INFORMAČNÍ KANÁL ŠACHOVÉHO SVAZU OLOMOUCKÉHO KRAJE
Jednou větou
Vítězem jarního dlouhodobého turnaje se stal Jáchym Bareš.
Rapid turnaj pro děti Vinarský princ se bude konat v pátek 8. 6. od 16:00.
Bleskový turnaj dvojic s mottem Není důležité vyhrát, ale zahrát si! proběhne 14. června.
Dubnové číslo časopisu Gambit je připraveno ke stažení.
Novoborský šach. server
Lootboxy jsou někde již oficiálně hazard
Závěr bude napínavý
Shankland si jde pro vítězství
Piorun a Warakomska v trháku
Šachový svaz ČR
Stříbro ČR na šachovém turnaji centrálních bank
Druhý opakovaný konkurz MČR juniorů v rapid šachu
Návrh Sportovního kalendáře 2018/2019
Školení trenérů a učitelů šachu s možností získání certifikátu trenéra IV. nebo III. třídy Opava 22. – 24. 6. 2018
Jihomoravský šach. svaz
Krajská listina talentů
V Rajhradě proběhlo školení trenérů
Schůze rozšířené STK navrhla zkrácení termínu pro přihlášky do ligových soutěží
Mistrovství ČR seniorů v rapidšachu
A64 Grygov
Krásný výsledek
Mládež bojovala na více frontách
Sezóna hrůzy skončila
Aktivita naší mládeže
ŠK 1921 Zábřeh
Literatura k studiu
Poslední komentáře
Pokračovala Prostějovská šachová liga
alda(18.5. 20:24)
EXTRALIGA
1.1. Novoborský ŠK3369.0
2.Výstaviště Lysá / Labem2253.5
3.ŠK Zikuda Turnov2249.5
4.Labortech Ostrava2149.5
5.ŠK Slavoj Poruba2148.0
6.GASCO Pardubice1951.0
7.BŠŠ Frýdek-Místek1441.5
8.Moravská Slavia Brno1340.0
9.Unichess1140.0
10.DURAS BVK Královo Pole1040.5
11.ŠK města Lysá / Labem732.5
12.Tatran Litovel013.0
1.LIGA VÝCHOD
1.Slavoj Český Těšín2657.5
2.TŽ Třinec2449.0
3.BŠŠ Frýdek-Místek B2151.5
4.ŠK Gordic2149.0
5.Slavia Kroměříž1947.5
6.ŠK Staré Město1947.0
7.Šachy Hošťálková1545.0
8.Rychnov nad Kněžnou1438.0
9.TJ Ostrava1240.0
10.Lokomotiva Brno733.5
11.KVS Ekodivize Opava536.5
12.Agentura 64 Grygov433.5
1.LIGA MLÁDEŽE D
1.BŠŠ Frýdek-Místek B3152.0
2.ŠK Lokomotiva Brno A2949.5
3.ŠK Lokomotiva Brno B1935.0
4.ŠK Staré Město B1734.5
5.TJ Ostrava1635.0
6.SK Slavia Orlová B1630.0
7.TJ Sokol Ústí1429.5
8.TJ Lokomotiva Krnov1330.0
9.ŠK Zbrojovka Vsetín1127.5
10.ŠK Zlín1025.5
11.Agentura 64 Grygov927.0
12.Šachy Hošťálková320.5
2.LIGA D
1.2222 ŠK Polabiny C3057.5
2.ŠK Lípa2051.0
3.Slavia Hradec Králové B1946.5
4.Eurobit1944.0
5.TJ CHS Chotěboř1849.0
6.ŠK Vysoké Mýto1643.5
7.ŠK Velké Losiny1443.5
8.TJ Štefanydes Polička1443.5
9.Náměšť nad Oslavou1440.5
10.Caissa Pivovar Dalešice1339.0
11.TJ Žďár nad Sázavou1140.5
12.TJ Sněžka Náchod229.5
2.LIGA F
1.SK Slavia Orlová3360.5
2.ŠK Slavoj Poruba B2354.5
3.Vrbno pod Pradědem2046.0
4.Šachový klub Karviná1748.0
5.Baník Havířov1344.5
6.Labortech Ostrava B1340.0
7.TJ Sokol Dobrá1338.0
8.TJ Slovan Havířov1241.0
9.TŽ Třinec B1141.5
10.BŠŠ Frýdek-Místek C1140.0
11.AŠK DA Olomouc1038.0
12.ŠK TJ Dolní Benešov636.0
KRAJSKÝ PŘEBOR
1.Velké Losiny B3363.0
2.SK Prostějov2554.0
3.ŠK Zábřeh2451.0
4.TJ SOKOL Přemyslovice2145.0
5.Rošáda Prostějov1943.5
6.Uničov1543.5
7.Zlaté Hory1543.0
8.Česká Ves1440.5
9.AŠK Olomouc B1343.5
10.ŠK Šternberk737.0
11.A64 Grygov B433.5
12.Tatran Litovel B430.5
OBLASTNÍ PŘEBOR SEVER
1.ŠK 1921 Zábřeh B2752.5
2.ŠK Jeseník2552.0
3.ŠK Šternberk B2048.5
4.TJ Libina1948.0
5.ŠK Mohelnice1646.5
6.ŠK Bohuňovice1642.5
7.Řetězárna Česká Ves B1137.0
8.Tatran Litovel C1037.0
9.ŠK Nové Losiny830.5
10.ŠK Loštice A632.0
11.ŠK 1921 Zábřeh C013.5
OBLASTNÍ PŘEBOR JIH
1.T.J. Sokol Skalička3166.5
2.SK Prostějov B2558.5
3.T.J. Sokol Přemyslovice B2450.5
4.A64 PŘF UP Olomouc1844.0
5.Spartak Přerov1547.5
6.SK ROŠÁDA Prostějov B1540.5
7.SK Prostějov C1445.0
8.AŠK DA Olomouc C1344.0
9.T.J. Sokol Konice1137.0
10.T.J. Sokol Citov1035.0
11.ŠK SIGMIA Olomouc A940.0
12.ŠK SIGMIA Olomouc B019.5

Sezóna

25. dubna 2018 7:00Pavel Koriťák
Od soboty jsou známi přeborníci okresu Jeseník
V sobotu 21. 4. byl v klubovně ŠK Jeseník odehrán přebor okresu Jeseník v rapid šachu dětí i dospělých.

Kategorie dětí a mládeže se zúčastnilo 22 mladých nadějí ve věku od 6 do 15 let ze všech tří šachových klubů našeho okresu (ŠK Jeseník-13 dětí, SK Řetězárna Česká Ves-5 a TJ Zlaté Hory-4). Hrálo se v jedné skupině, tempem 2 x 20 minut na 7 kol.

V celkovém pořadí zvítězil Jan Cimburek (SK Řetězárna Česká Ves-6,5 bodu) před Robertem Liewehrem (ŠK Jeseník-5) a Tomášem Krčem (TJ Zlaté Hory-4,5). Mezi děvčaty byla nejlepší celkově pátá Sára Tschuliková (ŠK Jeseník-4,5).

V rámci turnaje byly vyhlášeny rovněž vítězové jednotlivých věkových kategorií. Kategorii CH06 (chlapci do 6 let) vyhrál Vojtěch Vojčák (TJ Zlaté Hory), D08 (dívky do 8 let) Anastázie Vojčáková (TJ Zlaté Hory), CH08 Thomas Ernest Jangl (SK Řetězárna Česká Ves), D10 Cecílie Vojčáková (TJ Zlaté Hory), CH10 Tomáš Krč (TJ Zlaté Hory), D12 Sára Tschuliková (ŠK Jeseník), CH12 Jan Cimburek (SK Řetězárna Česká Ves), D14 Dominika Tschuliková (ŠK Jeseník), CH14 Robert Liewehr (ŠK Jeseník) a D16 Michala Gvizdová (ŠK Jeseník). Cenu fair-play za houževnatost, příkladné chování a čistou a poctivou hru udělili rozhodčí turnaje Damianu Vyhnánkovi z SK Řetězárny Česká Ves. Není rovněž bez zajímavosti, že v turnaji nastoupilo 8 dívek a 3 sourozenecké trojice.

konečné pořadí kategorie dětí a mládeže v pdf

konečné pořadí kategorie dětí a mládeže na chess-results

V kategorii dospělých nastoupilo 14 šachistů (ŠK Jeseník-8 a SK Řetězárna Česká Ves-6). Hrálo se stejně jako v kategorii dětí a mládeže tempem 2 x 20 minut na 7 kol. Souboje na všech sedmi šachovnicích po celých sedm kol byly velmi vyrovnané, o čemž svědčí i fakt, že o pořadí na 2. až 6. místě muselo při rovnosti bodů rozhodnout pomocné hodnocení. Vítězem se nakonec stal Zdeněk Rychlík (SK Řetězárna Česká Ves-5,5 bodu) před Milanem Šmoldasem (ŠK Jeseník-4,5) a Vladimírem Halamou (ŠK Jeseník-4,5). Kategorii senior nad 70 let vyhrál Jan Bartusík (ŠK Jeseník).

konečné pořadí kategorie dospělých v pdf

konečné pořadí kategorie dospělých na chess-results

Za zdárný průběh a organizaci turnaje zaslouží poděkování rozhodčí Bedřich Výšek, Lubomír Matlocha a dobrá duše našeho klubu Jiřina Halamová s Martinem Šmidou a Gabrielou Morongovou, kteří se postarali o výborné občerstvení a obsluhu všech účastníků turnaje.

fotografie z turnaje od Gabriely Morongové a Milana Šmoldase


starší zprávanovější zpráva

Jméno:
Komentář:
Napiš 64:

TOPlist © Pavel Šimáček 2010-2018