Šimáček 2010-2021