INFORMAČNÍ KANÁL ŠACHOVÉHO SVAZU OLOMOUCKÉHO KRAJE
Jednou větou
online přenos 9. kola Oblastního přeboru Sever ŠK Jeseník B - TJ Libina
Do kalendáře přibyly informace o turnaji mládeže v Bezměrově.
Propozice Memoriálu Ladislava Zbořila jsou ke stažení v kalendáři.
Novoborský šach. server
Favorité jedou
Před konferencí
Navara za velkou louží
Dunajská Streda drží vedení, ale rozhodující zápasy teprve přijdou
Šachový svaz ČR
Byly zveřejněny propozice MČR mužů 2019
Motivační projekty 2019
Mistrovství evropských univerzit v bridži a šachu
Republikové kolo Přeboru škol se bude hrát ve Zlíně
Jihomoravský šach. svaz
Zápis z krajské konference
OPTIKA MEDEK OPEN
Memoriál Lubomíra Gillara za dveřmi
Březnový turnaj dětí a mládeže v rapidšachu
A64 Grygov
Turnaj rodinných dvojic
Nečekaná party
Baštincův memoriál 2019
GP mládeže před polovinou
ŠK 1921 Zábřeh
ZÁBŘEŽSKÝ TRENDEX OPEN 2018
Bleskovka v Zábřeze
Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu
Mistrovství Evropské Unie mládeže 2018
Literatura k studiu
Poslední komentáře
Fialový koutek
Jiří Fiala(23.2. 19:49)
Přebor za polovinou
Jiří Fiala(22.2. 7:45)
Změna místa konání a propozic šternberského rapidu
Jiří Fiala(21.2. 9:05)
EXTRALIGA
1.Lysá nad Labem2242.0
2.1. Novoborský SK2147.0
3.GASCO Pardubice2143.5
4.SK ZIKUDA Turnov1736.0
5.Siesta Unichess A1135.5
6.Beskydská šachová škola934.0
7.Moravská Slavia Brno930.0
8.DURAS BVK Královo Pole926.0
9.Labortech Ostrava727.0
10.SK Slavoj Poruba527.5
11.Siesta Unichess B316.0
12.Slavoj Český Těšín219.5
1.LIGA VÝCHOD
1.Slavia Kroměříž2242.5
2.SK Slavia Orlová2040.0
3.ŠK Gordic1735.5
4.ŠK Staré Město1636.5
5.TŽ Třinec1436.0
6.BŠŠ Frýdek-Místek B1031.0
7.TJ Ostrava1029.0
8.Panda Rychnov n. K.1028.5
9.Šachy Hošťálková727.5
10.2222 ŠK Polabiny C426.5
11.Jezdci Jundrov426.0
12.TJ Tatran Litovel125.0
1.LIGA MLÁDEŽE D
1.Duras BVK Královo Pole2134.5
2.ŠK Kuřim A1631.0
3.SK Prostějov1627.5
4.TJ Sokol Ústí1525.0
5.ŠK Zlín-Malenovice1322.5
6.TJ Lokomotiva Krnov1024.0
7.TJ Ostrava921.5
8.ŠK Staré Město B921.0
9.BŠŠ Frýdek-Místek C921.0
10.ŠK Kuřim B919.0
11.ŠK Kuřim C06.0
12.SK Slavia Orlová B05.0
2.LIGA E
1.Zbrojovka Vsetín2040.0
2.A64 PROCLIENT Grygov1942.5
3.Slavia Kroměříž B1738.5
4.ŠK GARDE Lipovec1634.5
5.SK Podlužan Prušánky1336.5
6.ŠK Staré Město B1133.0
7.ŠK Velké Losiny1030.0
8.TJ Vlčnov928.0
9.ŠK Veselí nad Moravou827.0
10.SK Prostějov524.0
11.ŠK Zlín425.5
12.ŠO Kunovice224.5
KRAJSKÝ PŘEBOR
1.ROŠÁDA Prostějov A1839.5
2.ŠK Velké Losiny B1838.5
3.ŠK 1921 Zábřeh1837.0
4.Sokol Skalička A1736.0
5.ŠK Olomouc A1638.0
6.Sokol Přemyslovice A1332.5
7.A64 PřF Olomouc1234.0
8.TJ Zlaté Hory926.5
9.TJ ŠK DUE POP Uničov726.5
10.ŠK Jeseník A529.0
11.ŠK Šternberk423.5
12.SK Řetězárna323.0
OBLASTNÍ PŘEBOR SEVER
1.Tatran Litovel B2449.5
2.ŠK Mohelnice2144.5
3.ŠK 1921 Zábřeh B2141.0
4.T.J. Sokol Šumperk1836.5
5.ŠK Bohuňovice1335.0
6.ŠK Šternberk B1132.5
7.TJ Libina1033.0
8.ŠK Loštice1027.0
9.ŠK Nové Losiny721.0
10.Řetězárna Česká Ves B324.5
11.ŠK Jeseník B321.5
12.ŠK 1921 Zábřeh C018.0
OBLASTNÍ PŘEBOR JIH
1.Šachový klub Olomouc B2441.5
2.Sigmia Olomouc A2242.5
3.T.J. Sokol Přemyslovice1942.5
4.SK Prostějov C1636.5
5.T.J. Sokol Skalička B1536.5
6.Meopta Přerov Vinary1241.0
7.SK ROŠÁDA Prostějov B1132.5
8.SK Prostějov B1029.0
9.Sokol Citov625.5
10.Sokol Konice323.0
11.T.J. Sokol Tovačov320.5
12.Sigmia Senior Olomouc B013.0

Sezóna

10. února 2019 19:14Pavel Koriťák
Tradiční derby
V neděli 10. února bylo v klubovně ŠK Jeseník odehráno 8. kolo Oblastního přeboru družstev mezi českoveským a jesenickým Béčkem. Ačkoli se tradiční derby hrálo v Jeseníku jako domácí tým nastoupilo družstvo SK Řetězárna B. Pro naše šachisty byl zápas výjimečný především tím, že po dlouhých letech nastoupila v družstvu hrající krajskou soutěž opět žena, a to nadějná Alena Kotrčová.

Zápas začal lépe pro šachisty z České Vsi, když na 3. šachovnici porazil Jiří Walák (1637) Bedřicha Táborského (1594). Poté se dohodli na remíze Bogdan Kolodziej (1738) s Miroslavem Čecháčkem (1662) na 2. šachovnici a Jaroslav Halama (1593) s Františkem Machem (1605) na 6. šachovnici.

Na 4:1 pro českoveské Béčko zvýšili Pavel Frkáň (1496), který na 7. šachovnici porazil Jiřího Málka (1477) a Tomáš Pírek (1472), který na 8. šachovnici zvítězil nad Alenou Kotrčovou (1000). Borci z jesenického béčka zabojovali a díky vítězstvím Milana Šmoldase (1514) nad Eduardem Tillem (1682) na 4. šachovnici a Lubomíra Matlochy (1647) nad Jaroslavem Tillem st. (1588) na 5. šachovnici snížily na 4:3.

Poslední partie na 1. šachovnici mezi Vladimírem Halamou (1765) a Zdeňkem Rychlíkem (1717) se zpočátku vyvíjela vyrovnaně. Jesenický Vladimír Halama vědom si toho, že remíza „nic neřeší“ zariskoval a zaútočil. Risk však nevyšel a Zdeněk Rychlík nakonec partii vyhrál.

SK Řetězárna B tak nakonec porazila ŠK Jeseník B po boji 5:3.

online ze zápasu

fotogalerie ze zápasu


starší zprávanovější zpráva

11. února 2019 9:16Jura
Litovel b bez 3 hracu zakladu bez problemu porazila nove losiny vysoko 7,5 0,5. Utkani nebylo nijak zajimave, proto samosatatny clanek nepisu.

Jméno:
Komentář:
Napiš 64:

TOPlist © Pavel Šimáček 2010-2018