INFORMAČNÍ KANÁL ŠACHOVÉHO SVAZU OLOMOUCKÉHO KRAJE
Jednou větou
9. ročník oblíbeného turnaje O Pohár krále Tvarůžka se bude konat 1. 12.
Zápis z poslední schůze Komise mládeže je ke stažení na webu.
Novoborský šach. server
Povinnost splněna
Olympiáda v Batumi zdola
Terminologie šachových situací (1.)
43. šachová olympiáda v Batumi
Šachový svaz ČR
Šachová olympiáda odstartovala
Registrace cizinců k 24. 9. 2018
Přestupy členů k 24. 9. 2018
Videosoutěž o 5 000 Kč
Jihomoravský šach. svaz
O pohárek BVK
KPII B - Úvodní informace
Mistrovství Orla v šachu
Republikové mládežnické ligy rozlosovány
A64 Grygov
Naši mladí v Bezměrově
Účast mládeže na CZECH OPENU
Úspěchy našich mládežníků v přeborech škol
Pád do průměru
ŠK 1921 Zábřeh
Přihlašovací formulář na ZÁBŘEŽSKÝ TRENDEX OPEN
Bleskovka v Zábřeze
Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu
Mistrovství Evropské Unie mládeže 2018
Literatura k studiu
Poslední komentáře
EXTRALIGA
1.Labortech Ostrava00.0
Siesta Solution Unichess B00.0
SK ZIKUDA Turnov00.0
GASCO Pardubice00.0
Beskydská šachová škola00.0
Slavoj Český Těšín00.0
SK DURAS BVK Královo Pole00.0
Moravská Slavia Brno00.0
Siesta Solution Unichess A00.0
1. Novoborský SK00.0
SK Slavoj Poruba00.0
Výstaviště Lysá nad Labem00.0
1.LIGA VÝCHOD
1.TJ Tatran Litovel00.0
TŽ Třinec00.0
BŠŠ Frýdek-Místek B00.0
Panda Rychnov n. K.00.0
ŠK Gordic00.0
Šachy Hošťálková00.0
ŠK Staré Město00.0
TJ Ostrava00.0
Slavia Kroměříž00.0
2222 ŠK Polabiny C00.0
SK Slavia Orlová00.0
Jezdci Jundrov00.0
2.LIGA E
1.ŠK Velké Losiny00.0
SK Prostějov00.0
A64 PROCLIENT Grygov00.0
ŠK Staré Město B00.0
ŠK GARDE Lipovec00.0
SK Podlužan Prušánky z.s.00.0
TJ Vlčnov00.0
ŠO Kunovice00.0
Zbrojovka Vsetín00.0
Slavia Kroměříž B00.0
ŠK Veselí nad Moravou00.0
ŠK Zlín00.0

Sezóna

17. dubna 2018 10:23Zbyněk Kracík
Napětí až do konce
Sedmý ročník Prostějovské žákovské ligy skončil. Poslední šestý turnaj se uskutečnil jako již tradičně v prostorách ZŠ Jana Železného 11. dubna. A byl očekáván s velkým napětím, neboť vítěz posledního turnaje se s největší pravděpodobností mohl stát i celkovým vítězem. Celý ročník se odehrával ve velmi vyrovnaném duchu, neboť do té doby tradičním favoritům dorostla v posledních letech zdatná konkurence a nikdo neměl předem nic zajištěno. Svědčí o tom i to, že předešlých 5 turnajů mělo 5 různých vítězů. Kdo se tedy stane po Urbanovi, Šustrovi, Londinovi, Moudrém a Blumovi posledním vítězem ročníku? Kdo bude mít nejpevnější nervy v posledním turnaji a nic nepokazí?

Po pátém turnaji se díky nejvyrovnanějším výkonům v průběhu soutěže celkového vedení ujal Marek Moudrý ze spolupořádající ZŠ Jana Železného, ale jen s velmi těsným půlbodovým náskokem. Za ním v pořadí bylo nejméně pět kandidátů se stejnými ambicemi včetně teprve osmiletého talentu ze ZŠ Melantrichova Petra Novotného.

V prvním kole nedošlo k žádnému překvapení a v podobném duchu se odehrálo i kolo druhé, i když už zde dochází ke střetům mezi kandidáty na vítězství. Urban poráží Šustra, Londin Mikulku a Bluma prohrává s Novákem. To ještě ale nic zásadního neznamená a stát se může ve zbývajících 3 kolech cokoliv.

Ve 3.kole ovšem prohrává Martin Londin s Petrem Novotným a vrbátecké derby Novák vs. Mikulka končí remízou, čímž se komplikuje pokus o vítězství Londinovi a Mikulka je tím definitivně ze hry v boji o pořadí na bedně. Urban zároveň poráží Moudrého, což Markovi komplikuje situaci, ale těží z mírného náskoku a pokud by Jakub ještě s někým prohrál nebo remizoval... Vedení turnaje se ujímá Novotný a jediný, kdo má stejný počet bodů je jen Jakub Urban.

K dalšímu překvapení už ale nedochází a Jakub ve čtvrtém kole zvítězí nad Petrem a Jirka Bluma je poražen Danem Měchurou, čímž je i on ze hry o solidní umístění. Londin poráží Standu Nováka a můžeme jít do rozhodujícího posledního kola. Cíl je jasný. Kdo se chce umístit v turnaji i celkově na bedně, musí vyhrát a z pohledu Marka Moudrého by bylo dobré, kdyby v posledním kole zaváhal Jakub Urban, neboť ten jediný už má plný počet bodů. Los svede v posledním kole dvojice Urban-Měchura, Moudrý-Novotný a Londin-Šustr. Nejsnadnější to nakonec má Marek, protože Petr udělá hned v začátku nečekanou hrubku. Dan Měchura po výpadku ve 4. turnaji je výkonnostně zpět, ale Jakub neponechává nic náhodě a stejně zabere i Martin proti Ondrovi.

Vítězem turnaje se tak stává Urban (ZŠ Dr. Horáka) před Londinem a Moudrým (oba ZŠ Jana Železného) a stejné je i celkové rozuzlení dramatu 7. ročníku PŽL. Škoda je dvojnásobné neúčasti v turnajích Ondry Šustra, pravděpodobně by dosáhl lepšího výsledku a s největší pravděpodobností Markovi Moudrému nakonec chyběl onen darovaný půlbod ve čtvrtém turnaji, neboť by stačil na udržení celkového prvenství před Jakubem na pomocná hodnocení. Ale na kdyby se nehraje...

Bojovalo se i mezi děvčaty. V turnaji i celkově si prvenství udržela vyrovnanými výkony Zuzka Wlasáková ze ZŠ Jana Železného před Luckou Kvapilovou ze ZŠ Melantrichova. Třetí celkově se nakonec umístila Ester Czopniková ze ZŠ+RG Prostějov, která se ale zúčastnila pouze dvou turnajů, což je rozhodně škoda.

pořadí 6. turnaje v pdf

výsledky 6. turnaje na chess-results

celkové pořadí Prostějovské žákovské ligy v pdf

fotogalerie Zbyňka Kracíka

Závěrem bych rád poděkoval ZŠ a MŠ Jana Železného pod vedením PaedDr. Jana Krchňavého za umožnění a podporu pořádání turnaje na půdě školy, sponzorovi turnaje firmě MSI.cz za sladké odměny pro vítěze všech turnajů, Prostějovské šachové škole, zejména pánům Karlu Meisselovi a Martinu Adamčíkovi za pomoc při organizaci turnaje a samozřejmě všem účastníkům, jejich trenérům a rodičům za účast. Těšíme se po prázdninách na setkání v 8. ročníku turnaje.


starší zprávanovější zpráva

Jméno:
Komentář:
Napiš 64:

TOPlist © Pavel Šimáček 2010-2018