INFORMAČNÍ KANÁL ŠACHOVÉHO SVAZU OLOMOUCKÉHO KRAJE
Jednou větou
9. ročník oblíbeného turnaje O Pohár krále Tvarůžka se bude konat 1. 12.
Zápis z poslední schůze Komise mládeže je ke stažení na webu.
Novoborský šach. server
Povinnost splněna
Olympiáda v Batumi zdola
Terminologie šachových situací (1.)
43. šachová olympiáda v Batumi
Šachový svaz ČR
Šachová olympiáda odstartovala
Registrace cizinců k 24. 9. 2018
Přestupy členů k 24. 9. 2018
Videosoutěž o 5 000 Kč
Jihomoravský šach. svaz
O pohárek BVK
KPII B - Úvodní informace
Mistrovství Orla v šachu
Republikové mládežnické ligy rozlosovány
A64 Grygov
Naši mladí v Bezměrově
Účast mládeže na CZECH OPENU
Úspěchy našich mládežníků v přeborech škol
Pád do průměru
ŠK 1921 Zábřeh
Přihlašovací formulář na ZÁBŘEŽSKÝ TRENDEX OPEN
Bleskovka v Zábřeze
Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu
Mistrovství Evropské Unie mládeže 2018
Literatura k studiu
Poslední komentáře
EXTRALIGA
1.Labortech Ostrava00.0
Siesta Solution Unichess B00.0
SK ZIKUDA Turnov00.0
GASCO Pardubice00.0
Beskydská šachová škola00.0
Slavoj Český Těšín00.0
SK DURAS BVK Královo Pole00.0
Moravská Slavia Brno00.0
Siesta Solution Unichess A00.0
1. Novoborský SK00.0
SK Slavoj Poruba00.0
Výstaviště Lysá nad Labem00.0
1.LIGA VÝCHOD
1.TJ Tatran Litovel00.0
TŽ Třinec00.0
BŠŠ Frýdek-Místek B00.0
Panda Rychnov n. K.00.0
ŠK Gordic00.0
Šachy Hošťálková00.0
ŠK Staré Město00.0
TJ Ostrava00.0
Slavia Kroměříž00.0
2222 ŠK Polabiny C00.0
SK Slavia Orlová00.0
Jezdci Jundrov00.0
2.LIGA E
1.ŠK Velké Losiny00.0
SK Prostějov00.0
A64 PROCLIENT Grygov00.0
ŠK Staré Město B00.0
ŠK GARDE Lipovec00.0
SK Podlužan Prušánky z.s.00.0
TJ Vlčnov00.0
ŠO Kunovice00.0
Zbrojovka Vsetín00.0
Slavia Kroměříž B00.0
ŠK Veselí nad Moravou00.0
ŠK Zlín00.0

Sezóna

30. března 2018 7:30Zbyněk Kracík
Další turnaj, další vítěz
O tom, že je 7. ročník Prostějovské žákovské ligy velmi vyrovnaný, přesvědčil i pátý, předposlední turnaj seriálu. V něm se na listinu letošních vítězů zapsal již pátý hráč. Po Kubovi Urbanovi, Ondrovi Šustrovi, Martinu Londinovi a Markovi Moudrému se jím stal Jirka Bluma ze ZŠ Jana Železného.

A nutno dodat, že konečně. Celý turnaj se pohyboval vždy na špičce startovního pole a vždy chyběla jen ta pověstná kapka štěstí k podtržení výsledku a obsazení 1. místa. Ani tentokrát to neměl ovšem jednoduché, ale už ve druhém kole se mu podařilo porazit druhého nasazeného hráče Martina Londina a ve třetím kole zvítězil i nad vítězem minulého turnaje Markem Moudrým. Po víceméně povinné, i když ne úplně snadné výhře ve 4. kole s Matějem Nejezchlebem si dal v posledním kole pojišťovací remízu se Standou Novákem z Vrbátek.

Ani ten neprohrál žádný zápas a skončil druhý jen kvůli o málo horšímu pomocnému hodnocení. I jeho cesta ke druhému místu byla ovšem jedinečná. Ve druhém kole poráží nejvýše nasazeného Kubu Urbana a v následujícím kole přidal ještě i skalp Martina Londina. Ve čtvrtém kole poráží ještě ve vrbáteckém derby dosavadního lídra soutěže Jirku Mikulku. Remízy v posledním kole s Jirkou Blumou je vlastně škoda.

To platí pro oba, a nejen pro ně. V poslední době se stává zvykem dát remízu na jistotu v posledním kole a pojistit si tak dobré umístění v turnaji, což je sice na první pohled velmi praktické, ale právě takto ztracené půlbody mohou v celkovém součtu mrzet, jak si ukážeme níže.

Opět velmi vyrovnaný výkon předvedl Marek Moudrý a po jediné porážce s Jirkou Blumou obsadil 3. místo. Stejný počet bodů získal i na 4. místě Petr Novotný ze ZŠ Melantrichova, čímž potvrdil své kvality, i když nutno dodat, že po porážce v prvním kole s Matyášem Vysloužilem to tak nevypadalo. Ve zbývajících kolech už ale Péťa nezaváhal a v posledním kole byl dalším, kdo si připsal bod s dosavadním vedoucím hráčem Jirkou Mikulkou.

výsledky 5. turnaje v pdf

výsledky 5. turnaje na chess-results

Jak již bylo naznačeno, opět se nedařilo favoritům, neboť lídrům první poloviny turnaje a zároveň také nositelům nejvyššího ratingu v turnaji Martinu Londinovi a Jakubu Urbanovi se už ve dvou turnajích za sebou nepodařilo dostat přes hranici 3 bodů, což je samozřejmě na slušný výsledek málo. Pravda je, že mají mírně nahrabáno z první poloviny soutěže, ale hráči jako Bluma, Novák, Moudrý a Novotný se na ně svými vyrovnanými výsledky velmi rychle dotáhli.

Z tohoto pohledu je i škoda neúčasti Ondry Šustra, který se nezúčastnil posledních dvou turnajů a už má na špičku určitou ztrátu. Na rozdíl od ostatních má však ještě možnost si připsat plný počet bodů v posledním turnaji a tím se mezi špičku opět zařadit. Má totiž o turnaj méně, zatímco ostatní na špičce již mají všichni plný počet započitatelných 4 turnajů a v tom posledním si mohou připsat jen rozdíl od nejhoršího výsledku.

A jak to tedy vypadá na špici? Na 1. místo se propracoval Marek Moudrý, 2. Londin, 3. Bluma, 4. Mikulka, 5. Urban, 6. Novotný, 7. Novák. Mezi těmito hráči je rozdíl pouhopouhého 1,5 bodu, takže v v posledním turnaji nemá nikdo nic jisté a nikdo z této sedmičky není bez šance na celkové vítězství, případně umístění na bedně. S odstupem na 8. místě je Dan Měchura, který sice v 5. turnaji srovnal fatální výpadek z minulého turnaje, ale s výkony v prvních dvou turnajích se to bohužel nedá srovnat. Ale ani on není úplně bez šance, neboť je na tom de facto podobně jako už zmíněný Ondra Šustr, který má o turnaj méně.

Mezi děvčaty si pravděpodobně nejlepší pozici už udrží Zuzka Wlasáková a na druhé místo před Ester Czopnikovou se propracovala Lucka Kvapilová. Czopnikovi se posledních dvou turnajů bohužel nezúčastnili, což je rozhodně škoda.

celkové pořadí Prostějovské žákovské ligy v pdf

Rozuzlení hádanky, kdo se stane vítězem 7. ročníku Prostějovské žákovské ligy, se dozvíme v posledním 6. turnaji tohoto ročníku, který se uskuteční po dohodě s vedoucími škol již 11. dubna! Těšíme se na účast!

propozice posledního turnaje

fotogalerie Zbyňka Kracíka


starší zprávanovější zpráva

2. dubna 2018 7:082stein
Jak jste ve třetím turnaji počítali progres?

Jméno:
Komentář:
Napiš 64:

TOPlist © Pavel Šimáček 2010-2018