INFORMAČNÍ KANÁL ŠACHOVÉHO SVAZU OLOMOUCKÉHO KRAJE
Jednou větou
9. ročník oblíbeného turnaje O Pohár krále Tvarůžka se bude konat 1. 12.
Zápis z poslední schůze Komise mládeže je ke stažení na webu.
Novoborský šach. server
Povinnost splněna
Olympiáda v Batumi zdola
Terminologie šachových situací (1.)
43. šachová olympiáda v Batumi
Šachový svaz ČR
Šachová olympiáda odstartovala
Registrace cizinců k 24. 9. 2018
Přestupy členů k 24. 9. 2018
Videosoutěž o 5 000 Kč
Jihomoravský šach. svaz
O pohárek BVK
KPII B - Úvodní informace
Mistrovství Orla v šachu
Republikové mládežnické ligy rozlosovány
A64 Grygov
Naši mladí v Bezměrově
Účast mládeže na CZECH OPENU
Úspěchy našich mládežníků v přeborech škol
Pád do průměru
ŠK 1921 Zábřeh
Přihlašovací formulář na ZÁBŘEŽSKÝ TRENDEX OPEN
Bleskovka v Zábřeze
Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu
Mistrovství Evropské Unie mládeže 2018
Literatura k studiu
Poslední komentáře
EXTRALIGA
1.Labortech Ostrava00.0
Siesta Solution Unichess B00.0
SK ZIKUDA Turnov00.0
GASCO Pardubice00.0
Beskydská šachová škola00.0
Slavoj Český Těšín00.0
SK DURAS BVK Královo Pole00.0
Moravská Slavia Brno00.0
Siesta Solution Unichess A00.0
1. Novoborský SK00.0
SK Slavoj Poruba00.0
Výstaviště Lysá nad Labem00.0
1.LIGA VÝCHOD
1.TJ Tatran Litovel00.0
TŽ Třinec00.0
BŠŠ Frýdek-Místek B00.0
Panda Rychnov n. K.00.0
ŠK Gordic00.0
Šachy Hošťálková00.0
ŠK Staré Město00.0
TJ Ostrava00.0
Slavia Kroměříž00.0
2222 ŠK Polabiny C00.0
SK Slavia Orlová00.0
Jezdci Jundrov00.0
2.LIGA E
1.ŠK Velké Losiny00.0
SK Prostějov00.0
A64 PROCLIENT Grygov00.0
ŠK Staré Město B00.0
ŠK GARDE Lipovec00.0
SK Podlužan Prušánky z.s.00.0
TJ Vlčnov00.0
ŠO Kunovice00.0
Zbrojovka Vsetín00.0
Slavia Kroměříž B00.0
ŠK Veselí nad Moravou00.0
ŠK Zlín00.0

Sezóna

11. července 2018 9:00Vojtěch Mlýnský
Bouzovský hattrick pro Ladislava Vaňka
Operativní přesun hracího termínu na první sobotu v červenci naštěstí Bouzovskému rapidu příliš neublížil z hlediska hráčské účasti. K velké spokojenosti pořadatelů dorazila do náhradních hracích prostor rovná osmdesátka šachistů. Zastoupeni byli opět prakticky všechny oddíly z okolních oddílů. Mezi favority na vítězství patřili tradiční účastníci a tři hráči s ratingem přes 2200: dvojnásobný vítěz Ladislav Vaněk, hrající za Sokol Vrbno po Pradědem, vítěz z prvního ročníku František Vrána a Tomáš Pokorný z Lanškrouna. L. Vaňkovi se na Bouzově daří a jeho sérii vítězství narušil až loni příjezd velmistra Krejčího z Litovle. Letos měl tedy pozici o poznání jednodušší, i když i tak musel počítat zejména s další jedenáctkou hráčů s ratingem přes 2000. Mezi nimi byla i nejvýše nasazená žena, Michaela Svobodová, hrající za Jezdce Jundrov.

L. Vaněk se dostal do menších problémů již ve druhém kole, kdy musel dát za remízu partii proti talentovanému Antonínu Hartingerovi. Ten přijel na turnaj i se svou sestrou Martinou a oba podali parádní výkon (o tom později). L. Vaněk ovšem navázal sérií šesti výher a důležité byly zejména ty z 5. kola se Stanislavem Sochorem z A64 Grygov a z 6. kola proti R. Závůrkovi. V předposledním kole ho ale na první šachovnici zaskočil Vladimír Sohr, hrající za Velké Losiny, který se tak na něj po vzájemné partii bodově dotáhl. Na vítězství v turnaji ale mohla dosáhnout i další šestice hráčů ztrácejících před posledním kolem půl bodu. Na žádné taktizování tak nebyl čas a všechny partie na prvních čtyřech deskách skončily rezultativně. V souboji Bouzovských vítězů porazil L. Vaněk F. Vránu, a protože na druhé desce V. Sohr prohrál s T. Pokorným, stal se L. Vaněk jednoznačným vítězem. Třetím vítězstvím (všechna předešlá také se ziskem 7,5 bodu) se zároveň osamostatnil jako nejúspěšnější hráč Bouzovského turnaje. Pomyslné stupně vítězů doplnili lanškrounští T. Pokorný a Roman Solil.

podrobné výsledky turnaje na webu Chess-Results

Na osmém místě se umístil Stanislav Sochor, který přijel na turnaj i se svou osmiletou dcerou Valentýnkou. Hrál výborně, ale o obědové pauze si s dcerou vyrazil na hrad. Nějak ale přeslechl, kdy má začínat další kolo, nevrátil se včas a prohrál kontumačně. Byl pak na mě jako rozhodčího hodně nazlobený, i když nevím pořádně proč.

Jak bylo krátce zmíněno v úvodu, kometou turnaje byli sourozenci Hartingerovi. Tonda sice po remíze s vítězem v druhém kole prohrál ve třetím s Romanem Závůrkou a v sedmém s nejvýše nasazenou M. Svobodovou, ale připsal si mimo jiné remízu s Petrem Matouškem a vítězství nad Janem Tesařem z Caissy Třebíč. Nakonec z toho bylo výborné 13. místo s „perfem“ přes 2000. Jeho sestra Martina hrála stejně dobře a v posledním kole měla dokonce reálnou šanci na umístění mezi třemi nejlepšími! V turnaji porazila například Konického Petra Kašpárkovského, Víťu Valentu a obě dvě vysoce nasazené ženy, M. Svobodovou a Zdenku Vránovou. Po kontumačním vítězství nad S. Sochorem hrála dokonce o průběžné vedení proti L. Vaňkovi. Prohra v posledním kole s R. Solilem zas tak moc ‚nevadila‘, protože byla na pomocné hodnocení nejlepší z desetičlenné skupiny šestibodových hráčů. Obsadila skvělé 6. místo a jako bonus speciální cenu pro nejlepší ženu. Pořadatelé přejí obou sourozencům silnou vůli do dalšího tréninku.

Výborný výkon v turnaji podali dva senioři, tradiční účastník František Vykydal z Brna a Jirka Plíva z pořádajícího oddílu. Osmdesáti šestiletý šachový matador F. Vykydal hrál klidné a ‚zkušené‘ šachy, prošel turnajem bez prohry a obsadil neskutečné 4. místo se sedmi body! Těžko sice nesl, že mu opět „zázračně“ unikla speciální cena pro nejstaršího účastníka, ale na konci musel být spokojený. Jirka Plíva uhrál pěkných 6 bodů, ale horší pomocné hodnocení stačilo na 16. místo. Zlomová byla jeho partie z 6. kola, kdy měl matový útok proti Jiřímu Navrátilovi z Uničova, ale při postavení dámy a krále těsně vedle sebe chytl krále a táhl diagonálně s úmyslem dát šach. Což byl samozřejmě nemožný tah, a navíc po nutném tahu králem vystavil svého „monarchu“ pod soupeřům útok, a divoká partie se tím úplně otočila. Nejstarším účastníkem byl vyhlášen osmdesáti sedmiletý neregistrovaný hráč pan Stanislav Janda. Jako nejmladší pořadatelé vyhlásili Valentýnku Sochorovou. Všechny děti dostaly navíc sladkosti. Pořadatelé děkují hráčům za slušné chování a přejí hodně zdaru v dalších turnajích, třeba v rámci blížícího se pardubického šachového festivalu.

fotogalerie


starší zprávanovější zpráva

11. července 2018 11:44Pavel
Gratulace Laďovi, je vidět, že je ve formě. Jinak pár dalších zajímavých výsledků Martina Hartingerová a pan Vykydal..

12. července 2018 11:48Ladislav Vaněk
rád se na tento turnaj vracím,je skvěle organizován,po 5. kole nám připravili skvělý guláš a ve vedlejší místnosti jsme si dokonce mohli zahrát kulečník nebo ping-ponk.V hodně partiích jsem měl tentokrát velké štěstí,např: s A.Hartingerem jsem z jedno tahové výhry udělal při prohranou pozici ,ale soupeř se zaleknul a nabídl remizu a s jeho sestrou Martinou jsem měl dlouhodobě figuru méně.V paměti mi utkvěli dvě partie(s F.Vránou,a R.Zavurkou) S F.Vránou vznikla pěkná koncovka S a V vs J a V a s Romanem tam vznikl pěkný matový obrazec, tak pokud chcete kouknout: http://www.chesstalker.com/cs/EYDtccDHysTd http://www.chesstalker.com/cs/LioOP97kimBG , snad mi to opět na příští rok vyjde a opět přijedu.

Jméno:
Komentář:
Napiš 64:

TOPlist © Pavel Šimáček 2010-2018