INFORMAČNÍ KANÁL ŠACHOVÉHO SVAZU OLOMOUCKÉHO KRAJE
Jednou větou
Na podzim proběhne v Olomouci školení trenérů i školení rozhodčích nižších tříd.
STK vydala rozpis soutěží družstev pro sezónu 2019/20. Deadline přihlášek je 13. července!
seznam přihlášených na Wiconsin Cup
Novoborský šach. server
V Teplicích zahájeno
David Navara vyzve v Praze Ding Lirena
Ženský šampionát zahájen
Ti dva jsou zkrátka nejlepší
Šachový svaz ČR
Školení rozhodčích R3 a seminář rozhodčích R2 a R3, Choceň 14. 9. 2019
15. ročník Pražského šachového festivalu odstartoval
MČR školních družstev ve Zlíně 2019
Turnaj o Šachovou Korunku“ pro děti z mateřských škol
Jihomoravský šach. svaz
57. šachové Zaječice připraveny
Webináře Davida Kaňovského
Pořadí KP mládeže v rapidšachu
Termínový kalendář ŠSČR
A64 Grygov
V Chrudimi úspěšně
Grand Prix mládeže 2018/19
KP družstev starších žáků v Cholině
Úspěšný Turnaj přátelství
ŠK 1921 Zábřeh
GP 2019 GRYGOV
Znojemská královnička 2019
Turnaj přátelství 2019
KP mládeže v Zábřehu
Literatura k studiu
Poslední komentáře
Fialový koutek
Jiří Fiala(17.6. 20:02)
V RYTMU ŠACHOVÉHO KVAPÍKU
Pavel Šimáček(17.6. 9:41)
Smutná zpráva pro všechny šachisty
kodym pavel(14.6. 20:28)
EXTRALIGA
1.Lysá nad Labem3158.5
2.GASCO Pardubice2755.5
3.1. Novoborský SK2560.5
4.SK ZIKUDA Turnov2450.5
5.Beskydská šachová škola1849.0
6.DURAS BVK Královo Pole1339.5
7.Siesta Unichess A1143.5
8.SK Slavoj Poruba1142.0
9.Moravská Slavia Brno1141.0
10.Labortech Ostrava1037.5
11.Slavoj Český Těšín328.0
12.Siesta Unichess B322.5
1.LIGA VÝCHOD
1.Slavia Kroměříž2855.0
2.SK Slavia Orlová2754.5
3.ŠK Staré Město2552.5
4.TŽ Třinec2353.0
5.ŠK Gordic2048.0
6.TJ Ostrava1644.0
7.Panda Rychnov n. K.1337.0
8.Šachy Hošťálková1140.5
9.BŠŠ Frýdek-Místek B1039.0
10.Jezdci Jundrov737.5
11.2222 ŠK Polabiny C434.5
12.TJ Tatran Litovel432.5
1.LIGA MLÁDEŽE D
1.Duras BVK Královo Pole3354.5
2.ŠK Zlín-Malenovice2538.5
3.ŠK Kuřim A2242.5
4.TJ Sokol Ústí2236.5
5.SK Prostějov1936.0
6.TJ Lokomotiva Krnov1738.5
7.TJ Ostrava1534.0
8.BŠŠ Frýdek-Místek C1529.5
9.ŠK Kuřim B1029.5
10.ŠK Staré Město B1029.0
11.ŠK Kuřim C617.5
12.SK Slavia Orlová B010.0
2.LIGA E
1.Zbrojovka Vsetín2953.5
2.A64 PROCLIENT Grygov2557.0
3.ŠK GARDE Lipovec2551.5
4.Slavia Kroměříž B2047.5
5.SK Podlužan Prušánky1948.5
6.ŠK Staré Město B1444.5
7.ŠK Velké Losiny1343.5
8.ŠK Zlín1339.0
9.TJ Vlčnov1241.5
10.ŠK Veselí nad Moravou1136.5
11.SK Prostějov534.0
12.ŠO Kunovice231.0
KRAJSKÝ PŘEBOR
1.ŠK Velké Losiny B2553.5
2.ŠK 1921 Zábřeh2451.0
3.ROŠÁDA Prostějov A2353.5
4.ŠK Olomouc A2151.0
5.Sokol Skalička A2149.0
6.A64 PřF Olomouc1845.0
7.Sokol Přemyslovice A1644.5
8.TJ Zlaté Hory1238.0
9.TJ ŠK DUE POP Uničov1036.5
10.ŠK Jeseník A942.0
11.SK Řetězárna633.5
12.ŠK Šternberk430.5
OBLASTNÍ PŘEBOR SEVER
1.Tatran Litovel B3364.5
2.ŠK 1921 Zábřeh B2758.0
3.T.J. Sokol Šumperk2752.5
4.ŠK Mohelnice2455.5
5.ŠK Šternberk B2047.0
6.TJ Libina1951.5
7.ŠK Bohuňovice1342.5
8.ŠK Loštice1035.0
9.ŠK Nové Losiny1032.0
10.Řetězárna Česká Ves B434.0
11.ŠK 1921 Zábřeh C428.5
12.ŠK Jeseník B327.0
OBLASTNÍ PŘEBOR JIH
1.Sigmia Olomouc A2959.5
2.T.J. Sokol Přemyslovice2857.5
3.Šachový klub Olomouc B2550.0
4.T.J. Sokol Skalička B2251.5
5.SK Prostějov C1944.5
6.SK ROŠÁDA Prostějov B1848.0
7.Meopta Přerov Vinary1654.0
8.SK Prostějov B1543.0
9.Sokol Citov935.0
10.T.J. Sokol Tovačov530.5
11.Sokol Konice331.0
12.Sigmia Senior Olomouc B123.5

Sezóna

16. dubna 2019 7:15Martin Hampl
Předposlední turnaj Grand Prix v Litovli
V sobotu 13. dubna se konal v Litovli v pořadí 6. turnaj Grand Prix mládeže Olomouckého kraje. Vzhledem k nepříznivému počasí se v Litovli celkem sešlo 85 dětí ve 4 kategoriích a 38 dospělých v Open kategorii. Nejpočetněji byl zastoupen oddíl z Jeseníku, a to celkem 14 dětmi.

Kategorie A, B a C se hrály tempem 2 x 20 minut na 7 kol, kategorie D 2 x 15 minut na 9 kol a kategorie Open 2 x 12 minut + 3 sekundy za tah na 9 kol. Pro tři nejlepší v každé kategorii byly nachystány památeční stříbrné věže v dárkových krabičkách, medaile a hodnotné věcné ceny. V kategorii Open hrálo prvních deset šachovnic na digitálních soupravách, ze kterých byl zajištěn přenos přímo v hrací místnosti.

Kategorie A (30 účastníků)

Celkovým vítězem byl Dan Zrůbek (A64 Grygov), 2. byl Petr Novotný (SK Prostějov) a 3. Klinkovský Vojtěch (ŠK Duras BVK). Mezi dívkami byla nejlepší Beáta Březíková (ŠK Vinary; celkově 6.), 2. Lenka Mikešová (A64 Grygov; celkově 9.) a 3. Květa Bouchalová (A64 Grygov; celkově 12.). Za zmínku stojí také 8. místo Kryštofa Zimovčáka, který přijel až z dalekého Liberce.

výsledky kategorie A na chess-results

Kategorie B (30 účastníků)

Celkovým vítězem byl Adam Zrůbek (A64 Grygov), 2. byl Adam Kurfürst (A64 Grygov) a 3. Sam Laufer (ŠK Loštice). Mezi dívkami byla nejlepší Leona Bártová (TJ Slovan Moravská Třebová; celkově 7.), 2. Sára Tschuliková (ŠK Jeseník; celkově 13.) a 3. Natálie Morongová (ŠK Jeseník; celkově 17.).

výsledky kategorie B na chess-results

Kategorie C (16 účastníků)

Celkovým vítězem byl Jan Cimburek (SK Řetězárna Česká Ves), 2. Taťána Nesporá (ŠK 1921 Zábřeh) a 3. Ondra Pobucký (ŠK Mohelnice). Druhou nejlepší dívkou byla Gabriela Morongová (ŠK Jeseník; celkově 6.).

výsledky kategorie C na chess-results

Kategorie D (9 účastníků)

Celkovým vítězem byl Marek Blaha (ŠK 1921 Zábřeh) před Tomášem Ptáčkem (ŠK 1921 Zábřeh), 3. skončil Vít Maitner (TJ Tatran Litovel). Nejlepší dívkou byla Dominika Tschuliková (ŠK Jeseník) před Míšou Gvizdovou (ŠK Jeseník) a Nikol Nádeníčkovou (ŠK 1921 Zábřeh).

výsledky kategorie D na chess-results

Kategorie Open (38 účastníků)

Celkovým vítězem se stal IM Zdeněk Beil (ŠK Ústí nad Orlicí), 2. skončil Stanislav Sochor (A64 Grygov) a 3. byl Ladislav Vaněk (Sokol Vrbno pod Pradědem).

výsledky kategorie Open na chess-results

Na závěr patří především poděkování oddílu ŠK Jeseník za půjčení veškerých šachových souprav na turnaj a také panu Mikešovi za pořízení fotografií z průběhu turnaje a závěrečného vyhodnocení.

Závěrečný turnaj Grand Prix proběhne 4. května v Grygově.

stránka s celkovým pořadím Grand Prix

fotogalerie od Kamila Mikeše

online přenos


starší zprávanovější zpráva

16. dubna 2019 9:43RATEL
parádní, na turnaj jsem se moc těšil, zdraví bylo proti. aspoň jsem si přehrál drtivou většinu partií doma v posteli :)

16. dubna 2019 10:37Hampl Martin
Já jsem rád že jsem mohl online přenos alespoň vyzkoušet a že i nějakým způsobem fungoval, ikdyž ne úplně dobře. A také jsem rád že většina účastníků byla s turnajem spokojena.

16. dubna 2019 18:07Jiří Fiala
Výborný turnaj! Již jsem o něm psal ve Fialovém koutku!

Jméno:
Komentář:
Napiš 64:

TOPlist © Pavel Šimáček 2010-2018